VITALI: ZNOKATUJE HAYE ZA WŁADYMIRA

Tomasz Chomirski, boxingscene.com

2008-12-16

Wydaje się, że pojawiła się tzw. "zła krew" i to w sporej dawce pomiędzy Vitali Kliczko i Davidem Haye. Ukraińca do wściekłości doprowadziło zdjęcie Haye w magazynie dla męzczyzn, na którym to Anglik śmieje się trzymając w ręku obcięta głowę jego młodszego brata, Wladymira Kliczko. Vitali, po tym jak zobaczył zdjęcie, zapowiedział członkom rodziny, że zmusi Haye by zapłacił za przekroczenie linii, której przekraczać się nie powinno. Pięściarze w ostatni weekend doszli do porozumienia odnośnie walki, jednak kontrakt póki co nie został jeszcze podpisany.

Vitali spotkał się z Haye w Niemczech, gdy obaj pięściarze zasiedli na trybunach podczas pojedynku Wladimir Kliczko - Hasim Rahman w ostatnia sobotę. Starszy z braci Kliczko powiedział wówczas Anglikowi, że zachował się niedopuszczalnie, Haye odpowiedział że... znokautuje go.

"Przyznaje, że byłem zszokowany tym co zobaczyłem w magazynie "Men's Health", moja żona źle się po tym poczuła" powiedział Vitali rosyjskim dziennikarzom. "Trudno opisać moje uczucia w tym momencie. Oto na zdjęciu David Haye śmieje się trzymając głowę mojego brata. Oczywiście powiedziałem Davidowi, że to było bardzo niefachowe zachowanie, że przekroczył linie. W odpowiedzi otrzymałem zapewnienie, że znokautuje mnie i mojego brata".

Vitali zapowiada ze nie okaże Anglikowi litości, zapowiada ze w ringu będzie bezlitosny.

"Zrewanżuje mu się za mojego brata. Musi zapłacić za to zdjęcie. W ringu będę bezlitosny. Wiecie, wielu ludzi mówi, że znokautują mnie i mojego brata, co się z nimi później dzieje nie jest chyba dla nikogo tajemnicą. To samo spotka Haye".