ADAMEK - BANKS OFICJALNIE

Redakcja, Informacja własna

2009-01-28

To, o czym polscy fani boksu mogli przeczytać już kilka dni temu, zostało wczoraj oficjalnie potwierdzone: mistrz świata wagi junior ciężkiej federacji IBF Tomasz Adamek (36-1, 24 KO) zmierzy się 27 lutego w hali Prudential Center w Newark z niepokonanym Amerykaninem Johnathonem Banksem (20-0, 14 KO).

Starcie z Banksem będzie dla Adamka pierwszą obroną mistrzowskiego tytułu wywalczonego w grudniowym pojedynku ze Stevem Cunninghamem.

26-letni rywal Polaka na zawodowym ringu nie zasmakował jeszcze goryczy porażki. Wygrał wszystkie z 20 stoczonych walk, z czego 14 przez nokaut. Jest wychowankiem słynnego Emanuela Stewarda, kiedyś trenera między innymi takich gwiazd jak Thomas Hearns czy Lennox Lewis, obecnie szkoleniowca najlepszego aktualnie boksera wagi ciężkiej Wladimira Kliczko.

- Emmanuel pracuje z Johnathonem od początku jego kariery, by przygotować go do takiej walki jak ta z Adamkiem.- zapewnia Tom Loeffler z K2 Promotions, firmy prowadzącej karierę Banksa- Johnathon przez ostatnie lata przesparował wiele rund z Wladimirem Kliczko, który bije dużo mocniej niż Adamek. To trudna walka, ale wierzymy, że Banks pokona Adamka.

W swojego zawodnika wierzy także Kathy Duva z zajmującej się interesami Polaka grupy Main Events.        
- Czasem, gdy zawodnik walczący tak efektownie jak Tomasz, dostaje szansę boksowania przed entuzjastycznie reagującym tłumem swoich fanów, poziom napięcia osiąga punkt, w którym dzieje się coś magicznego.- mówi Duva- Ostatnia walka Adamka była jedną z najbardziej ekscytujących, jakie kiedykolwiek widziałam. Nie mogę się doczekać pojedynku z Banksem. Chce znów zobaczyć tę magię w wykonaniu Tomka.