DAWSON MIERZY W CALZAGHE I HOPKINSA

Mistrz świata wagi półciężkiej IBF, Chad Dawson (27-0, 17 KO), buduje wielkie plany na rok 2009, w którym planuje stoczyć serię wielkich walk. Jakie są priorytety Dawsona? Przede wszystkim chce dać szansę Antonio Tarverowi (27-5, 19 KO) w walce rewanżowej, ale przede wszystkim marzy o rywalizacji z Joe Calzaghe (46-0, 32 KO) i Bernardem Hopkinsem (49-5-1, 32 KO). Jeżeli nie będzie możliwe zorganizowanie pojedynków z nimi w ramach kat. półciężkiej, Dawson jest ponoć nawet zdecydowany by zbić wagę do super średniej!

"Chcę wielkich pojedynków i znam kilku facetów, z którymi mógłbym je stoczyć. Na 2009 rok mam wielkie plany. 14 marca mam zakontraktowany rewanż z Tarverem, a w kolejnych miesiącach chcę zmierzyć się z Hopkinsem i Calzaghe.

Wiem, że Tarver wiąże z naszym pojedynkiem wielkie nadzieje, ale nie ma żadnych szans. Walka ze mną będzie dla niego kolejnym ringowym upokorzeniem.

Słyszałem ostatnio, że Calzaghe chce kontynuować swoją bokserską karierę i będzie próbował pobić rekord Rocky`ego Marciano. Jest więc wielkie prawdopodobieństwo, że nie odmówi mi walki. Interesuje mnie także Hopkins, który wprawdzie odkrył sekret długowieczności, ale nie jest mu specjalnie "po drodze", by ze mną walczyć.

Potrzebuję tych walk! Potrzebuję tych zwycięstw! Jeśli pokonam tych facetów, będę mógł zakończyć karierę w w młodym wieku, w glorii mistrza i z wielką forsą na koncie" - powiedział Dawson.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kazan
Data: 04-02-2009 09:45:08 
Mi marzy się pojedynek Dawsona z Calzaghe. Walijczyk wreszcie mógłby pokazać czy jest tak wybitny, czy tylko dostaje wielkich bokserów, którzy są już zdecydowanie po "prime". Dawson jest młody, w pełni wartościowy i wg. mnie pokanałby Joe. W sumie, to Amerykanim ma głowe na karku, szybko zarobić kase i przestać narażać swoje zdrowie. To jest rozsądne.
 Autor komentarza: Taurus
Data: 04-02-2009 10:22:29 
Najpierw Diaconu teraz i Cloud nie doczeka się walki z Dawsonem. Czekam aż ktoś porządnie ustrzeli tego chłopca z porcelany. Jonhson już powinien go skończyć ale zabrakło mu czasu.
Z kim on chce walczyć w SM pewnie z Taylorem bo kasa za taką walkę będzie się zgadzać ewentualnie z Bute i Dirrellem. Reszta jest za mało atrakcyjna finansowo.
 Autor komentarza: Expert
Data: 04-02-2009 11:32:55 
Tavoris Cloud pozamiata Dawsonem.
 Autor komentarza: tysiok
Data: 04-02-2009 11:36:06 
Dawson jest bardzo dobrym bokserem . W swojej kategorii jest numerem 1 . W starciu z Calzaghe jest moim faworytem . Marzy mi sie pojedynek rewanżowy z Adamkiem w wadze cruiser .
 Autor komentarza: Expert
Data: 04-02-2009 12:06:35 
Dawson jest dużo lepszym pięściarzem od Adamka,więc mi się nie marzy oglądać porażki Tomka.
 Autor komentarza: kazan
Data: 04-02-2009 12:32:27 
"Dawson jest dużo lepszym pięściarzem od Adamka,więc mi się nie marzy oglądać porażki Tomka." - nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Tomek w walce z Dawsonem nie był w opymalnej formie ani sportowej ani fizycznej. Złożyło się na to wiele czynników. Pomimo tego walka trwała ma pełnym dystansie, a Dawson zdążył zapoznać się z deskami.
 Autor komentarza: Bartolus
Data: 04-02-2009 12:34:13 
Główno prawda, w cruiserze Adamek by go zabił. Wtedy przegrał dlatego, że zbijał wage i przez to był zbyt wolny. Teraz już nie ma Adamek tego problemu.
 Autor komentarza: Szybkii20
Data: 04-02-2009 12:57:50 
Adamek przegrał bo był chory i osłabiony a mimo to posłał go na deski. Tomek zamiótł by nim podłoge... A Calzaghe zniszczył by go przez Nokaut to nie byłaby ładna walka... Chad to utalentowany młody bokser ale za wysoko jeszcze mierzy.
 Autor komentarza: pio
Data: 04-02-2009 13:22:45 
Dawson vs Calzaghe
 Autor komentarza: puncher48
Data: 04-02-2009 13:28:38 
Dawson z pojedynku z Adamkiem,a Dawson teraz to całkiem inny pieściarz, tak samo zresztą jak Tomek, Chad jest o wiele bardziej doświadczony i pewniejszy siebie, a ponadto nic nie stracił ze swoich dawnych atutów, to nadal demon szybkości i wyborny technik, a jak wiemy to pierwsze zabija, przypuszczam, iż Calzaghe mógłby odprawić z kwitkiem, niemniej ciekawe byłyby jego walki z młodymi wilkami jak Cloud i Diaconu, obecnie to numer jeden wagi półcieżkiej i nie zanosi się na jakąś diametralną zmiane w tej kwestii.
 Autor komentarza: draak
Data: 04-02-2009 14:05:09 
Dobra Dawson to inny pięściarz niż rok temu, tylko że ze wiekiem, doświadczeniem, pewnością siebie szczeka nie twardnieje. Za każdym niemal razem (ten wyjątek to Tarver, który nie jest tym co kiedyś) jak spotykał się z co najmniej solidnym przeciwnikiem leżał: Harding, Adamek i prawie Johnson, prawie bo co prawda ustał na nogach ale dziadzio (pisze dziadzio ale chciałbym być w jego wieku w takiej formie) Glen poważnie go naruszył. Adamek prezentujący może 50 % swoich możliwości w walce z Dawsonem, odżył trochę w drugiej połowie walki i wtedy dopiero zaczął zadawać ciosy, wystarczyło to by Dawson padł, Adamek w pełni formy naruszył by go w 1 połowie walki po to by w 2 dokończyć dzieła. Zajebistą sprawą byłby rewanż w CW ze sportowego i finansowego punktu widzenia, Adamek w tej wadze jest sporo silniejszy i nawet gdyby Dawson byłby silniejszy to koniec końców i tak by padł.
 Autor komentarza: Granvorka
Data: 04-02-2009 14:07:22 
Calzaghe vs Dawson - zdecydowanie Joe
 Autor komentarza: Expert
Data: 04-02-2009 14:09:45 
Nie gówno prawda. Prawda jest taka,że nie możecie się pogodzić z przegraną Tomka.Jakby Tomek był w formie z walk z Briigsem i tak by przegrał z kretesem. Dawson jest szybszy,lepszy technicznie,młodszy. Ja sie pytam w czym Tomek go przewyższa? Adamek jest bardzo dobry,ale Dawson jest świetny.Niektórym brak obiektywizmu. Trzeba być patriotą,ale czasem trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. pozdrawiam
 Autor komentarza: jacek93
Data: 04-02-2009 14:46:10 
Zgadzam się z expertem, Tomek jest poprostu gorszym bokserem. Myśle że bokserzy pokroju:Hopkins,Calzaghe,Dawson,Roy Jones, to dla niego niestety za wysoka liga,chociaż nie miał jeszcze okazji walczyć z światowej klasy bokserami(Bell walczył po roku przerwy)a Cunn raczej światowej klasy nie jest :)
 Autor komentarza: jacek93
Data: 04-02-2009 14:47:31 
Walczyć i wygrać miałem na myśli :) bo walczył przecież z Chadem
 Autor komentarza: cezary27
Data: 04-02-2009 14:54:25 
wystarczy obejżeć dokładnie walkę z Adamkiem i nie trzeba być patriotą żeby wiedzieć że Tomek nie robił nic żeby wygrać, zadawał ciosów tyle co zadaje Włodarczyk a w momencie gdy zastosował prosty boks seriami to Dowson się przewrócił.

Obstawiam że Tarver pokona go w rewanżu przez KO i mogę nawet się założyć. Metoda jest prosta z takim talentem ja Dowson, szybki technik ale nie nokautuje = pokonać nie na punkty ale przez siłę i KO, tak zrobił Tarver w drugiej walce z Royem i trzeciej też i wykona to z Dowsonem.
 Autor komentarza: Prostak
Data: 04-02-2009 15:08:00 
Dobra ostatni wpis w tej wymianie zdań i ide się pouczyć!

Czarek ale to nie takie proste skończyć Dawsona przed czasem!
Tomek to trafił Dawsona wtedy kiedy ten zaczął się bawić i kompromitować Adamka,po tej wywrotce szybko wstał otrząsnął się i dalej jechał z Adamkiem ogrywając go!

Roya dobrym imieniem to nie wycieraj sobie mordy,gdyby to był Roy ze swojego prime lub choćby nie miał problemu z chuśtawką po wagach to Tarvera zjechałby bez problemu i to Jones zakończyłby taki pojedynek przez KO!

Zresztą Tarver też borykał się przez problemy ze zbijaniem wagi(po udziale w filmie Rocky)czego efektem był wpierdol od Bernarda!
 Autor komentarza: cezary27
Data: 04-02-2009 15:29:22 
sam sobie odpowiedziałeś odnośnie huśtawek wagi

w pierwszej walce możliwe ale do drugiej walki Roy nic nie zbijał i do trzeciej też a jeśli chodzi o prime to Tarver jest starszy od Roya i sobie nic nie wycieram nazwiskami poprostu tak jest że taktyka jest połową sukcesu a Tarver znalazł receptę na Roya, potwierdził to jeszcze w trzeciej walce a na dodatek skorzystał z tego sposobu i Glen i tyle. Nie można wygrać z najszybszym na pkt to się próbuje wygrywać siłowo ale to trzeba obiektywnie i trzeźwo myśleć. przykład tego mieliśmy w walce Adamek Dowson. Adamek (pomijając chorobę i zbijanie wagi odnośnie której wg twierdzenia Prostaka to Adamek jest lepszy od Roya bo tyle samo zbijał co Roy w krótszym czasie i jeszcze chory był i potrzfił Dowsona rzucić na deski) próbował punktować po odradzeniu walki jak z Briksem i nie dawał rady więc pod koniec walki zaczął uderzać seriami i to przynosiło skutek że Dowson już przestał przewarzać a nawet deski przywitał po których jak się uważnie przyjrzysz umiejętnie klinczował a nie ogrywał Adamka i tyle że Adamek ze względy na wycieńczenie ( prawdopodobnie zbijanie wagi i choroba) nie dał rady Dowsona skończyć ale gdyby nie pieprzyli mu głupot w narożniku że jest ok to wcześniej zmienił by taktykę i pomimo wszystkiego mógłby mieć siłę skonćzyć Dowsona - ale tak nie było. Fakt taki że Adamek przyjął ciosów od Dowsona dwa razy mniej niż od Briksa a sam zadał ciosów cztery razy mniej - nie uderzasz to jak masz wogóle trafić - wszystko.
 Autor komentarza: tysonm
Data: 04-02-2009 15:36:39 
Joe Calzaghe wedlug mnie wygral by z Chadem Dawsonem
 Autor komentarza: cezary27
Data: 04-02-2009 15:50:09 
walka Adamek vs Dowson

10 runda po równo przyjętych ciosów 4 kliczncze dowsona (stopujące rozwinięcie akcji przez Adamka) , zero klinczy Adamka

11 runda 2min i 30 sek dla Adamka ostatnie 30 sek dla Dowskona i 4 kliczncze dowsona (stopujące rozwinięcie akcji przez Adamka) , zero klinczy Adamka

12 runda dowson jak i w poprzednich rundach ganiany przez adamka zadaje 4 celne ciosy punktujące, tyle samo na głowe zadaje celnych lecz jak ma zadać dowsonowi ciosy jak ten klinczyje albo się schyla jakby chciał adamkowi laskę zrobić, wtedy adamek zadaje mnóstwo ciosów na korpus. ostatnie trzy rundy to zadane ciosy wyrównane, spieprza cały czas Dowson i klinczuje cały czas Dowson

Prostak proszę Cię trochę obiektywizmu Ty to nazywasz ogrywaniem ????
 Autor komentarza: draak
Data: 04-02-2009 16:17:07 
Expert (Boże co za Lamerski nick) Jacek93, Prostak (cóż za znamienny nick)

Podałem wam przykład 3 walk gdzie Dawson wykazał się szklaną szczęką leżał za każdym razem gdy spotykał się z dobrym zawodnikiem.
Jakoś Glen nie jest wybitnie szybkim zawodnikiem a go porządnie zlał.
Adamek normalnie szybki a w tej walce walczący jak mucha w smole przewrócił go po 2-3 rundach jak zaczął zadawać ciosy. Oglądaliście walkę z Cunnighamem ? Pewnie nie bo byście takich bzdur nie pieprzyli, Adamek był troszkę wolniejszy od bardzo szybkiego Cuunighama ale mimo to czarny nie był od niego lepszy, Adamek był w pełni sił, zastanówcie się jaką formę i szybkość byście mieli gdybyście całą noc przesiedzieli w kiblu.
Ludzi podawajcie fakty nie jakieś chore urojenia niepoparte żadnymi przykładami. Nawet bardzo szybki zawodnik prędzej czy później przyjmie czysty cios, a jeżeli Dawson kładzie się w półciężkiej to tym bardziej zrobi to w wadze CW, w której Adamek jest sporo silniejszy i ma mocniejsze uderzenie (oczywiście Gwalhur nadal się będzie upierał że nie).
Dawson-Calzaghe nie wiem nie mam pojęcia kto by wygrał, Calaghe ostatnimi czasy nie spotkał się z nikim szybkim a tym bardziej tak szybkim zawodnikiem jakim jest Dawson, możliwe że właśnie z racji trochę podeszłego wieku Dawson by go ośmieszył tak jak Calzaghe RJJ. Moim zdaniem Calzghe (jeżeli jeszcze będzie walczył) będzie unikał (czyli ciekał) walki z jakimkolwiek młodym, szybkim, dobrym technicznie zawodnikiem, to dla niego zbyt duże ryzyko. Calzghe chce zarobić na emeryturę i unika dobrych ze sportowego punktu widzenia walk a woli te bardziej dochodowe. bardzo możliwe iż myśli o wale z Tarverem, choć to się raczej nie uda bo ten raczej przegra rewanż.
 Autor komentarza: draak
Data: 04-02-2009 16:18:39 
Zapomniałem dodać idealna sytuacja gdy Dawson wygrywa z Calzaghe i przenosi się do CW, gdzie musiał by się spotkać z Adamkiem jeżeli ten zachowa pas mistrza, OBY!!!
 Autor komentarza: Prostak
Data: 04-02-2009 16:34:40 
Adamkomannia!

A fakty są takie,że Dawson jest moim zdaniem dla Tomasza za szybki,za sprytny i za dobry technicznie!

Dobra może i się z wami panowie zgadzam Dawsona można pokonać siłowo,ale do tej pory nikt tego nie uczynił i nie zanosi się by to się stało!

Prawda jest taka,że sama myśl taktyczną trzeba umieć narzucić przeciwnikowi,a to w walce Adamek vs Dawson narzucił ten młodszy i szybszy no i tak zdominował walkę!

Styl robi walkę i tu watpie by Dawson dał sobie zrobić bitkę w ringu z Tomaszem,recepta z 1 pojedynku jest i by to zastosował ponownie!
 Autor komentarza: Prostak
Data: 04-02-2009 16:40:00 
a ten twój ostatni wpis panie draak to marzenie które się zwykle nie spełniają!
Calzaghe jest od Adamka 5 razy lepszy i ta twoja wypowiedz troche brzmi jakby to się działo w filmie z seriji Rocky Balboa!

Poza tym ani to Dawsonowi,Calzaghe,Hopkinsowi,Jonesowi to jest nie po drodze tyć po 10 kg do cruiser i walczyć z Tomaszem!
Jedyna realna jak dla mnie podstarzała legenda która z nim zawalczy to Mormeck!
 Autor komentarza: neme
Data: 04-02-2009 16:42:13 
1. Dowson w żadnym wypadku nie jest lepszym pięsciarzem od Adamka, to nie był dzień, nie ta forma i nie ta waga Adamka i podjął słuszną decyzję o przejściu do CW.
2. Hopkins i Calzeghe spokokjnie mogą z nim powlaczyć.
3. Dziwni mnie fakt że skoro on taki champion to czemu już w młodym wieku che kończyć kariere i to walcząc z zachądzącymi gwiazami???
4. to tym bardziej skoro taki młody chce kończyć w chwale kariere dziwi mnie fakt że niektórzy dziwią się iż Calzaghe unika tej walki o ile to robi? wynik mogłby być różny (choć ja stawiam na Joe), po co rozmieniać się na drobne jak np Holy, lepeij odejść w chwale, a zawsze znajdze sie młody co to będzie dużo krzyczał
 Autor komentarza: neme
Data: 04-02-2009 16:42:16 
1. Dowson w żadnym wypadku nie jest lepszym pięsciarzem od Adamka, to nie był dzień, nie ta forma i nie ta waga Adamka i podjął słuszną decyzję o przejściu do CW.
2. Hopkins i Calzeghe spokokjnie mogą z nim powlaczyć.
3. Dziwni mnie fakt że skoro on taki champion to czemu już w młodym wieku che kończyć kariere i to walcząc z zachądzącymi gwiazami???
4. to tym bardziej skoro taki młody chce kończyć w chwale kariere dziwi mnie fakt że niektórzy dziwią się iż Calzaghe unika tej walki o ile to robi? wynik mogłby być różny (choć ja stawiam na Joe), po co rozmieniać się na drobne jak np Holy, lepeij odejść w chwale, a zawsze znajdze sie młody co to będzie dużo krzyczał
 Autor komentarza: Expert
Data: 04-02-2009 16:46:05 
Ja nie skomentuje tego co napisałeś draak. Ty masz jakieś urojenia odnośnie Adamka. Co Ty chrzanisz? Jak można porównywać szbykość Cunna i Dawsona? Dawson to o klasę lepszy zawodnik. Chore porównanie. To samo możesz napisać o Jackiewiczu. Męczył się z Zaveckiem,bo był zmęczony poprzednią walką. Ja uważam,że Zaveck to duży lepszy zwodnik od Bonsu. Taka jest prawda.
 Autor komentarza: Expert
Data: 04-02-2009 16:48:31 
neme-rzeczywiście świetnnie przedstawiłeś swoje argumenty,które świadczą o tym,że Dawson nie jest lepszy od Adamka. Gratuluję:P
 Autor komentarza: Expert
Data: 04-02-2009 16:49:54 
Teraz pragnę,aby doszło do walki Adamek-Dawson,żeby Dawson sprowadził niedowiarków na ziemię.
 Autor komentarza: Expert
Data: 04-02-2009 17:00:19 
neme mogłeś napisać Dołson,hehe
 Autor komentarza: Prostak
Data: 04-02-2009 17:04:47 
Widze,ze według niektórych to teraz Adamek po pokonaniu Cunningana jest wielka osobowość i czołówka bez podziału na kategorie!
Skoro tak to Włodarczyk się przecierał przecierał a teraz też się o te topy już ociera,tak??
W sumie też wygrał z Cunninganem!
 Autor komentarza: Wojslaw1
Data: 04-02-2009 17:26:56 
Dawson jest lepszym zawodnikiem od Adamka co dobitnie pokazała ich walka.Można pisać,że Adamek zbijał,że był chory ale nie wiadomo ile w tym prawdy,zresztą prawie każdy pięściarz po słabszym występie opowiada,że miał kontuzję,zbijał wagę,był chory itp.
Co do planów Dawsona,to rewanż z Tarverem moim zdaniem ze sportowego punktu widzenia jest bez sensu.Powinien dać rewanż Glennowi a jeśli go pokona to powinno dojść do walki z Cloudem.To przyszły dominator LH.
 Autor komentarza: Taurus
Data: 04-02-2009 17:29:24 
Dawson jest tak genialny tylko dlaczego niedawno Johnson musiał go uczyć co to jest walka w półdystansie?
 Autor komentarza: cezary27
Data: 04-02-2009 17:57:59 
Wojslaw człowieku właśnie walka z Adamkiem pomimo że Adamek przegrał z powodu hujowej strategi narzuconej przez srającego na Adamka trenera ukazała że PIĘŚCIARZEM ADAMEK JEST LEPSZYM!!!

Gdyby tak było że Dowson jest lepszy to mając wyraźną przewagę w pierwszej części walki w drugiej części uzyskał by kolosalną przewagę a pod koniec znokautował by wychudniałego zagłodzonego Adamka. Było odwrotnie - w drugiej części walki Dowsona prewaga się zmniejszała a w trzech ostatnich rundach modlił się Dowson o to żeby Adamek gao nie zajechał, nie kontrolował walki tylko spieprzał po ringu, nie unikał ciosów tylko klinczował gdy Adamek przeprowadzał akcję, jeśli nie klinczował to się prawie kładł tak jakby chciał fiuta odgryźć Adamkowi raz nawet złapał Adamka za nogę nie wiem po co ta tchórzliwa pała chciała to zrobić może żeby się Adamek przewrócił - TAKI STYL TO NIE JEST ŚWIETNY STYL OGRYWANIA tylko tchórzliwy i cwaniacki w złym znaczeniu. Pomijam jakieś tam problemy zdrowotne Adamka ale na pewno zrzucił około 11 kg wagi do tej walki a i tak gdyby nie posrane rady narożnika to Adamek był w stanie pokonać Dowsona - taki to Dowson był lepszy 9 rund i tylko tyle a pięściarzem lepszym jest Adamek. Czekam na walkę z Tarverem i może zbeszcześci Antonio styl tchurza Dowsona.

 Autor komentarza: cezary27
Data: 04-02-2009 18:08:16 
jeśli już się odwoływać do historii i soli boksu to za to co robił w końcówce walki z Adamkiem Dowson dawniej dostałby ostrzeżenie za unikanie walki, za te schylania w okolice nie brzuch tylko członaka Adamka dostał by - 1 pkt co najmniej

ale widzę że styl spier...nia po ringu i KLINCZOWANIA nie którym się podoba więc może kiedyś będzie można między linami się poganiać a może i drzewa ze dwa do ringu się wstawi to dopiero będzie inteligencja potrzebna do zwycięstwa ...... ale wpuścimy jednego orangutana i tak inteligentnie będzie unikał ciosów że nikt go nie trafi.
 Autor komentarza: Wojslaw1
Data: 04-02-2009 18:21:21 
cezary-Adamek przegrał 10 z 12 rund ale był lepszy-ROFTL.Adamek nie miał nic do powiedzenia w tej walce i tyle,udało mu się trafić pod koniec Dawsona ale nie potrafił go skończyć.O jakiej taktyce ty mówisz?Adamek nie mógł trafić szybszego Amerykanina a sam zbierał ile wlezie.W 9 rundzie gdy Dawson był już pewny swego i mniej skoncentrowany to trafił dobrym ciosem.Jako,że Dawson ma szklankę to długo musiał dochodzić do siebie po tym knockdownie.Pomimo tego Adamek nie potrafił tego wykorzystać.
 Autor komentarza: cezary27
Data: 04-02-2009 18:44:54 
wojslaw jak nie dowidziałeś w której rundzie Adamek trafił i posadził go na deski to się nie dziwię że nie widziałeś jak Dowson klinczuje większość akcji Adamka (Adamek walczył nie klinczował) to nie za bardzo mamy o czym dyskutować.
 Autor komentarza: Prostak
Data: 04-02-2009 18:45:38 
Wojslaw popieram!
Gdyby Krzysiek Włodarczyk stał tamtego dnia w ringu to by Dawsonaw tej 9 rundzie skończył i nie byłoby co zbierać!
 Autor komentarza: cezary27
Data: 04-02-2009 18:51:03 
żeby boks był boksem a nie zabawą w berka : za drugi klincz w danej rundzie należało by dawać ostrzeżenie a za trzeci odejmować punkt i szybko skończyli by karierę bokserzy typu RUIZ i jeszcze paru innych by zostało zweryfikowanych.
 Autor komentarza: Danny
Data: 04-02-2009 19:05:58 
Dawson to nie ta ,,Era,, co Hopkins i Calzaghe.Najwyrazniej liczy na komercyjne pojedynki,które przyniosa mu wpływy.Jest paru zawodników w LHW z którymi Dawson powinien sie spotkac Calzaghe,Hopkinsa powinien sobie odpuscic.
 Autor komentarza: Danny
Data: 04-02-2009 19:08:35 
Ps.
dyskusje sa na poziomie podwórkowym,szkoda czasu niedługo bedzie na ta stronke.Widze,ze chłopacy którzy mieli pojęcie o boksie przestali sie udzielac a szkoda
 Autor komentarza: salces
Data: 04-02-2009 19:12:57 
Wpadkę Adamka można też zwalić na trenera Buddego McGirta..McGirt,zmienił totalnie technike Adamka,polski lewy prosty zaginą a zostało chaotyczne nacieranie do przodu,trzeba też wspomnieć że McGirt w 2006 roku przygotowywał 3 bokserów do walki o pas-Brigsa,Tarvera i Gattiego-wszyscy przegrali..A na początku roku 2007 był Adamek..McGirt to bardziej showman niż trener..
 Autor komentarza: Hicior
Data: 04-02-2009 19:24:41 
W Cruiser Dawson w starciu z Tomkiem by wąchał dechy dobrych kilka minut jakby przyjął to co Cunningham,w pierwszej walce obu tych gości Dawson zobaczył tylko błysk i uderzył tyłkiem o deski jak sam powiedział...
pzodrawiam
 Autor komentarza: cezary27
Data: 04-02-2009 19:42:11 
lesiu do 105??? nie chce wyjść taka punktacja w 12 rundach chyba że za jakieś faule odjęte 3 pkt , jednym słowem pojechałeś po bandzie Krzyśkowi hymmm nie wiem co napisać bo mam pewne wewnętrzne uwagi co do stylu walki Krzyśka (nie wiem czy nie da się tego zmienić) ale nie było by aż tak źle
 Autor komentarza: Lesiu
Data: 04-02-2009 20:11:51 
Mysle ze Krzysiu bylby tak bezradny, ze moglyby sie przytrafic knockdowny albo wlasnie faule z zazenowania, ze nie moze wyrzadzic krzywdy rywalowi
 Autor komentarza: draak
Data: 04-02-2009 20:33:05 
Wojsław! Mój Ty przyjacielu to Ty, naprawdę Ty ? Cieszę się, że wróciłeś? Witamy (ponownie) serdecznie w naszym skromnym gronie -
Nie powiem od razu się rozchmurzyłem, po tych bzdetach które piszą (Pseudo)Experty czy inne Prostaki, liczę że nie zawiedziesz swoich wiernych fanów i jak zwykle dostarczysz nam kupę śmiechu.
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać.
Co do treści: Tak to prawda, że wielu zawodników tłumaczy swoją przegraną chorobą czy kontuzją ale każdy kto nie widzi różnicy w ogólnej dyspozycji, szybkości i aktywności pomiędzy Adamkiem walczącym z Briggsem a Dawsonem jest intelektualnym Stevie Wonder-em jeżeli dodać do tego to, że Adamek nigdy nie ukrywał iż ma problemy z wagą to jego historia trzyma się kupy. Zresztą różnica na niekorzyść Adamka jest zbyt wielka żeby to tłumaczyć to to nie był jego dzień, po prostu był chory.
Jak można porównywać Cuunighama i Dawsona. Odpowiem tak kiedy Adamek miał walczyć z Dawsonem wielu mówiło że jest to młody szybki niebezpieczny zawodnik ale nie było tak że Adamek był bez szans kiedy Adamek miał walczyć z Cuunighamem większość członków redakcji bokser.org przewidywała wygraną Amerykanina.
Oczywiście, że Zaveck jest lepszy od Bonsu, Jackiewicz się przecież z nim niemiłosiernie męczył i przegrał w najlepszym wypadku dla Rafał zremisował.... tego wątku już nie ma co ociągnąć, Jackiewicz sam sobie strzelił w stopę.
Rewanż Tarver-Dawson ze sportowego punktu widzenia jest oczywiście bez sensu rewanż to się należy Glenowi bo to on dał dużo lepszą i wyrównaną walkę niż Tarver.
Co powiedzenia, że gdyby Włodarczyk stał na miejscu Adamka to by wykończył Dawsona powiem tak najpierw by do takiej walki musiało dojść a znając bezpieczny styl prowadzenia Krzyśka wątpię by do takie walki kiedykolwiek doszło.
cezary27
mogłoby być tak źle bo sędzia nie widział jak Dawson podcina nogę Adamka ale widział jak ten pada podobnie było jeśli chodzi o faule Daswona ale doskonale widział rzekome uderzenia poniżej pasa Tomka, Krzyśkowi pewnie by odjął punkty za rzekome klincze.
 Autor komentarza: Wojslaw1
Data: 04-02-2009 21:08:18 
draak-pleple,przed walką Adamek mówił,że jest w świetnej formie i w ogóle a po walce już wszystko się zmieniło.Dlatego nie ma żadnego sensu aby wyciągać wnioski z wypowiedzi bokserów po walce.Była różnica pomiędzy Briggsem a Dawsonem,bo Chad to nie prosty australijski cepiarz.Zawsze na tle lepszego,zawodnik słabszy wypada gorzej.A co tu robi Włodarczyk to ja nie wiem,nic nie pisałem o Włodarczyku.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 04-02-2009 21:43:46 
Wojslaw1 -a znałeś boksera który wychodził do poważnej walki i mówił że jest w nędznej formie???
 Autor komentarza: draak
Data: 04-02-2009 22:08:07 
O Włodarczyku nic nie pisałeś pisali inni.
To jest taka maniera Amerykanów a bokserów w szczególności że mówią że czują się dobrze mimo że mają rękę i nogę gipsie a całą twarz opuchniętą. Słyszałeś kiedykolwiek żeby jakikolwiek zawodnik przystępujący do walki (mistrzowskiej) mówił że jest obolały, słabo przygotowany?
Walczy się tak jak przeciwnik pozwala prawda ale chyba widać, że Adamek nie był w takiej dyspozycji w walce z Dawsonem w jakiej był w dyspozycji z Brrigsem, tym samym cepiarzem który miał pokonać Adamka...
 Autor komentarza: Prostak
Data: 04-02-2009 22:10:38 
StonkaKartoflana-Paweł Kołodziej ostatnio na 50% przygotowania no i Krzysiek Włodarczyk z Cunninganem z kontuzją łokcia!

A tak serio pisząc to ten australijski cepiarz to była czołówka LHW i świetny wojownik,a ten Briggs z walki z Adamkiem z Kosteckiego zrobiłby kelnera!

Hola Hola!
 Autor komentarza: neme
Data: 04-02-2009 22:11:17 
jak usuneliście mój post to wywalcie i ten!!!
Autor komentarza: ExpertData: 04-02-2009 17:00:19
neme mogłeś napisać Dołson,hehe
 Autor komentarza: draak
Data: 04-02-2009 23:42:22 
Ten cepiarz Briggs fakt był prosty technicznie ale nie tak jak Peter czy Wałujew oprócz tego był silny fizycznie twardy, z pazurem coś czego np. brak Mariuszowi Wachowi, który nie ma tego ciągu na bramkę...
 Autor komentarza: Wojslaw1
Data: 04-02-2009 23:47:13 
Twardy,silny cepiarz-tym był właśnie Briggs.Gdyby miał silny cios to mógłby być naprawdę niezłym zawodnikiem.Ale był tylko solidnym zawodnikiem,bez większych perspektyw.Zrozumiał to po walkach z Adamkiem i zawiesił rękawice na kołku.Moim zdaniem Dawson zdemolowałby Briggsa i skończył go przed czasem.
 Autor komentarza: drag
Data: 05-02-2009 00:13:50 
Mcgirt to glowna przyczyna porazki z Dawsonem no i oczywiscie problemy z waga . Mcgirt przegrywa wszystko , jego zawodnicy sa slabi dostaja wpierdol ze az milo , wiele przykladow z niedalekiej przeszlosci nawet nie musze wymienaic bo kazdy raczej wie o jakich zawodnikow chodzi. Na szczescie mcgirt to przeszlosc. Teraz Adamek ma lepszego trenera i efekty pracy widac golym okiem . Teraz Adamek mialby duze szanse z Dawsonem
 Autor komentarza: Prostak
Data: 05-02-2009 00:19:17 
Wojslaw skoro według ciebie prosty cepownik daje wyrównaną walkę z Adamkiem,pokonuje kilka niezłych przeciwników jak choćby Castro,Drews,Clevero to pogratulować!

A rękawice zawiesił na kołku bo przytrafiły mu się jakieś poważne problemy zdrowotny-dobrze nie pamiętam o co chodziło,ale nie umożliwiało mu to kontynuowania sparingu,w takich przypadkach trzeba szybko podejmować decyzje by nie skończyć kariery jako roślinka!

Według wpisów wielu takich draaków to Tomek w formie z Briggsem poradziłby sobie z Dawsonem!
Pytanie do draaka to skoro Adamek męczył się z prostym solidnym Briggsem to skąd wogole myśl,że TOmek z tej walki rozjechałby Dawsona?
 Autor komentarza: draak
Data: 05-02-2009 01:09:35 
Jak już mówiłem i udowodniłem Dawson ma szklaną szczękę, Adamek w drugiej połowie walki zaczął wreszcie zadawać ciosy i Dawson padł. Adamek w formie z Brigsa czyli wypoczęty (chyba każdy miał zatrucie i siedział na kiblu, jest to strasznie męczące i bardzo odwadnia), w pełni sił w pierwszej połowie walki a nie w drugiej połowie zaczyna zadawać ciosy czyli napoczynać przeciwnika, w drugiej połowie dzięki zmęczeniu Dawsona i kumulacji ciosów, Adamek mógłby przyspieszyć, bo zawsze miał wspaniałe (szybkie tempo)ostatnie rundy, dzięki czemu miałby bardzo dużą szanse wykończyć ostatecznie przeciwnika. Czy by wykończył tego tak na prawdę nigdy nie można wiedzieć. Briggs a Dawson to 2 różne typy pięściarzy a jedną z wielu różniących ich cech jest odporność na ciosy, na niekorzyść Amerykanina. Bądźmy szczerzy mało który pięściarz wytrzymuje ciosy i krwawą jatkę jaka sobie zafundowali w pierwszej walce Australijczyk i Polak. A Dawson w walce z Hardigiem leżał w 1 rundzie, leżał z Adamkiem, pływał w czasie walki z Johnson-em.
 Autor komentarza: Wojslaw1
Data: 05-02-2009 11:24:10 
draak-szczególnie wspaniałą ostatnią rundę miał Adamek z Cunnem.Adamek zadawał ciosy tyle,że nie celne.Raz trafił i to wszystko co zrobił w tej walce.Właśnie dlatego,że Dawson jest dobrym bokserem a nie cepiarzem jak Briggs jego walka z Adamkiem nie była krwawą jatką tylko jednostronnym obijaniem Polaka do czasu lucky punchu.Dawson jest zbyt dobry aby dopuścić do bijatyki,nabrał też od czasu pierwszej walki znacznie więcej doświadczenia i nie pozwoliłby sobie na dekoncentracje.W choroby Adamka nie wierzę,trenera wybrał sobie sam,widać Dawson i w tym elemencie przewyższał Polaka i potrafił dobrać sobie dobrego trenera.Zapominasz jeszcze,że Adamek nie przyspieszył w końcówce i nie skończył Dawsona bo sam zebrał mnóstwo ciosów i nie miał już sił.Gdyby nie ten lucky punch Adamka,który zrobił duże wrażenie na Dawsonie to walka pewnie toczyła by się w taki sam sposób jak wcześniej.A wówczas Adamek mógłby polec przed czasem.W ogóle te dwie walki z Briggsem,z Dawsonem i Cunnem to były wojny dla Adamka.Szczęśliwie ma on dobrą szczękę a i rywale nie biją jakoś specjalnie mocno.Ale obawiam się,że może już być trochę rozbity.
 Autor komentarza: Hicior
Data: 05-02-2009 11:25:34 
Z Gardnerem też leżał,ale mówmy tu o potencjalnej walce w wadze Cruiser!!!to jest waga o 11,5kg więcej niż półciężka,Dawson straciłby mase szybkości,Adamek nic nie stracił szanse by były 50:50 a jak Tomek trafi tak jak Cunninghama to w ciemno mówie że Dawson już by nie wstał...Co do Clouda to jest to taki młody gniewny Glenn Johnson z mocniejszym ciosem na Dawsona za wolny...
 Autor komentarza: drag
Data: 05-02-2009 11:35:38 
11,5kg bez przesady , wystarczy 6-7kg , zobacz jakie sa roznice w ciezkiej
 Autor komentarza: mercer
Data: 05-02-2009 15:02:39 
Ja też nie jestem przekonany co do wielkości Dawsona, walka z Adamkiem wiele pokazała, no bo przez 10 rund w zasadzie Adamek był deklasowany, bo tak można okreslić różnicę 8 punktów w punktacji sędziów, no a przez swoją nonszalancję Dawson doprowadził do sytuacji, że musiał desperacko klinczować, aby utrzymać niemalże pewną wygraną. Można gdybać, co by się stało jakby na miejscu Adamka stał jakiś puncher, choćby ten Cloud
 Autor komentarza: Wojslaw1
Data: 05-02-2009 15:48:12 
Nie zgodzę się,że Cloud jest wolny.Moim zdaniem jest bardzo szybki,ma bardzo mocny cios,nie zapomina o obronie,ma dobrą kondycję.Jestem pod dużym wrażeniem tego zawodnika.
Ja piszę o walce Adamek-Dawson w LH,Dawson do cruiser się nie wybiera więc taka dyskusja nie ma sensu.Tak to ja mogę powiedzieć,że gdyby Ulrich i Adamek zbili do średniej to Ulrich by wygrał.
 Autor komentarza: piotruspan
Data: 05-02-2009 16:45:39 
Tylko, że Urlich nie może już utrzymać limitu LHW i z tego co wiem to przeszedł do CW.
Oczywiście nie ma sensu gdybać, jak będą w jednej wadze to można ciągnąć dyskusję. Co do deklasacji przez osiem rund, bo taka była punktacja, to się nie zgodzę. Adamek przegrał, ale żeby był deklasowany to przesada. Jedynie w 2-3 rundach bardzo wyraźnie przegerał. Dla mnie ten pojedynek przegrany był 3-4 rundami. Sporo można było uznać za remisowe.
Dawson to bardzo dobry zawodnik i np. w konfrontacji z Calzage stawiałbym 50-50. Rewanż z Adamkiem w CW mógłby mieć i moim zdaniem miałby inny przebieg, niż poprzednia ich walka. Oczywiście Dawson nabrał doświadczenia i jeżeli nie straciłby na szybkości byłby groźny. Jednak Adamek przyjmując strategię, jak z Cunnem mógłby go upolować. Gdyby postawił na "szachy", przy szybkości Dawsona raczej trudno byłoby mu wygrać na pinkty..
 Autor komentarza: Zlotostrzalowiec
Data: 05-02-2009 16:54:12 
Wojslaw 100% popieram!

Możnaby tak gdybać co by było gdyby,ale jest co jest i jak narazie Dawson zdeklasował Tomka,a w dodatku w tamtej walce Tomek na rewanż nie zasłużył bo przegrał 10 z 12 rund!
 Autor komentarza: mercer
Data: 05-02-2009 17:04:11 
złotostrzałowiec, wiadomo jest co jest, ale jak dawson ma być naprawdę wielki, to nie może sobie pozwalać na takie jaja jak w końcówce z Polakiem , o mały włos a w ciągu kilku minut nie oddałby pewnej wygranej
 Autor komentarza: Hicior
Data: 06-02-2009 13:45:10 
Przykład Ulricha nie na miejscu,walke Adamek - Dawson można już tylko rozpatrywać pod kątem Cruiser bo Tomek do LHW nie zbije chyba że za kilka baniek zielonych
pozdrawiam
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.