MARIUSZ WACH: 'CIERPLIWIE CZEKAM'

Redakcja, Informacja własna

2009-02-04

Już w najbliższą sobotę 7 lutego niepokonany polski ciężki Mariusz Wach (19-0, 8 KO) na gali grupy Universum w niemieckim Rostocku zmierzy się z Litwinem Remigijusem Ziausysem (7-18-1, 5 KO).

"Polski Olbrzym" przygotowania do sezonu 2009 rozpoczął treningami w gymach Klausa-Petera Kohla.
- Byłem na sparingach w Niemczech, gdzie trenowałem dwa razy dziennie, cztery razy w tygodniu.- relacjonuje mierzący 202 cm pięściarz z Krakowa- Zawsze, gdy mam okazję tam być, podpatruje innych bokserów i staram się uczyć czegoś nowego.

Wach na co dzień miał okazję obserwować treningi boksującego w Universum mistrza świata federacji WBA Rusłana Czagajewa (24-0-1, 17 KO), którego pojedynek z Carlem Davisem Drumondem (26-0, 20 KO) będzie główną atrakcją bokserskiego wieczoru w Rostocku.
- Z tego co widziałem, Czagajew musiał pracować nad siłą i dynamiką ciosów. To było widać podczas sparingów. Te elementy poprawił na pewno.- ocenia krakowianin.

"Polski Olbrzym" liczy, że najbliższe miesiące przyniosą przełom w jego zawodowej karierze i uspokaja swoich fanów:
- Widziałem ostatnie wypowiedzi kibiców na bokser.org i chciałbym ich prosić, by uzbroili się w cierpliwość.  Ja podobnie jak oni czekam na jakąś walkę, w której będę mógł w pełni zaprezentować swoje umiejętności. Chciałbym przy okazji pozdrowić czytelników portalu.

Polscy kibice sobotnią galę w Rostocku, podczas której rozegrana zostanie także walka o pas WBA wagi lekkopółśredniej pomiędzy Andrijem Kotelnikiem (30-2-1, 13 KO) a Marcosem Rene Maidaną ,obejrzeć będą mogli dzięki bezpośredniej transmisji w Polsat Sport. Początek programu o godz. 19.30.