BJ FLORES KOLEJNYM RYWALEM ADAMKA

Redakcja, Informacja własna

2008-12-17

Jak dowiedziała się przed chwilą redakcja BOKSER.ORG, kolejnym rywalem mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF Tomasza Adamka (36-1, 24 KO) będzie Amerykanin BJ Flores (21-0-1, 13 KO).

Walka planowana jest na 21 marca w hali Prudential Center w Newark- tej samej, w której w zeszły czwartek „Góral” wywalczył mistrzowski pas, pokonując Steve’a Cunninghama. Aktualnie toczą się rozmowy ze stacjami telewizyjnymi w sprawie wykupu praw do transmisji. Obóz Adamka wierzy w to, że po pochlebnych recenzjach, jakie w USA zebrała jego czwartkowa potyczka z Cunninghamem, Polakiem zainteresują się największe telewizje takie jak HBO czy Showtime.

Noszący przydomek „Niebezpieczny” 29-letni BJ Flores na zawodowych ringach stoczył do tej pory 22 walki, z których 21 wygrał, a 1 zremisował. Jako amator był zdobywcą amerykańskich Złotych Rękawic w kategorii półciężkiej (1997) i mistrzem USA w wadze ciężkiej (2001, 2002). W swojej ostatnim profesjonalnym pojedynku, w lutym tego roku, Flores po wyrównanych 12 rundach pokonał na punkty mocno bijącego Darnella Wilsona. 

Amerykanin ma zbliżone warunki fizyczne do Adamka- mierzy tyle samo co Polak- 188 cm, jego zasięg ramion to 203 cm (przy 191 cm Adamka). Jest praworęczny.