HARRISON NA WOLNOŚCI

Scott Harrison (25-2-2, 14 KO) to z pewnością jeden z największych zmarnowanych talentów ostatniej dekady. Znany z wybuchowego charakteru Szkot jest alkoholikiem i nawet w trakcie swojej kariery, kiedy zasiadał dwukrotnie na tronie WBO kategorii piórkowej, pił na umór. Zamiast trenować do walki z Manuelem Mediną, balował na obozie w Hiszpanii, co kosztowało go utratę tytułu. Wziął się jeszcze wtedy ostatni raz za siebie, poszedł na odwyk, a w rewanżu znokautował Medine w jedenastej rundzie. Pas WBO obronił jeszcze sześć razy, ale do siódmej obrony nigdy nie podszedł. Kilkakrotnie odwoływano jego walki z powodu alkoholowych wyskoków, a włodarze federacji WBO, choć bardzo pobłażliwi, tracili powoli cierpliwość. Najpierw zorganizowali pojedynek o tytuł tymczasowy, aż w końcu, po kolejnej bójce pianego Harrisona w jednym z klubów nocnych, odebrali mu tytuł mistrza świata. Klopoty Scotta trzymały się nadal i co chwilę w prasie pojawiała się informacja, o kolejnej rozróbie byłego championa. Na początku września trafił do więzienia.

W sumie dostał wyrok dziesięciu miesięcy odsiadki. Oskarżono go o napad na swoją dziewczynę i policjanta, jazdę po pijanemu oraz pobicie mężczyzny. Dziś rano, za dobre sprawowanie, Harrison wyszedł z więzienia w Glasgow po zaledwie czterech miesiącach.

Szkot ostatni raz wystąpił w ringu w listopadzie 2005 roku, pokonując na punkty Nedala Husseina. Pomimo tak długiej przerwy i tylu przejściach, Scott liczy sobie dopiero 31 lat i wciąż ma wielu wiernych kibiców, którzy wierzą w jego powrót na szczyty. Czy mu się to uda ? Oby...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hopkins
Data: 04-01-2009 19:34:11 
Mógł wiele osiągnąć zmarnował swój talent przez alkocholizm pewnie wruci ale już chyba nie będzie w stanie rywalizować z czołówkom
 Autor komentarza: staal
Data: 05-01-2009 13:28:14 
Jak mozna napisać słowo alkohol przez "ch"???!!!!. Totalna porażka kolego 'Hopkins'.
 Autor komentarza: Hopkins
Data: 05-01-2009 13:46:37 
Kolego staal ok robie czasem błędy zawsze robiłem i wszkole. Staram się ich nie robić ale to chyba nie klasówka z języka polskiego tylko forum bokserskie, każdemu sie może zdarzyć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.