DAMIAN JONAK PRZED TRUDNYM TESTEM

Bullit KnockOut Promotions, knockout.pl

2009-04-23

9 maja boks zawodowy ponownie zawita nad polskie morze za sprawą gali "Wojak Boxing Night", której główną atrakcją będzie pojedynek niepokonanego Damiana Jonaka z Wenezuelczykiem Carlosem Donquizem o pas mistrzowski federacji IBC kategorii junior średniej.

Największym atutem 32-letniego rywala Polaka jest charakterystyczny dla pięściarzy z Ameryki Południowej mocny cios- wystarczy powiedzieć, że z 21 wygranych walk aż 19 zakończył on zwycięstwami przez nokaut.

- Na tym etapie kariery Damiana staramy się mu dobierać rywali, którzy prezentują różne style walki, mają różne predyspozycje. Ten przeciwnik ma bardzo mocną prawą rękę i jest to coś, czego Damian do tej pory na zawodowym ringu jeszcze nie spotkał. Jest to nowa jakość, nowy styl i nowe zagrożenie dla Damiana.- mówi  o majowej walce boksera ze Śląska jego promotor Andrzej Wasilewski.

Zanim do ringu wyjdą Damian Jonak i Carlos Donquiz publiczność w gdyńskiej hali Hali Widowiskowo-Sportowej rozgrzeją pojedynki z udziałem boksujących w wyższych klasach wagowych pięściarzy grupy Bullit KnockOut Promotions.

Młodzieżowy mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC Andrzej Wawrzyk skrzyżuje rękawice z noszącym groźnie brzmiący przydomek „King Kong” reprezentantem Kenii Raymondem Ochiengiem, a posiadacz tytułu WBC Youth w kategorii junior ciężkiej Tomasz Hutkowski bronił będzie swojego mistrzowskiego pasa w starciu z Ghańczykiem Benem Nsafoahem (5-1-2, 3 KO).

Wcześniej zakontraktowane na 6 rund walki rankingowe stoczą: doświadczony ciężki Tomasz Bonin i młody zawodnik wagi półciężkiej Jarosław Hutkowski. Bonin za rywala miał będzie Turka Serdala Uysala, zaś Hutkowski zmierzy się z Niemcem Andreasem Roederem.

Bilety na gdyńską imprezę, która odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Kazimierza Górskiego 8, nabyć można za pośrednictwem serwisu internetowego eventim.pl oraz w kasach hali.