ADAMEK CZEMPIONEM 'THE RING'

Michal Koper, Informacja własna

2008-12-16

Wygrywając w czwartek z mistrzem  świata wagi junior ciężkiej federacji IBF Stevem Cunninghamem, Tomasz Adamek (36-1, 24 KO) na trwałe zapisał się w historii polskiego boksu zawodowego- pięściarz z Gilowic jako pierwszy Polak został czempionem nazywanego „Biblią boksu” prestiżowego magazynu "The Ring”.

Jeszcze niedawno tytułem mistrza "The Ring” w kategorii cruiser szczycił się David Haye, jednak w momencie gdy Brytyjczyk ruszył na podbój wagi ciężkiej, na pozycji czempiona powstał wakat, a fachowcy należącego obecnie do słynnego Oscara De La Hoya’i magazynu, uznali, że nowym królem w limicie wagowym do 200 funtów powinien zostać zwycięzca walki Adamek – Cunningham.

Internetowe wydanie "The Ring” poświęca Adamkowi specjalny tekst pod chwytliwym tytułem "Pole position” [Pole- ang. Polak], w którym czytamy miedzy innymi: „Wiktoria Adamka w starciu z Cunninghamem dowiodła, że dumny [ze swoich korzeni] Polak, mieszkający obecnie w New Jersey, może być w wadze cruiser równie ekscytującym zawodnikiem, jak wcześniej w kategorii półciężkiej.”

Warto wspomnieć, że za trzeciego junior ciężkiego na świecie „The Ring” uważa innego pięściarza znad Wisły, byłego mistrza świata IBF i pierwszego pogromcę Steve'a Cunninghama- Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (41-2, 31 KO), który aktualnie szykuje się do planowanej na marzec walki o pas WBC z Włochem Giacobbe Fragomenim. Na pozycji nr 2 rankingu "The Ring" sklasyfikowany jest Cunningham.