AUSTIN ZNÓW W RINGU

Już 14. lutego bardzo interesująca gala w Sunrise, gdzie głównym wydarzeniem będzie walka Alfredo Angulo z Ricardo Mayorgą. Kibice boksu już się cieszą, bo obok głównych bohaterów, rywalizować też będą Nate Campbell z Ali Funeką (pasy IBF oraz WBO wagi lekkiej), Sergio Martinez z Kermitem Cintronem (tymczasowy pas WBC w junior-średniej),  a na ring po zwycięstwie nad Andrzejem Gołotą powróci Ray Austin (26-4-4, 17 KO).

Wygrana nad Gołotą wywindowała pozycję Ray'a w rankingach światowych i plasuje się on obecnie na miejscach - WBC 7, WBA 7, IBF 12. Przeciwnikiem Rainmana będzie Alex Gonzales (18-6, 8 KO). Gonzales dokładnie osiem lat temu przystąpił do walki o pas IBF kategorii cruiser, ale piekielny lewy podbródkowy Vassilija Żirova już w pierwszej rundzie zniweczył jego plany o zdobyciu mistrzostwa świata. Potem przegrał cztery kolejne pojedynki, jednak nie z byle kim, a i Calvin Brock po jego ciosie zaliczył deski. Austin mimo wszystko wydaje się być zdecydowanym faworytem.

Na Florydzie będzie też inny akcent związany z Gołotą. Jego wieloletni sparing-partner, Carl Davis (13-2, 10 KO), stanie na przeciw promowanego przez Dona Kinga Bermane Stiverne'a (16-1, 16 KO), niezwykle efektownego boksera, którego walki ogląda się wyśmienicie.

W akcji podziwiać będzie można tak znane postacie jak Francisco Palacios (cruiser), Anthony Dirrell (super-średnia), czy Gary Russell Jr (piórkowa).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: drag
Data: 02-02-2009 14:37:58 
kurde niezla gala , bedzie w polsat sport?
 Autor komentarza: bartek23s
Data: 02-02-2009 14:38:29 
zapowiada sie ciekawie ale szkoda ze w tv tego nie pokażą
 Autor komentarza: czerwony2
Data: 02-02-2009 18:39:32 
nieźle zapowiadająca się gala!

do red. furmana: nie widziałem żadnej walki stiverne'a, gdzie znajdę do jakiś link? dzięki.
 Autor komentarza: dzomba
Data: 02-02-2009 18:53:09 
Linki do 3 walka Stiverne'a w tym do ostatniej, mozna znalezc na forum bokser.org.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.