CUNNINGHAM - MACCARINELLI 14 MARCA?

Redakcja, Rio Di Caro

2009-01-18

Po tym, jak Tomasz Adamek (36-1, 24 KO) oficjalnie ogłosił, że jego kolejnym rywalem będzie Johnathon Banks (20-0, 14 KO), team byłego czempiona IBF Steve’a Cunninghama (21-2, 12 KO) pogodził się z faktem, że raczej nieprędko dojdzie do polsko-amerykańskiej walki rewanżowej.

- Moim priorytetem jest rewanż z Adamkiem. Bardziej niż czegokolwiek innego pragnę odzyskać mój tytuł.- przyznaje „USS”, ale zdając sobie sprawę, że jeśli, jak zapowiadał, ma ponownie pojawić się w ringu w okolicach kwietnia, dodaje, że musi sobie póki co szukać innego rywala.

Najnowszym pomysłem ekipy Cunninghama jest konfrontacja z byłym mistrzem WBO Enzo Maccarinellim (29-2, 22 KO), który nie ma jeszcze przeciwnika na galę planowaną na 14 marca w Manchesterze. Realizację tej koncepcji teoretycznie ułatwia fakt, że przy organizacji marcowej imprezy, której główną atrakcją będzie starcie Amira Khana z Marco Antonio Barrerą, pracują wspólnie Frank Warren i Don King- promotorzy odpowiednio Maccarinelliego i Cunninghama.

Tomasz Adamek o walce z Johnathonem Banksem >>