HOPKINS ZMIENIA WERSJĘ

Kibice boksu na całym świecie wciąż nie mogą sobie darować, że nie dojdzie do walki pomiędzy Tomaszem Adamkiem (37-1, 25 KO) i Bernardem Hopkinsem (49-5, 32 KO). Goszczący jak zwykle w studiu ESPN Hopkins, gdzie pełni funkcję eksperta przy okazji transmisji z bokserskich gal, został zapytany mailowo przez jednego z fanów dlaczego zaoferował tak małe pieniądze polskiemu mistrzowi świata IBF kategorii junior ciężkiej. Do tej pory "Kat" utrzymywał, że on sam zarabiał niewiele za obrony mistrzostwa świata wagi średniej przez długi okres czasu i Adamek powinien cieszyć się z tego co mógł dostać. Wcześniej mówiło się, że obóz Hopkinsa proponował "Góralowi" za walkę pół miliona dolarów. Teraz Amerykanin twierdzi, że oferta sięgała ponad miliona dolarów.

- Oferowaliśmy im dokładnie 1,2 miliona dolarów. To nie są małe pieniądze. Przy negocjacjach wystosowujesz taką ofertę, jaka wydaje Ci się sprawiedliwa. Potem czekasz na odzew z drugiej strony i próbujesz się dopasować. Oni odrzucili ofertę za 1,2 miliona dolarów, a teraz biorą walkę za mniej niż 200 tysięcy. W kontrakcie nie było żadnych haczyków, nie chcieliśmy też mieć wpływu na przyszłość Adamka w razie wygranej - mówi Hopkins.

Nie tak dawno sam Tomasz Adamek skomentował, że jeśli by dostał ofertę opiewającą na pół miliona dolarów, to przyjąłby ją bez wahania. Jak twierdzi polski pięściarz propozycja była dużo mniej atrakcyjna finansowo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pietrzek
Data: 11-05-2009 14:12:25 
Niech Adamek w Amerykańskiej tv odpowie że za 1,2mln weźmie walke i zobaczymy co kat zrobi
 Autor komentarza: WRIGHT
Data: 11-05-2009 14:15:45 
Ktoś tu kręci ale nie wiadomo kto.
 Autor komentarza: alfagta
Data: 11-05-2009 14:16:44 
to Adamek sugerował, że proponowali mu jeszcze mniej niż $500tys.?
 Autor komentarza: Danny
Data: 11-05-2009 14:20:29 
Oferta obozu Hopkinsa mogła byc prwadziwa 1.2 mln to miala byc zapewne suma na cały obóz Adamka.Do podziału ze sztabem i zwroty przygotowań a reszta dla Tomka.Moim zdaniem tematu nie ma co ciągnąć ,Tomek ma kulawy zespół,który ma kłopoty z organizacją dobrych walk i sprzedeaniem osoby Tomka w HBO.Gdyby Adamek był atrakcyjny dla HBO czy bardzo ważny dla Schowtime to by były wielkie walki i dobre pieniadze.Miała być walka z Hopkinsem,RJJ,Jonhsonem w wyszło gówno...Tomek ma za słabe przebicie w USA+lipny team.Żal mogą miec tylko sami do siebie:)...moga skoczyc Hopkinsowi i całej reszcie.Generalnie to kibice w polsce wykreowali sobie wizerunek Tomka jako zananego boksera w USA.Znany jest bardziej chocby Jirov i taka jest prawda...Adamek sie poprostu nie sprzedaje.

pozdro
 Autor komentarza: roniu92
Data: 11-05-2009 14:33:46 
Danny nie kibice tylko jego zespół. A ja słyszałem gdzieś wypowiedź Adamka, że wcale żadnej propozycji finansowej ze strony Golden Boy Promotions nie było, gdyż tak na prawdę walki chciał tylko Hopkins, a nie jego obóz. Owszem Tomek nie jest jeszcze sławny w USA, ale popularny wśród Polaków za oceanem, a trochę ich tam jest ;)
 Autor komentarza: STACH
Data: 11-05-2009 15:03:20 
"Znany jest bardziej chocby Jirov i taka jest prawda..."-wielka mi parwda objawiona Danny-Żirow niemal wszystkie albo i wszystkie walki w cruiser stoczył w USA więc oczywiste, że był tam znany bardziej niż Adamek, który ma za sobą dopiero 5 walk o paski w USA i to z przerwami... co do teamu Adamka to zgoda jeśli chodzi o Rozalskiego-uważam, że Tomek powinien sobie dać z nim spokój bo facet nie ma takiego przebicia na rynku amerykańskim, żeby mu załatwić lukratywną walkę-z 2-giej strony Adamek za walkę w cruiser nie zarobi więcej niż powiedzmy 500 tys USD-no chyba że z takim Hopkinsem i tu 3 temat: Hopkins raz twierdzi, że oferował Adamkowi 500 tys raz że 1,2 mln USD-chyba jednak trochę kręci bo różnica spora.
"Oferta obozu Hopkinsa mogła byc prwadziwa 1.2 mln to miala byc zapewne suma na cały obóz Adamka"-Danny, na razie nie ma podstaw aby tak twierdzić, zwłaszcza, że Hopkins tego nie uściśla tylko co wywiad podaje inna kwotę, no chyba że słowa Hopkinsa to prawda objawiona bo nie lubimy Adamka...
 Autor komentarza: piotruspan
Data: 11-05-2009 15:10:11 
Niezłe bzdury wygaduje teraz Hopkins. Z tego co wiem nie było żadnej pisemnej oferty z jego strony. A co do proponowanych kwot, o to Hopkin jak do tej pory zawsze mówił o 500.000 $. Przykładowo, jedna z wypowiedzi Kata, ukazana przez bokser.org (06.04.2009 r.)
"Adamek i Duva powinni być rozczarowani. Mieli okazję zmierzyć się z legendą, jaką jeszcze nigdy nie walczył, a przy okazji zarobić pół miliona dolarów. Kiedy walczyłem z Williamem Joppym, to była moja 16 obrona mistrzostwa świata wagi średniej. Zarobiłem za ten pojedynek 300 tys. dolarów. Bądźmy poważni, poza Polakami kto zna Adamka ? Spytaj pierwszego spotkanego Meksykanina kim jest Adamek, a dostaniesz odpowiedź - kto ? Jeśli mnie pokona, to będzie rozpoznawalny. Promotorzy często negocjują walki myśląć najpierw o sobie, a dopiero potem o pięściarzu, którego interesy reprezentują. Tak było w tym przypadku - przekonuje Hopkins".

Śmieszne to co teraz Kat gada. Niby Adamek nie chciałby 1,2 mln za walkę z nim? Zwykła ściema, która chyba w przekonaniu Hopkinsa ma wyłonić zawodnika, który "wydygał". Bo jak to teraz wygląda przy obecnej gaży rzekomo oscylującej w okolicach 200.000$.
 Autor komentarza: slawkopl
Data: 11-05-2009 15:54:01 
ja mam takie zdanie Adamka ponioslo przypominam ostatni oponent adamka wziol TYLKO 10.000$ bo chcial zaistniec w wielkim boksie a Adamek pogardzil 500.000$ i walczyc bedzie z jakims tam nikiou nieznanym zawodnikiem kompromitacja calego timu ADAMKA!!!!!!! mialy byc wielkie nazwiska!!!! a jakie sa to wszyscy widzimy!!!
 Autor komentarza: drag
Data: 11-05-2009 16:10:23 
jakbym wierzyl w to co gada Hopkins to w zimie w trampkach biegalbym
 Autor komentarza: neme
Data: 11-05-2009 16:29:10 
za miesiąc czasu Hopkins powie że oferował 3 mln dolarów i Danny również uzna że to prawda - tylko dlatego że mówił to Hopkins. Inna sprawa że jak sie teraz temu wszystkiemu przyjrzeć to Tomek powinien tą walkę brać i nie wybrzydzać, choć sam wcześniej uważałem inaczej. Z Hopkinsem walczył by za "śmieszne" w stosunku do mozliwy pieniądze ale przy wygranej zyskał by rozgłos w USA. A tak zawalczy za jeszcze smieszniejsze pieniądze a i rozgłos nijaki. Plecy podwójne!.
 Autor komentarza: Robert
Data: 11-05-2009 16:37:34 
W jednym z ostatnich wywiadów Tomek Adamek powiedział, że w ogóle nie wie skąd się wzięła ta zaproponowana suma przez obóz Hopkinsa 500 tys $. Powiedział, że gdyby sztab Hopkinsa zaoferowałby taką sumę, to Adamek by nie odmówił.
Hopkins teraz tak gada o jakimś milionie jak już jest dawno po sprawie, bo przecież HBO zrezygnowało z gali 11 czy tam 18 lipca z udziałem Polaka.
 Autor komentarza: waden12
Data: 11-05-2009 16:40:08 
Promotorzy Adamka to porażka niestety. A co do Adamka to w przyszłości się przekonamy czy będzie tego żałował. W końcu ma 33 lata a to nie jest wprawdzie podeszły wiek ale jednak do młodzieniaszków nie należy.

Co do braku akceptacji ofertą Hopkinsa to gdyby wziął tą walkę za małe (i tak dwa razy większe niż te za walkę z Godfreyem czy nawet Banksem) pieniądze to potem by zarabiał duże pieniądze a tak to nie wziął ich i zarobi małe pieniądze a rozgłosu nie zyska i nic w jego karierze się nie zmieni.

Tyle chciałem. Pozdro!
 Autor komentarza: STACH
Data: 11-05-2009 16:47:11 
"Adamek i Duva powinni być rozczarowani. Mieli okazję zmierzyć się z legendą, jaką jeszcze nigdy nie walczył, a przy okazji zarobić pół miliona dolarów." - i to jest jedyne stwierdzenie Hopkinsa, gdzie mamy pewnosć że to prawda, bo Adamek nie bedzie już miał możlwości zawalczyć z zawodnikiem tego formatu
Natomiast dzisiejsza nowa wersja co do kwoty jaką Hopkins zaproponował Adamkowi nie dodaje Katowi wiarygdoności, co jest pewne to, że jesli Adamek odrzuciło fertę na 500 tys USD to jest nierozsądny i zmarnował sznsę, jesli zaś zgodnie z tym co mówi Hopkins Adamek odrzucił 1,2 mln USD to jest po prostu głupi a ten cały swój team powinien rozgonić-ale w to nie wierzę, nie sadzę żeby odrzucili kwotę ponad mln dolarów...
 Autor komentarza: Dies
Data: 11-05-2009 16:58:25 
Skoro miałbyć pojedynek za 1.2 miliona $ to nic nie stoi na przeszkodzie by taką walke zrobić :)

Kat kręci, pewnie dlatego, że teraz zaproponuje lepsze pieniądze Frochowi i nie chce by wyszło, że tamta propozycja była niedoprzyjęcia przez obóz Adamka.
A Frocha to Hopkins powinien połknąć.
 Autor komentarza: Danny
Data: 11-05-2009 17:28:51 
Jeżeli nawet Hopkins kręci, to mu sie nie dziwie.Po co w wieku 44-lat szarpać się z takim ,,koniem,,jak Adamek:)...palnął oś a teraz chce odkręcic sprawe:)...zdał sobie chyba sprawe ,ze Tomek jest za silny fizycznie dla niego i wagowo nie da rady się przygotować.Generalnie to Tomek może teraz zarobic na niemach albo walce z Cunnem.Nie widze kokosów finansowych i wielkich walk Adamka w crusier,w LHW było to mozliwe ale polak był poprostu za słaby co pokazała walka z Dawsonem.
 Autor komentarza: Danny
Data: 11-05-2009 17:32:22 
....nie ważne ile było proponowane..to tylko spekulacje,które chrakteryzują boks zawodowy a sam Hopkins chce poprostu zarobić a Tomek mu nie daje odpowiedniego dochodu.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 11-05-2009 19:00:04 
Tu nie ma co rozwijać tematu. Obóz Kata dawał za mało i tyle. Teraz może gadać, że dawał nawet i 5 mln, ważne jest to, że do walki nie doszło. Jestem pewien, że jakby zaoferowali 1,2 mln to spokojnie już każdy z nas organizowałby czas i piwko na lipiec. Tomek nie przyjął 500 tyś i bardzo dobrze. Nie ma co robić z siebie kukły za małe pieniądze.
 Autor komentarza: endriu
Data: 11-05-2009 19:02:06 
Ale bagno, teraz ciężko jest coś napisać, bo nie wiadomo komu wierzyć
 Autor komentarza: mch
Data: 11-05-2009 19:15:26 
Jeśli by wszystko zależało od Tomka to może by wziął tą walke za 500 tys, jednak ma jeszcze promotorów. Gdzie on teraz złapie pojedynek za taką kasę???
 Autor komentarza: badson
Data: 11-05-2009 19:37:36 
Fakt mysle ze Kat kłamie, bo naprawde dawali Tomkowi 500 tys. na caly oboz a to bylo za mało głownie dla Duvy i Rozalskyego, bo mysle, ze jezeli chodzi o Tomka to moglby walczyc nawet za mniejsze pieniadze bo dzieki nazwisku Hopkins stalkby sie rozpoznawalny, jak sam B.Hop powiedzial, ale nie ma co plakac nafd rozlanym mlekiem, fajnie by bylo gdyby przeszedl to HW ale znow na to ma za slabe warunki fizyczne, a mialby duze pole do popisu bo zawodnikow do wyboru wiecej i tez wiecej mozna wyciagnac z walk
 Autor komentarza: Danny
Data: 11-05-2009 19:42:51 
,,Nie ma co robić z siebie kukły za małe pieniądze,,

Mario1977-jakie małe pieniadze?500Tys$ dla Tomka to kupa kasy.Z Cunnem zarobił jakies 200tys$$....z Banksem podobnie i tak samo będzie z Godfreyem:)...To była przyzwoita kasa....niektórzy misztrowie HW brali tyle za obrony:)...Tomek nie ma takiej pozycji i nazwiska w świecie boksu,żeby odrzuca takie oferty:)

pozdrawiam
 Autor komentarza: mik36
Data: 11-05-2009 20:34:14 
to poczytajcie sobie co o tym sądzi "Pat" English

http://sport.interia.pl/boks/news/adwokat-adamka-zdradza-kulisy,1304614
 Autor komentarza: Wiechu
Data: 11-05-2009 21:00:56 
Hopkins łże , widziałem jego wywiad w formie video , gdzie osobiście mówił o kwocie 500 tys , i coś tam płakał że sam bral mniej za obrony pasa , a teraz po prostu zucil spontanicznie taką ścieme bez zastanowienia żeby nie wypaść głupio w telewizji.

Jak ktos juz tutaj pisał Team Adamka powinien teraz napisac jakis list otwarty ze za 1,2 mln adamek bedzie walczył kiedykolwiek i gdziekolwiek, i zobaczyc co bedzie dalej
 Autor komentarza: Pawel212322
Data: 11-05-2009 21:30:29 
Teraz dla Tomka najatrakcyjniejszą walką za ładne pieniądze i w dużej telewizji będzie w najbliższym walka tylko z Cunnem ...
 Autor komentarza: Danny
Data: 11-05-2009 21:49:38 
judamm- masz racje,częsciowo napewno zawinił Tomek.Będzie cięzko zarobic Tomkowi dobrą kase,alternatywa na ten stan rzecy będą walki w Niemczech i może Pan Solorz coś zorganizuje np pojedynek z Byrdem.Myśle też,że Tomek nie zarobi nawet na rewanzu z Cunnem 500tys$$,bedzie ciężko o takie sumy w cruiser z zawodnikami dotepnymi na rynku.Mała medialność tej wagi stanowi ogromny problem,miał byc kontrakt z Schowtime na 4 walki i wyszło gówno:)..złe prowadzenie Adamka może byc katastofalne w skutkach a czas gra na niekorzyśc ,,Górala,, ma 33 latka na karku i brak perspektyw..ewnentualnie walka z Cunnem i Byrdem i zostają niemcy albo obrony za 150-200 tys$$ z zawodnikami pokroju Banksa czy Godfreya.Ja jestem zawiedziony postawą grupy Adamka..ich deklaracje były kompletnie bez pokrycia..a na koniec wyszłona na to,ze Rozaslki sie zesrał a nie zrobił wielkie gale z udzialem Tomka.Szkoda Tomka i jego całkiem niezłego potencjału...ale to jest niewypał..a Granvorka miał raje i taka jest prawda.
 Autor komentarza: Danny
Data: 11-05-2009 21:51:08 
..odpadam z jałowego teamtu:)

pozdro dla wszystkich.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 11-05-2009 22:56:03 
Jakakolwiek suma proponowana przez team Hopkinsa nie byla to dla Adamka walka z nim bylaby najlepsza reklama z mozliwych. Gdyby wygral o czym wiekszosc forumowiczow jest przekonana to ftedy caly bokserski swiat by stal dla niego otworem, przegrana tez wcale nie przetracila by mu karku podobnie jak Pavlikovi czy tez Tarverovi czy ODH. $500,000 to sporo kasy a jak napisalem za szanse pokazania sie z Hopkinsem wielu bokserow by doplacilo. Jest to na pewno najbardziej z obecnych znany bokser na swiecie i reklama niesamowita. Poniosla duma, nie pierwszy raz zreszta gdyz po Briggsie byly podobne piania: Z kim to tylko teraz tylko i za jaka kase! Jak sie skonczylo, wszyscy wiedza i Adamka na rynku swiatowym jak nie bylo tak nie ma. Zycze mu powodzenia ale gdy nie jest medialny-jego angielski jest niezrozumialny, to pozostaje mu walczyc i w ten sposob zaistniec. Jak bedzie slawa to i forsa przyjdzie sama i nie trzeba byc ksiezniczka na ziarnku grochu tylko realista. Pozdrawiam i ja jednak chetnie zobacze Adamka vs. Huck, wole to niz nudnego Cunna.
 Autor komentarza: Wiechu
Data: 11-05-2009 23:11:21 
Sie zastanawiam jak niskie trzeba mieć IQ lub jak zawzietym byc w nienawiści i zawiści , żeby myśleć że Hopkins(i jego team) po tych wszystkich zmianach własnych zeznan, chciał naprawde walczyc z adamkiem.

DLa niektórych czarne jest białe a białe jest czarne i nawet gdyby hopkins powiedział przed kamerami że boi sie adamka lub nigdy nie chciał z nim walczyc , to oni i tak by pisali , ze do walki nie doszło bo adamek jest pazerny łakomy na kase i uniósł sie dumą

Majowe słońce może dobrze nagrzać w głowie, czasem lepiej kopie niż grzybki lub acodin , pamietajcie o czapkach!


BTw , nie napisałem że hopkins boi sie adamka , to dla tych co nie rozumieją słowa pisanego , i nie odrozniają trybów warunkowych od zdan oznajmujących
 Autor komentarza: mch
Data: 11-05-2009 23:26:41 
Ja wiem jedno: do tej walki nie dojdzie i tyle. Hopkins wagowo nie da rady do CW, nie te lata. I nie ma się czemu dziwić (co już nie raz pisałem odnośnie tej walki). Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Można coś jeszcze zdziałać, nawet jak w lipcu Tomek zaboksuje z Godfreyem to na jesieni można zoorganizować walkę z kimś bardziej znanym za lepszy hajs. Jeśli nie to niech Góral się bierze za unifikacje i tyle. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co sie ma ;P pozdro
 Autor komentarza: judamm
Data: 11-05-2009 23:41:34 
Wiadomość została ocenzurowana, ponieważ jest niezgodna z regulaminem. Użytkownik judamm piszący z IP: 83.28.131.203 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.

 Autor komentarza: draak
Data: 12-05-2009 00:11:57 
Akurat z wiekiem to ma się większe problemy ze zbijaniem wagi. Hopkins sam zresztą powiedział, że do tej walki przytyłby do ok. 85 kg.
 Autor komentarza: judamm
Data: 12-05-2009 00:15:20 
Poproszę, jeśli można na PM - na forum boksera, calutki regulamin dotyczący poprawności komentarzy. Konstruktywna krytyka nt. zawodników nie przechodzi bo raptem szary user wylewa to co myśli nt. danej sytuacji nie bluzgając nawet w jednym zdaniu zawodnika?

Tak jest k.... ! Wszyscy piszmy KAMAN TOMEK! I będzie zajebiście :)
Komera! Kiedyś nic krytycznego nie można było napisać na HKP (BKP) a teraz na Tomka który "promuje" stronę.

ZSSR.

Pzdr.
 Autor komentarza: mch
Data: 12-05-2009 08:04:36 
do draak: Hopkins też mówił, że Adamkowi oferowali 500 tys a potem ze 1,2mln... Nie opłaca mu się ryzykować, na koniec kariery chce wygrać i przy tym zgarnąć dobry hajs. Adamek to za duże ryzyko dla niego. tyle odemnie w tym temacie, swoje napisałem. joł ;)
 Autor komentarza: mch
Data: 12-05-2009 08:12:47 
PS. Mi się po prostu wydaje, że Hopkins palnął na początku, że chce walczyć z Góralem, a po przemyśleniu zysków i strat postanowili to wszystko jakoś odkręcić. Wiedzieli, że Adamek i spółka są łakomi na kase to dali 500tys bo wiedzieli, że im odmówią. Dla mnie temat z tą walką jest skońoczny.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.