IBRAGIMOW ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ?

Leon Margules, szef grupy promotorskiej Seminole Warriors Boxing, który współpromował ex-mistrza świata w wadze ciężkiej, Sułtana Ibragimowa (22-1-1, 17 KO) uważa, że rosyjski bokser postanowił zakończyć karierę sportową.

Przypominamy, że po przegranym pojedynku z Władimirem Kliczko (52-3, 46 KO) w lutym 2008 r., Ibragimow wyjechał z USA do Rosji i mimo niejednokrotnej zapowiedzi szybkiego powrotu na ring, nie stoczył - jak dotąd - żadnego pojedynku.

Na początku tego roku Rosjanin w wywiadach wspominał o finansowych pretensjach do swojego byłego menedżera, Borisa Grinberga, które obu panów doprowadziły nawet przed oblicze temidy. Zdaniem amerykańskiego promotora, to jednak Ibragimow był tym, który nie wypełnił finansowych zobowiązań, a nie Grinberg.

-Nie rozmawiałem z nim już prawie rok, ale wiem, że jeśli ktoś jest Sułtanowi winien pieniądze, to najpewniej jest to Ramazan Abaczarajew, czyli jego współpromotor lub ktoś inny z jego rosyjskiego teamu. Z tego co wiem, to raczej Ibragimow ma wobec Grinberga zaległości finansowe, a nie na odwrót. Te długi dotyczą m.in. organizacji walk z Holyfieldem i Kliczko - powiedział Margules.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: maTys84
Data: 11-05-2009 12:06:45 
Sułtan już dawno zakończył kariere, chyba 2 miechy bo walce z Kliczką czytałem artykuł na zagranicznym serwisie, w którym bylo, że Sułtan zakończył karierę.
 Autor komentarza: STACH
Data: 11-05-2009 13:31:12 
Jeśli tak to szkoda bo to aktualnie jeden z 3-4 najlepszych ciężkich.
 Autor komentarza: otke
Data: 11-05-2009 16:58:18 
aktualnie to on nawet w 10 nie jest, jakby wrócił powalczył z kimś słabszym a potem z jakimś czołowym bokserem to można by było powiedzieć coś na temat jego dyspozycji, w tej chwili to pewnie waży z 10kg za dużo i nie ma kondycji nawet na 6 rd. Jego najlepszą walką było uciekanie przed Kliczką przez 12 rd, a oprócz nic specjalnego. Nawet z Austinem o mało nie przegrał przez ko.
 Autor komentarza: STACH
Data: 11-05-2009 20:22:46 
nie interesuje mnie czy wg boxreca czy innego WBC Ibragimow jest 10 czy 20; jeśli chodzi o umiejętności to jest 3-4 w HW, nie walczył od lutego 2008 r więc jego forma na pewno jest niewiadomą... ale jego odejście to zmarnowanie wielkiego talentu w boksie ostatnich lat, na pewno był to pięściarz bez charyzmy, na pewno z Kliczką wypadł marnie ale to ze względu na styl Władymira które na nic mu nie pozwalał-jedynym zarzutem może być, że w perspektywie porazki nie postawił wszystkiego na jedną kartę...
 Autor komentarza: milek762
Data: 11-05-2009 20:24:06 
Szkoda bo z 2 late temu to absolutna czołówka hewyweght!!gość przetrwał 12 przetrwał 12 rund z Wladimirem Wladimirem mało takich bokserów na Świecie!!!było!
 Autor komentarza: maTys84
Data: 11-05-2009 20:38:10 
Jego nie ma w rankingu Boxrecu, bo jest od roku na emeryturze (inactive), a ten nius jest bardzo:) spóźniony.
Ibragimow to świetny pięściarz, bardzo szybki, gdybym miał go teraz umieścić go w HW, oczywiscie w formie jaką prezetnował przed zakończeniem kariery, to byłby w top 5. Kliczkowie, Haye:), Sultan, Vauev
 Autor komentarza: maTys84
Data: 11-05-2009 20:39:10 
tnz. NOT activ:), a nie in:P
 Autor komentarza: otke
Data: 11-05-2009 20:45:28 
dokładnie przetrwał, nastawił się typowo na unikanie walki, nie zagroził Władkowi nawet przez chwilę. Dał pokaz typowego boksu na wstecznym biegu. Np. taki Thompson zanim sam w końcu padł nieżle poobijał Kliczke i mocno go wymeczył, było widać że dał z siebie wszystko i sprawił dużo problemów ukraińcowi.
Mnie też boxrec nie obchodzi, nie mówię o rankingu ale o jego realnych możliwościach w tej chwili. Nie wieżę w jego charakter, walczył uciekając nawet z Holym. Moim zdaniem dostałby od Chagajewa, Kliczków, Arreoli, Thompsona(miał problemy z wysokim ale gorszym Austinem), Powetkina, Gomeza, przygotowanego normalnie Petera, Chambers, Dymitrenko i Ruiz też staliby na otwartej pozycji.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.