KOLEJNY TRUDNY BÓJ URBAŃSKIEGO

Łukasz Furman, boxen.com

2009-03-12

Niestety kariera Daniela Urbańskiego (10-4-2, 3 KO) będzie przebiegać chyba w ten sposób, że po dwóch łatwych zwycięstwach będzie rzucany na głębokie wody, jak np. w pojedynku z Zaurbekiem Baysangurovem (patrz zdjęcie - Urbański po prawej), czy Gennadym Golovkinem. Już w najbliższą sobotę bokser ze Szczecina zmierzy się z niemiecką nadzieją wagi średniej, Dominikiem Britschem (12-0, 5 KO).

Czytaj dalej !

Podając się na stronę boxen.com można przypuszczać, że walkę Daniela z Britschem (na zdjęciu) będzie można obejrzeć za pośrednictwem Polsatu Sport, a to dlatego, że będzie poprzedzać ona główne danie wieczoru - pojedynek Arthur Abraham vs Lajuan Simon. 

Stawką walki Urbańskiego będzie młodzieżowy tytuł federacji IBF ! Daniel nie będzie miał łatwego zadania. Britsch stoczył na amatorskich ringach 69. pojedynków, z których 59. wygrał. Trenujący go znany i ceniony coach Ulli Wegner mówi wręcz: "Dominik to jeden z największych talentów z jakim kiedykolwiek przyszło mi współpracować. On ma przed sobą wspaniałą karierę bogatą w wiele sukcesów, a pierwszy pas powinien zdobyć już w najbliższą sobotę.'''

Faworytem 10-rundowej potyczki na pewno jest Britsch, ale Daniel Urbański nie zwykł łatwo się poddawać...