DeGALE - 'W 2012 CHCĘ BYĆ MISTRZEM ŚWIATA'

Łukasz Furman, Setanta

2009-05-21

W miniony piątek James DeGale (2-0, 1 KO) stoczył dopiero swój drugi zawodowy pojedynek, a już rozprawia o przyszłości. Złoty medalista olimpijski z Pekinu założył sobie, że już w następnym sezonie chce wywalczyć pas brytyjski, a do końca 2012 roku daje sobie czas na wywalczenie tytułu mistrzowskiego. W 23-letniego Anglika wierzy także Frank Warren, który zapłacił za podpisanie z nim kontraktu ogromne pieniądze, dlatego nie zamierza na siłę spowalniać jego kariery i szybko dobierać mocnych rywali.

Następny pojedynek stoczę już w czerwcu podczas gali Khan vs Kotelnik. Mam ściśle sprecyzowane plany na przyszłość. Do końca przyszłego roku chcę zdobyć tytuł brytjski, a do końca 2012 roku chcę dostać walkę o pas mistrza świata. Mistrzostwo świata - to jest moje przeznaczenie. Od mistrza olimpijskiego ludzie wymagają bardzo dużo i chcę wyjść tym oczekiwaniom na przeciw. Presja i naciski kibiców tylko mnie motywują. Póki co jestem bardzo zadowolony z tego jak przebiega moja zawodowa kariera, a już szczególnie cieszy mnie mój ostatni występ przeciwko Jindrichowi Kubinowi. Pokazałem się naprawdę z dobrej strony." - powiedział DeGale.

"Póki co nie będę rzucać go na mocnych przeciwników, jednak na pewno w przeciągu osiemnastu miesięcy dostanie dużą walkę, która da odpowiedź, na co go tak naprawdę stać" - dodał promotor boksera, Frank Warren.