'DIABLO' POCZEKA DO STYCZNIA

Redakcja, knockout.pl

2008-12-16

Na 9 stycznia został przesunięty termin, przed upływem którego promująca Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (41-2, 31 KO) grupa Bullit KnockOut Promotions i prowadząca interesy czempiona federacji WBC wagi junior ciężkiej Giacobbe Fragomeniego (26-1, 10 KO) firma OPI 2000 mogą polubownie rozwiązać kwestię organizacji walki o mistrzostwo świata.

"Jeśli do tego czasu obie strony nie dojdą do porozumienia, o tym, kto zorganizuje mistrzowskie starcie Fragomeni – Włodarczyk, zadecyduje przetarg, który odbędzie się w siedzibie World Boxing Council w Mexico City."- poinformował BOKSER.ORG Andrzej Wasilewski, menadżer i promotor popularnego „Diablo”.

Pierwotnie przetarg planowano na 17 grudnia, jednak Włosi poprosili o zmianę tej daty na późniejszą. Strona polska nie zgłosiła zastrzeżeń.

Krzyżując rękawice z Fragomenim, 27-letni Włodarczyk stanie przed szansą wywalczenia drugiego w karierze tytułu zawodowego mistrza świata kategorii junior ciężkiej. W swoim dorobku „Diablo” ma już tytuł federacji IBF.