CUNNINGHAM: 'ADAMEK SIĘ MNIE BOI'

Redakcja, Informacja własna

2009-01-20

Ex-czempion IBF wagi junior ciężkiej Steve Cunningham (21-2, 11 KO) potwierdza wcześniejsze informacje o tym, że wobec braku zainteresowania ze strony Tomasza Adamka (36-1, 24 KO) pojedynkiem rewanżowym za grudniową walkę, w której Polak odebrał mu tytuł mistrzowski, gotów jest skrzyżować rękawice z byłym posiadaczem pasa WBO Enzo Maccarinellim (29-2, 22 KO).

Maccarinelli ma wystąpić 14 marca na gali w Manchesterze, jednak aktualnie nie ma rywala na tę imprezę. Cunningham bardzo chętnie rozwiązałby problem Walijczyka.

- Moim pierwszym wyborem byłby rewanż z Tomaszem.- mówi Cunningham- Ale stało się już jasne, że on mnie unika i już planuje kolejną walkę w czerwcu z kimś innym, nie ze mną. Ucieka przede mną, bojąc się mnie. Jeśli WBO wyraziłoby zgodę, wziąłbym więc pojedynek z Enzo. Jestem zawsze na tak, jeśli chodzi o boksowanie w Europie, przyzwyczaiłem się już do tego.

- Walka z Maccarinellim byłaby bardzo ekscytująca. Prawdziwa wojna i wielka telewizja.- dodaje „USS”- Brytyjscy fani to wspaniali, entuzjastycznie reagujący kibice, tak jak polscy. Atmosfera byłaby znakomita.