POLACY NA MŚ JUNIORÓW W EREWANIU

Łukasz Furman, Janusz Stabno

2009-05-20

Ponad 280 zawodników z 51 państw zostało zgłoszonych do tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, które w dniach 22-31.05.2009r. odbędą się w Erewaniu (ARM). Jeżeli ostatecznie do turniejowych zmagań przystąpi zgłoszona ilość zawodników, to zostanie pobity rekord z IV MŚK w Liverpoolu, w którym o tytuły mistrzowskie ubiegało się 260 młodych pięściarzy z 31 państw.
Na ringu w Erewaniu walczyć będą także biało-czerwoni, którym oczywiście życzymy powodzenia i sukcesów. A oto skład ekipy Polskiej na MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW – EREWAŃ 2009:

Mateusz Szmyd (75 kg).

Tegoroczne MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW – to turniej, w którym prawo startu mają zawodnicy urodzeni w okresie od 1.01.1993r. do 31.12.1994r. jest to więc grupa wiekowa jeszcze do ubiegłego roku nazywana kadetami. Walki toczone są według formuły 3 rund po 2 minuty w 13 kategoriach wagowych: 46 kg, 48 kg, 50 kg, 52 kg, 54 kg, 57 kg, 60 kg, 63 kg, 66 kg, 70 kg, 75 kg, 80 kg, +80 kg. Tak więc chociaż w oficjalnych komunikatach zawody te noszą miano pierwszych mistrzostw, to faktycznie – uwzględniając fakt zmiany nazwy tej grupy wiekowej – będzie to szósty turniej tej rangi.
I MISTRZOSTWA ŚWIATA KADETÓW  odbyły się w Baku i zgromadziły na starcie 132 zawodników z 21 państw
II MŚK  odbyły się w Kecskemet, gromadząc na starcie 192 zawodników z 34 państw.
III MŚK odbyły się Bukareszcie i wystartowało w nich 243 młodych pięściarzy z 39 państw.
IV MŚK odbyły się – o czym była już mowa powyżej – w Liverpoolu.
V MŚK odbyły się w Stambule, a boksowało w nich 212 zawodników z 41 krajów.
Wreszcie VI MŚK rozegrane zostały w Baku. Na starcie tych mistrzostw stanęło 230 pięściarzy z 39 państw.
W dotychczasowej historii tego turnieju Polska wywalczyła 1 brązowy medal. Jego zdobywcą – podczas MŚK rozegranego w Kecskemet – został Paweł Peczyński. O kolejne miejsca na mistrzowskim podium tej grupy wiekowej biało-czerwoni walczyć będą w Erewaniu.