POZNAJCIE SANDRĘ RYBAKOWSKĄ

Jarosław Drozd, Informacja własna

2009-04-09

Sandra Rybakowska - nasza sympatyczna Czytelniczka i zarazem Przyjaciel Redakcji - dopiero w maju skończy 17 lat, a już jest dwukrotną mistrzynią Polski juniorek w boksie! Trenuje w KS Boxing Team Chojnice pod okiem Marcina Gruchały.

Na tegorocznym grudziądzkim turnieju chojniczanka wygrała cztery rywalki: z Angeliką Bochniarz, Pauliną Wasek, Joanną Misiak i w finale z Martą Dobrzańską. Dwa ostatnie pojedynki zakończyła efektownymi "czasówkami" w pierwszej rundzie.

Przypominamy, że w ub. roku Sandra (wyjątkowo - nie mając jeszcze 16 lat) wystąpiła na krajowym czempionacie juniorek w Grudziądzu, wygrywając rywalizację w kat. 52 kg. W półfinale pokonała Katarzynę Brodacką (pół roku później została mistrzynią Europy juniorek w niższej kategorii), a w walce finałowej okazała się lepsza od Emilii Piotrowskiej.

Ubiegłoroczny sukces na mistrzostwach zaowocował powołaniem "Rybki" do reprezentacji Polski, która wyjechała na juniorskie mistrzostwa Europy do bułgarskiego miasta Jamboł. 16-letnia Sandra zapłaciła tam "frycowe" przegrywając pojedynek ćwierćfinałowy z Turczynką Sedą Eroglu.

W tym roku będziemy mocno trzymać kciuki za wyjazd Sandry na grudniowe mistrzostwa Europy juniorek. Mamy przeczucie, że nasza sympatyczna młoda mistrzyni sprawi nam miłą niespodziankę i przywiezie jakiś krążek.

Powodzenia Sandro!Na fotografii: Sandra Rybakowska z Tatą Wiesławem