CUNNINGHAM - BRAITHWAITE 11 LIPCA

Piotr Momot, ESPN

2009-05-29

11 lipca dojdzie ostatecznie do długo zapowiadanego eliminatora IBF kategorii junior ciężkiej pomiędzy Stevem Cunninghamem (21-2, 11 KO) i Waynem Braithawitem (23-3, 19 KO). Walka uprawniająca zwycięzcę do pojedynku z Tomaszem Adamkiem (37-1, 25 KO) nie będzie transmitowana w żadnej telewizji. Pojedynek będzie częścią gali, na której w głownej walce wieczoru zmierzą się Vic Darchinyan i Joseph Agbeko.

Steve Cunningham to były mistrz świata kategorii junior ciężkiej. Obie porażki w swojej karierze zaliczył w starciach przeciwko Polakom - Tomaszowi Adamkowi i Krzysztofowi Włodarczykowi. W jego narożnku przeciwko Braithwaite'owi stanie po raz pierwszy długoletni opiekun Bernarda Hopkinsa, a ostatnio Shane'a Mosley'a Naazim Richardson.

- Ciągle czuję się jak mistrz świata wagi junior ciężkiej. Uważam, że z Adamkiem zasłużyłem na co najmniej remis i nie czuję się przegrany. Mam ogromną chęć doprowadzenia do natychmiastowego rewanżu, ale najpierw muszę stoczyć pojedynek eliminacyjny, żeby moje życzenia się spełniły - mówi dobry znajomy polskich kibiców Cunningham.