ADAM KOWNACKI - WIELKA NADZIEJA POLONII

Jako pierwsi odkrywamy dla Was, Drodzy Czytelnicy, nową postać, która już dzisiaj dostarcza wielu emocji Polonii mieszkającej na Wschodnim Wybrzeżu USA, a w niedalekiej przyszłości może przysporzyć wielu pozytywnych emocji wszystkim polskim kibicom boksu.

Po Pawle Wolaku i Przemku Majewskim, polskich zawodowcach walczących za Oceanem, przychodzi czas na przedstawienie sylwetki niezwykle walecznego pięściarza amatorskiego, Adama Kownackiego.

Urodził się 27 marca 1989 r. w Łomży, a więc dokładnie za dwa tygodnie obchodzić będzie swoje 20. urodziny. Adam od siódmego roku życie mieszka w polskiej dzielnicy Greenpoint (Nowy Jork). Obecnie studiuje na pierwszym roku biznesu w LaGuardia Community College. Swoja życiową przygodę z boksem rozpoczął w wieku piętnastu lat. Wprost stworzony do wagi ciężkiej (190 cm wzrostu, 109 kg wagi), Adam Kownacki, potrafi sprytnie poruszać się w ringu i powalać potężnym ciosem swoich przeciwników.

 

Do najważniejszych jego sukcesów należą wywalczone tytuły wicemistrzowskie w turniejach Golden Gloves (2007-2008) oraz bezdyskusyjne zwycięstwa w Daily News Golden Gloves (2006) oraz turnieju New York Metro's (2008).

Dokładnie za kilka godzin Adama czeka losowanie przeciwnika spośród grona ósemki "ciężkich" amatorów w eliminacjach do ćwierćfinału tegorocznych Golden Gloves. Oczywiście nasz rodak jest absolutnym faworytem tego turnieju. Jeśli zwycięży dzisiejszej nocy, to już 16 lub 17 kwietnia dowiemy się czy spełnią się jego największe marzenia, by w "Złotych Rękawicach" na dłoniach zakończyć amatorskie boksowanie i rozpocząć karierę zawodową.
 


Adam na co dzień trenuje w Gleason's Gym pod okiem trenerów Jamesa „Country” Thornwella i Delena Parcleya. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców boksu do St. Athanasius 6200 Bay Parkway Bensonhurts w Nowym Jorku i zapewniamy ze Adam Kownacki to prawdziwy talent w wadze ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Arti
Data: 13-03-2009 10:16:30 
dobra informacja :) mam nadzieje, ze jego talent bedzie sie dobrze rozwijal rowniez na zawodowstwie ;]
 Autor komentarza: KrzychuFR
Data: 13-03-2009 11:14:34 
Życzę powodzenia i samych sukcesów ;)))
 Autor komentarza: kulej
Data: 13-03-2009 12:38:28 
Gratuluję sukcesów w amatorstwie. Proponuję kontakt z Z. Rozalskim. To może być kolejny Polak-kandydat na M.Świata.
 Autor komentarza: jacjan2
Data: 14-03-2009 12:43:37 
Spkojnie,myslę że należy poczekac i zobaczyć go za pare miesięcy.Wtedy zobaczymy w jakim kierunku pójdzie.Ma wiele do zrobienia[kondycja,technika,nadwaga...]ale jesli pokieruje nim ktos znajacy się na boksie to kto wie?W ciężkiej wadze wszystko jest mozliwe!!!Pozdrawiam!
 Autor komentarza: gerlach
Data: 27-01-2019 14:41:11 
10 lat temu heh Dzis, 2019, czolowka HW :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.