The Ring Magazine

The Ring Magazine, nazywany też „Biblią boksu”, to najbardziej prestiżowe czasopismo bokserskie na świecie. Jego założycielem był Nat Fleischer, a pierwszy numer ukazał się w lutym 1922 roku. Liczył sobie 24 strony i kosztował 20 centów, a na okładce znalazły się czarno-białe portrety słynnego promotora Texa Rickarda, który poprzez wkład finansowy przyczynił się do powstania magazynu, oraz brytyjskiego arystokraty, wielkiego sympatyka szermierki na pięści Lorda Lonsdalea.

REDAKTORZY NACZELNI
Fleischer pełnił funkcję redaktora naczelnego przez 50 lat. W 1972 roku, po jego śmierci, obowiązki przejął jego zięć Nat Loubet. Siedem lat później zastąpił go Bert Sugar, który sprawował stanowisko naczelnego przez ponad 4 lata. Następnie, w okresie luty – grudzień 1984, posadę objął Randy Gordon, którego później zastąpił na okres blisko 4,5 roku Nigel Collins. Przez kolejnych niemal 8 lat redaktorem naczelnym The Ring był Steve Farhood, po którym w 1997 roku obowiązki ponownie przejął Collins. Sprawuje on tę funkcję do dziś.

PASY MISTRZOWSKIE
W pierwszym roku istnienia magazyn zaczął przyznawać tytuły mistrzowskie, a pierwszym nagrodzonym zawodnikiem był Jack Dempsey, zaraz po nim champion kategorii muszej Pancho Villa. Tej praktyki zaprzestano w latach 90-tych, jednak jak się okazało na niedługo, gdyż powrócono do niej w 2002 roku. Jej celem jest sprawiedliwe, pozbawione zarzucanej wielu federacjom korupcji, wskazywanie prawdziwych i jedynych mistrzów w poszczególnych kategoriach wagowych. W opinii wielu rankingi magazynu dobrze spełniają swoją funkcję i są bardziej obiektywne aniżeli zestawienia organizacji sankcjonujących pojedynki mistrzowskie.

We wrzeniu 2007 roku wydawnictwo Kappa Publishing Group sprzedało magazyn firmie Golden Boy Enterprises, której właścicielem jest Oscar De La Hoya.

CIEKAWOSTKI:
- W przeszłości poza oryginalną amerykańską wersją magazynu, ukazywały się także hiszpańska (The Ring En Espanol; lata 1979-1985), japońska oraz francuska.
- Jedyną kobietą, która ukazała się do tej pory na okładce The Ring jest słynna Cathy "Cat" Davis. Miało to miejsce w 1977 roku.

ZOBACZ TEŻ:
The Ring Magazine - Fighter of The Year
The Ring Magazine - Fight of The Year
The Ring Magazine - Knockout of The Year

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.