DeGALE - 'W 2012 CHCĘ BYĆ MISTRZEM ŚWIATA'

W miniony piątek James DeGale (2-0, 1 KO) stoczył dopiero swój drugi zawodowy pojedynek, a już rozprawia o przyszłości. Złoty medalista olimpijski z Pekinu założył sobie, że już w następnym sezonie chce wywalczyć pas brytyjski, a do końca 2012 roku daje sobie czas na wywalczenie tytułu mistrzowskiego. W 23-letniego Anglika wierzy także Frank Warren, który zapłacił za podpisanie z nim kontraktu ogromne pieniądze, dlatego nie zamierza na siłę spowalniać jego kariery i szybko dobierać mocnych rywali.

Następny pojedynek stoczę już w czerwcu podczas gali Khan vs Kotelnik. Mam ściśle sprecyzowane plany na przyszłość. Do końca przyszłego roku chcę zdobyć tytuł brytjski, a do końca 2012 roku chcę dostać walkę o pas mistrza świata. Mistrzostwo świata - to jest moje przeznaczenie. Od mistrza olimpijskiego ludzie wymagają bardzo dużo i chcę wyjść tym oczekiwaniom na przeciw. Presja i naciski kibiców tylko mnie motywują. Póki co jestem bardzo zadowolony z tego jak przebiega moja zawodowa kariera, a już szczególnie cieszy mnie mój ostatni występ przeciwko Jindrichowi Kubinowi. Pokazałem się naprawdę z dobrej strony." - powiedział DeGale.

"Póki co nie będę rzucać go na mocnych przeciwników, jednak na pewno w przeciągu osiemnastu miesięcy dostanie dużą walkę, która da odpowiedź, na co go tak naprawdę stać" - dodał promotor boksera, Frank Warren.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Valetz
Data: 21-05-2009 17:18:31 
Jako totalny laik w boksie zawodowym zapytam - DeGALE walczy w wadze ciężkiej?
 Autor komentarza: Kris
Data: 21-05-2009 17:26:53 
niestety, waga średnia.

http://www.boxrec.com/list_bouts.php?human_id=482498&cat=boxer

 Autor komentarza: odyniec
Data: 22-05-2009 07:42:47 
a na zdjeciu wyglada koło trenera niemal jak Wach
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.