RIO 2016: ZBIGNIEW RAUBO - IGRZYSKA TO MARZENIE KAŻDEGO TRENERA

- Jeśli mielibyśmy się zastanawiać, czy mamy jakieś szanse, czy nie, to lepiej by było, żebyśmy w ogóle tam nie jechali. Na pewno więc do Rio lecimy po medale - mówi Zbigniew Raubo, pierwszy trener naszej reprezentacji bokserskiej, tuż przed wylotem do Brazylii. Przypomnijmy, że w turnieju olimpijskim Polskę reprezentować będą Tomasz Jabłoński (-75kg) oraz Igor Jakubowski (-91kg). Zapraszamy.WIDEO: POSTOŁ I CRAWFORD W LIMICIE

Zarówno Wiktor Postoł (28-0, 12 KO) jak i Terence Crawford (28-0, 20 KO) osiągnęli wymagany limit kategorii junior półśredniej wynoszący 140 funtów, czyli 63,5 kilograma. Ukrainiec, który wniesie do ringu pas WBC, zanotował 139,5 funta, natomiast Amerykanin - mistrz według WBO, dokładnie 140 funtów. Poniżej prezentujemy Wam nagranie z całej ceremonii ważenia.WIDEO: DEREWIACZENKO ZASTOPOWAŁ SOLIMANA

Siergiej Derewiaczenko (9-0, 7 KO) to kolejny pięściarz zza naszej wschodniej granicy z wielkim doświadczeniem z boksu olimpijskiego, który wkrótce może podbić rynek wagi średniej. Rosjanin dziś nad ranem zastopował pod koniec drugiej rundy byłego mistrza świata, Sama Solimana (44-14- 18 KO). Poniżej najważniejsze momenty tej walki.


WIDEO: CHYTROW WYGRYWA PRZED CZASEM I MYŚLI JUŻ O GOŁOWKINIE

Jewgen Chytrow (14-0, 12 KO) zdobył tytuł mistrza świata w boksie olimpijskim, a teraz zmierza po pasy w gronie zawodowców w wadze średniej. Świetny Ukrainiec porozbijał dziś w nocy Paula Mendeza (19-3-2, 9 KO) i powoli myśli już o konfrontacji z Giennadijem Gołowkinem (35-0, 32 KO), królem tego limitu. - Jeszcze kilka walk i będę chciał odebrać pasy Gołowkinowi. Nie obawiam się nikogo - zapewnia Chytrow. Poniżej wideo z jego dzisiejszego zwycięstwa.


MATEUSZ MASTERNAK: CHCIAŁBYM REWANŻU Z BELLEW

Mateusz Masternak (37-4, 26 KO) nie ukrywa swojego rozgoryczenia w niektórych sprawach, a pytany o wymarzonego rywala wskazuje na Tony'ego Bellew (27-2-1, 17 KO), aktualnego mistrza świata kategorii cruiser federacji WBC. - Nie byłem wtedy gorszy w żadnym aspekcie. Potem słyszałem, że przegrałem z tłuściochem, tylko że ten sam tłuścioch pokonał w kolejnym pojedynku najbardziej unikanego zawodnika na świecie w moim limicie - powiedział były mistrz Europy.
WIDEO: DIAZ WYPUNKTOWAŁ VASQUEZA

Niepokonany dotąd Sammy Vasquez (21-1, 15 KO) miał być nową siłą wagi półśredniej. Za walkę z Felixem Diazem (18-1, 8 KO) dostał blisko ćwierć miliona dolarów, ale w konfrontacji z mistrzem olimpijskim sprzed ośmiu lat okazał się nieznacznie słabszy. Agresywny Dominikańczyk pokonał go na punkty - 95:94, 95:94 i 96:93. Leworęczny Amerykanin w ostatniej odsłonie dostał ostrzeżenie za celowe wypluwanie ochraniacza na zęby. Gdyby nie to, na kartach widniałby remis. A tak Diaz powrócił do gry po zdaniem wielu niesłusznej porażce z Lamontem Petersonem dziewięć miesięcy temu. Poniżej skrót walki.
WIDEO: PIĘŚCIARZE NA SESJI ZDJĘCIOWEJ

Pięściarze powiązani z Andrzejem Gmitrukiem będą objęci opieką menadżerską przez Sylwię Koperską, która ma szukać dla nich sponsorów i dbać o ich wizerunek medialny. Zawodnicy wzięli udział wczoraj w specjalnej sesji fotograficznej. Poniżej krótki film.


WIDEO: STACJA SHOWTIME PRZYPOMINA NOKAUT WILDERA NA SZPILCE

Jutro w nocy Deontay Wilder (36-0, 35 KO) podejdzie do czwartej obrony tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. W trzeciej, w połowie stycznia, Amerykanin znokautował w dziewiątej rundzie Artura Szpilkę (20-2, 15 KO). Z okazji zbliżającego się starcia "Brązowego Bombardiera" z Chrisem Arreolą (36-4-1, 31 KO) stacja Showtime rozłożyła nokaut na "Szpili" na czynniki pierwsze.


WIDEO: RIGONDEAUX I DICKENS W LIMICIE

Zarówno broniący pasa WBA kategorii super koguciej Guillermo Rigondeaux (16-0, 10 KO), jak i pretendujący do niego James Dickens (22-1, 7 KO), osiągnęli wymagany limit 122 funtów, czyli 55,35 kilograma. Poniżej wideo. Relacja z gali Cardiff od 20:00 na Polsacie Sport News.


EWA BRODNICKA O PRZYGOTOWANIACH DO POWROTU

Ewa Brodnicka (10-0, 2 KO) po wyleczeniu kontuzji powróci na ring we wrześniu, a już na początku listopada zaboksuje na kolejnej edycji PBN. Z naszą mistrzynią Europy wagi lekkiej porozmawialiśmy nietypowo na gali kickboxingu, z którego zresztą Ewa się wywodzi. Zapraszamy.


RIO 2016: WASILIJ JEGOROW, JEDEN Z GŁÓWNYCH FAWORYTÓW (WIDEO)

Wasilij Jegorow (-49kg) w zeszłym roku sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy w Samokowie oraz srebrny krążek Mistrzostw Świata w Doha. Rosjanin będzie więc jednym z głównych faworytów rozpoczynającego się wkrótce turnieju olimpijskiego w Rio. Jak dobrze wiecie, redakcja BOKSER.ORG była w Samokowie i relacjonowała dla Was obszernie wszystkie walki. Teraz - na rozgrzewkę przed igrzyskami, prezentujemy Wam półfinałowe zwycięstwo Jegorowa nad Bułgarem Tinko Banabakovem.WIDEO: HBO PRZYPOMINA NAJLEPSZE WALKI KOWALIOWA

Już tylko godziny dzielą nas od kolejnego startu Siergieja Kowaliowa (29-0-1, 26 KO), który jutro w Jekaterynburgu spotka się z Isaacem Chilembą (24-3-2, 10 KO) w obronie pasów WBA/WBO/IBF wagi półciężkiej. Z tej okazji stacja HBO przygotowała film przypominający niektóre potyczki mocarnego Rosjanina.
WIDEO: TRZECIA OBRONA WILDERA W ALABAMIE

Zaplanowany na przyszły tydzień pojedynek z Chrisem Arreolą (36-4-1, 31 KO) będzie dla Deontaya Wildera (36-0, 35 KO) czwartą obroną tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. A już trzecią rozgrywaną w Alabamie, skąd pochodzi champion. Z tej okazji organizatorzy przypominają zwycięstwa "Brązowego Bombardiera" nad Ericem Moliną oraz Johannem Duhaupasem.