JUTRO WIELKA BITWA NA UKRAINIE

Już jutro w walce o mistrzostwo świata WBA wagi półśredniej zmierzą się Jurij Nużnienko (28-0, 13 KO) i Wiaczesław Senczenko (28-0, 20 KO). Gala na której skrzyżują rękawice dwaj Ukraińcy odbędzie się w Doniecku. Niedawno obaj pięściarze byli wymieniani jako potencjalni rywale dla Rafała Jackiewicza, ale nasi wschodni sąsiedzi postanowili, że najpierw rozstrzygną między sobą kto jest najlepszy na lokalnym podwórku.

Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski federacji WBA, ale zwycięzca na pewno nie będzie traktowany jako prawowity mistrz świata kategorii półśredniej. Czempionem WBA do niedawna był Antonio Margarito, ale federacja nadała mu status "super mistrza". Potem pas od Margarito i zarazem jego super mistrzostwo przejął Shane Mosley. To sprawiło, że normalne mistrzostwo świata WBA dywizji do 147 funtów pozostało bez właściciela. Dlatego własnie ten pas będzie na szali w głównej walce wieczoru gali w Doniecku. Co gorsza organizacja WBA wcale nie ma zamiaru nakazywać w przyszłości pojedynku pomiędzy Mosley'em a zwycięzcą jutrzejszej potyczki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: oskarpolo
Data: 09-04-2009 13:38:56 
senczenko wygra prszes ko jestem przekonany !!
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-04-2009 13:39:50 
Ach szkoda, że to nie Jackiewicz wystepuję w miejsce Senchenki ale jak nie tu, to gdzie indziej, czekam na dobry występ z Issacem, myślę że stać Rafała na dobrą walkę w eliminatorze, a przy sprzyjających wiatrach i odpowiedniej formie nawet na zwycięstwo.
 Autor komentarza: SignumTemporis
Data: 09-04-2009 14:57:31 
Z bokser.org dziwnym trafem zniknęła informacja o tym,że Dawid Kostecki miałby walczyc z Branco!
Czy powodem tego,że zniknęła ta informacja nie jest przypadkiem to,że na głowe Dawida zostały wylane wiadra gówna i pomyj?
 Autor komentarza: iron
Data: 09-04-2009 16:03:41 
WBA schodzi na psy,zwykli i super mistrzowie mistrz każdej fedracji powinien byc jeden.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.