DRAMAT SNARSKIEGO W OSTATNIEJ RUNDZIE

W walce wieczoru gali boksu zawodowego, zorganizowanego w Białymstoku przez Tomasza Babilońskiego i jego Tom Boxing Team, Dariusz Snarski (26-29-2, 6 KO) przegrał przez TKO w ostatniej, 12-tej rundzie z Kenijczykiem Davidem Kiilu (30-9-2, 16 KO). Stawką pojedynku był pas mistrza świata wagi lekkiej peryferyjnej organizacji UBC. Bój okazał się niezwykle zacięty i wyrównany. Został przerwany ok. 30 sekund przed ostatnim gongiem z powodu kontuzji wargi popularnego "Snary".

Do momentu przerwania rywalizacji, Polak prowadził na punkty u dwóch z trzech arbitrów. Niestety, sędzia ringowy po konsultacji z lekarzem zawodów nie pozwolił białostocczaninowi dokończyć walki i ogłosił TKO.

Na białostockim ringu od zwycięstw zawodowe kariery rozpoczęli wielokrotni amatorscy medaliści mistrzostw Polski Krzysztof Szot i Paweł Głażewski. Swoje walki wygrali także m.in. Krzysztof Głowacki i Krzysztof Cieślak.

Data: 15-12-2008 00:01:15
"Bój okazał się niezwykle zacięty i wyrównany"
to chyba jakaś kpina!!!{chyba pan red. za bardzo wsłuchał się w komentatorów!!}
Snarski był zdecydowanie lepszy i przegrał przez dziwną{skandaliczną} decyzje sędziego ringowego
Data: 15-12-2008 00:42:28
Będzie jakaś powtórka w TVP, bo się nie załapałem? Snara rzeczywiście tak oberwał? Dziwny mają regulamin w tej federacji, bo w niektórych, o ile dobrze pamiętam jest tak, że od 7-8 rundy przy kontuzji o wygranej decyduje punktacja.
 Autor komentarza: zawodnik
Data: 15-12-2008 01:31:47
Kto przerywa walkę 30 sekund przed końcem?
Data: 15-12-2008 01:38:00
To swoją drogą. Dziwne.
 Autor komentarza: Jasiu1976
Data: 15-12-2008 06:04:15
No zdarzaja sie fachowcy ktorzy przerywaja walki nawet 5 sekund przed koncem - przyklad Julio Cesar Chavez - Meldrick Talyor,gdzie gdyby sedzia puscil walke to Meldrick by obronil tytul a on przerwal walke jak Meldrick wstal.
 Autor komentarza: cdn
Data: 15-12-2008 09:35:33
Wczoraj nawet sędziowie mieli problem z oceną tej walki. W pierwszej chwili zostało uznane zwycięstwo Kiilu poprzez TKO ale za moment był pomysł aby zliczyć punkty do momentu przerwania walki. Jednak zwrócono do werdyktu z TKO.

Co do samej walki to nie zgodzę się z przedmówcą "Hiciorem", że Darek był zdecydowanie lepszy. Dla mnie to była jedna z najsłabszych walk Darka. Owszem, szedł do przodu ale gro jego ciosów Kenijczyk unikał. I trafiał bardzo dużo prawym prostym - jest mańkutem i do tego o dłuższych rękach - kompletnie nie mógł Darek poradzić sobie ze skracaniem dystansu. Moim zdaniem walka na remis, może z minimalną przewagą Snary bo w końcu walczył w Białymstoku i był w tej walce stroną częściej atakującą.

Jednak nie potrafię zrozumieć jak można zakończyć walkę 30 sek przed końcem. To jest w końcu boks, nie z takimi kontuzjami zawodnicy walczyli i to dłużej. Szkoda, bo będzie Darek miał straszny problem z wyjściem na koniec kariery na plus z rekordem.

Autor komentarza: mirek
Data: 15-12-2008 10:19:59
PANOWIE,

GARŚĆ FAKTÓW :

KONTUZJA NASTĄPIŁA W 37 SEKUNDZIE 12 RUNDY - ZOSTAŁO 2.23 DO KOŃCA WALKI.

WYRWANY KAWAŁEK WARGI - TO NIE JAKIEŚ TAM KRWAWIENIE - TYLKO PIERWSZY KROK DO DALSZEGO ROZERWANIA WARGI NA DOWOLNIE WYBRANYM ODCINKU - DO POŁOWY POLICZKA..? UCHA..?

OKO SANRY JUŻ OD 11 RUNDY KWALIFIKOWAŁO SIE DO PRZERWANIA WALKI.

KONTAKT SNARY Z BOKSEM - POWINIEN SIĘ ODBYWAĆ PRZEZ TV W FOTELU.TO BYŁ DOBRY ZAWODNIK I NIECH TAKI POZOSTANIE W PAMIĘCI KIBICÓW.
40 LAT ZOBOWIAZUJE - TYM BARDZIEJ ŻE W TEJ KATEGORII WAGOWEJ LICZBA ZAINKASOWANYCH CIOSÓW NA GŁOWĘ JEST 3 RAZY WIESZA NIZ NP. W WADZE CIĘZKIEJ....

POWROTU DO ZDROWIA I DOBRYCH DECYZJI CO DO DALSZEJ KARIERY...