ABRAHAM CHCE WALKI Z PAVLIKIEM

Paweł Rosiński, figthnews.com

2009-02-21

Wczoraj dzień przerwy w przygotowaniach do zaplanowanej na 14 marca  w Kilonii walki  z Lajuanem Simonem (21-0-2, 12 KO) w obronie pasa IBF kategorii średniej miał Arthur Abraham (28-0, 23 KO), który dzięki temu mógł spokojnie ale jak na sportowca przystało  bezalkoholowo świętować swoje 29 urodziny.

Chwila przerwy od treningów umożliwiła  niemieckiemu pięściarzowi spotkanie  z dziennikarzami. Oto co między innymi powiedział przedstawicielom mediów Abraham:

"Jedynym powodem dlaczego wciąż walczę w wadze średniej jest Kelly Pavlik. Chce jego pasów i chce zostać superchampionem. Moim jedynym urodzinowym życzeniem jest unifikacyjna walka przeciwko niemu".

Do pojedynku z mistrzem WBC i WBO odniósł się także promotor Abrahama - Wilfried Sauerland, który zapewnił, że z Pavlikiem są gotowi walczyć kiedykolwiek i absolutnie gdziekolwiek, nawet w jego rodzinnym mieście. Sauerland  powiedział też, iż Pavlik nie ma co się obawiać utraty swoich pasów gdyż po pokonaniu Ducha Abraham przeniesie się do kategorii super średniej, a wtedy  Pavlik będzie mógł odzyskać pasy.