MECZ POLSKA - KATAR W RZESZOWIE

W sobotę 21 marca o godz. 18.00 w Rzeszowie na Hali Podpromie odbędzie się pierwszy oficjalny mecz narodowych reprezentacji Polski i Kataru.

- Mam tutaj wszystkich najlepszych naszych pięściarzy. Azjaci z Kataru są  w ringu nieustępliwi. Szykuje się twardy mecz i tym samym świetne widowisko dla publiczności.– powiedział selekcjoner polskiej reprezentacji bokserskiej Stanisław Łakomiec.

Katarczycy dotarli do Rzeszowa we wtorek. - Jesteśmy zmęczeni długą podróżą, ale cieszymy się, że już jesteśmy na miejscu. Na razie przyjechało ośmiu zawodników. Być może dojedzie jeszcze dwóch. Od tego będzie uzależniona liczba walk podczas sobotniego meczu.- wyjaśniał wiceprezydent Katarskiej Federacji Boksu, Ahmed Ziara. Reprezentacja Kataru nie po raz pierwszy gości Rzeszowie.

- Mieliśmy już okazję gościć zawodników tego kraju w ubiegłym roku, kiedy to przez dwa tygodnie przygotowywali się na obozie w Kielnarowej do Wojskowych Mistrzostw Świata na Ukrainie. Bardzo im się tu spodobało i przyjechali ponownie.- mówił opiekujący się Katarczykami, Jacek Szalacha, menedżer ośrodka WSIiZ w Kielnarowej.

Reprezentacja Polski miała przygotowywać się w Grudziądzu do rozpoczynającego się we wtorek w Warszawie turnieju im. Feliksa Stamma. - Wykorzystaliśmy obecność Kataru w Rzeszowie i ściągnęliśmy reprezentację Polski. Udało mi się przekonać Zarząd i dzięki temu możemy w sobotę zorganizować ten niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz.- wyjaśniał kulisy organizacyjne sobotniej imprezy, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego, Maciej Dziurgot. Reprezentacja Polski trenuje i przygotowuje się w Ośrodku Sportowym Maraton w Lubenii.

W czwartek 19. bm odbyło się ważenie przed sobotnim meczem. Pary na mecz przedstawiają się następująco:

Michał Syrowatka – Denis Lewiakow (60 kg),
Marcin Łęgowski – Mohamed Toum (64 kg),
Artur Kogut – Shadi Nabah (69 kg),
Maciej Sulęcki – Hadi Toum (69 kg),
Maciej Adamiak – Huzam Nabah (75 kg),
Krzysztof Sadłoń – Mohamed Julojew (81 kg),
Krzysztof Zimnoch – Abdurahman Ashram (91 kg)
Mateusz Malujda – Mohamed Mohsen (+91 kg).

Więcej informacji na stronie Podkarpackiego OZB www.pozb.pl.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ludlum
Data: 20-03-2009 20:18:57 
jakim to cudem Syrowatka startuje jak on przeszedl na zawodostwo?
 Autor komentarza: gonzo
Data: 20-03-2009 21:28:09 
Jakim cudem w 69 Kogut i Sulęcki gdzie jest Chudy i Szeremeta.
 Autor komentarza: pigwus
Data: 20-03-2009 22:09:00 
Juz tlumacze... Sulecki jest zawodnikiem Gwardii Warszawa,a Łakomiec przez większość czasu byl jej trenerem;]Mimo to ze ledwo zalapal sie na 3 miejsce w MP to jest w reprezentacji. A Koguta to nie wiem skąd zawiało;p
 Autor komentarza: ludlum
Data: 21-03-2009 00:51:47 
popier*** mi sie....pomylka z Maciecem.
 Autor komentarza: gonzo
Data: 21-03-2009 19:29:25 
Czyli co znowu śmierdzi.
 Autor komentarza: bokser997
Data: 22-03-2009 14:21:27 
Stary Chudy w 2012roku będzie miał 30 lat Szeremeta podobnie a więc w amatorstwie to będą dziadkami.Sulęcki i Kogut to roczniki chyba 1989 więc mając 23 lata to chyba najlepszy okres na start w Olimpiadzie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.