KRZYSZTOF ZIMNOCH: GOŁOTA JEST W PORZĄDKU

W niedzielę podczas gali PMG Babilon Promotion w Warce swój kolejny zwycięski pojedynek stoczył najlepszy polski amator w limicie 91 kg Krzysztof Zimnoch. Występ na wareckich zawodach był pierwszym startem 26-latka z Hetmana Białystok po powrocie z Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Algirdasa Soczikasa w Kownie, z którego przywiózł on srebrny medal. W międzyczasie Zimnoch, bez walki, został zwycięzcą Turnieju Grand Prix PZB w Białymstoku.

- Olimpiada to jeszcze odległy cel.- powiedział pięściarz po wygranej w Warce, zapytany o swoje plany na przyszłość- Póki co niebawem wylatujemy na mistrzostwa Unii Europejskiej, które 14 czerwca rozpoczynają się w Danii. Po powrocie mamy 10 dni urlopu i startujemy z przygotowaniami do najważniejszej imprezy w tym sezonie, czyli mistrzostw świata.

Od czasu, gdy kontrakt profesjonalny podpisał Artur Szpilka, Krzysztof Zimnoch stał się pewnym numerem 1 w polskiej kadrze. Sam, jak twierdzi, na razie na zawodowstwo się nie wybiera:
- Na obecną chwilę nie mam żadnych propozycji od promotorów grup zawodowych, więc przynajmniej do końca roku pozostanę amatorem.

Warto przypomnieć, że półtora roku temu podczas mistrzostw świata w Chicago Zimnoch pokonał- wtedy osławionego wygraną w Złotych Rękawicach, a aktualnie kreowanego przez niektórych na "czarną nadzieję wagi ciężkiej" zawodowca- Deontaya Wildera. To właśnie wówczas pojawiły się w prasie doniesienia o pochlebnych recenzjach, jakie miał wystawić zawodnikowi Hetmana obserwujący mistrzowskie zawody najlepszy polski ciężki Andrzej Gołota. Zagadnięty o wątek "chicagowski" w którym pojawiła się podobno nawet opcja ewentualnego podpisania kontraktu zawodowego w USA, Zimnoch odpowiedział:
- Andrzej był z nami przez cały czas mistrzostw- to bardzo w porządku człowiek, był zadowolony, że wygrałem z Amerykaninem na jego ringu. O promocji mnie w USA słyszałem tylko z mediów, ze mną osobiście nikt na ten temat nie rozmawiał.

 

Krzysztof Zimnoch - Ashram Abdulrahman (ćwierćfinał XXVI MTB im. F.Stamma)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: odyniec
Data: 03-06-2009 13:59:25 
zycze sukcesow i pojscia w slady Andrew (te najlepsze)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.