MICHELUS I ŁĘGOWSKI WALCZĄ DALEJ

Ostatecznie 255 zawodników z 42 państw stanęło na starcie Mistrzostw Świata Juniorów, rozgrywanych w Erewaniu, w których o medale walczą zawodnicy w wieku 15-16 lat. O ile więc pobity został rekord ilości państw uczestniczących w tym turnieju (dotychczas najwięcej państw startowało w Stambule – 41), to pierwszeństwo w ilości startujących zawodników wciąż należy do turnieju rozegranego w Liverpoolu w 2005 roku (260).

W pierwszej serii turniejowych zmagań boksowało trzech Polaków. Jako pierwszy z biało-czerwonych na mistrzowskim ringu pojawił się Dawid Michelus (48 kg), który pokonał na punkty Dimitasa Georgijeva (BUL) 10:4. Z turniejowych zmagań odpadł natomiast Grzegorz Kozłowski (50 kg), który przegrał z Lakhalem Yassine (MAR) 1:4. Wreszcie Kazimierz Łęgowski (52 kg) zwyciężył Joannisa Makariou (GRE) 8:2.