MP SENIORÓW 2017: WALKA WIERZBICKI vs LISEK (+91kg)

Paweł Wierzbicki (Boxing Sokółka) zdominował od jakiegoś czasu kategorię super ciężką w naszym kraju i broni tytułu Mistrza Polski Seniorów sprzed roku. W pierwszym występie na ringu w Człopie zastopował w pierwszej rundzie ambitnego i dopiero stawiającego pierwsze kroki w boksie Michała Liska (Sokół Piła).


WIDEO: WALKA ACHMEDOW vs MENDY

Ali Achmedow (6-0, 4 KO) osiągał spore sukcesy w boksie olimpijskim, z pewnością jest najjaśniejszą postacią w grupie Darka Snarskiego i być może wkrótce zacznie być rozpoznawalnym pięściarzem na naszym rynku. W ostatnim występie wciąż młodziutki Kazach boksujący w wadze półciężkiej pokonał doświadczonego i cenionego Patricka Mendy'ego (17-12-2, 1 KO). Galę z Siemiatycz transmitowaliśmy na żywo. Teraz prezentujemy Wam tylko wybrany pojedynek Achmedowa.WIDEO: ANGIELSKIE SPARINGI KRZYSZTOFA ZIMNOCHA

Krzysztof Zimnoch (21-1-1, 14 KO) pod okiem Richarda Williamsa na treningach w Anglii zrobił kolejny krok naprzód, pokonując na punkty Marcina Rekowskiego i stopując przed czasem w rewanżu swojego jedynego pogromcę, Mike'a Mollo. Pięściarz z Białegostoku nie ukrywa, że w Anglii sparuje się znacznie częściej i dłużej niż u nas, a my mamy dla Was niespodziankę. Fragmenty sparingu Zimnocha.


WACH vs TEPER: WYJŚCIE DO RINGU MARIUSZA WACHA (WIDEO)

To było jedno z ważniejszych zwycięstw w karierze Mariusza Wacha (33-2, 17 KO). W sobotę na ringu w Lipsku pokonał na punkty wyżej notowanego Erkana Tepera. Dzięki uprzejmości Pawła Wojnowskiego, przyjaciela polskiego boksu, zaprezentujemy Wam różne materiały zakulisowe. Na początek wyjście "Waszki" z szatni na ring.


WALKI AMATORSKIE GALI W SIEMIATYCZACH

Prezentujemy walki boksu olimpijskiego podczas zawodowej gali Siemiatycze Boxing Show II. Przed główna kartą walk wystąpił po raz ostatni jako amator - olimpijczyk z Pekinu i medalista Mistrzostw Europy, Mohamed Nurodinow - dając lekcję dobrze rokującemu Dawidowi Kucharewiczowi (Boxing Sokółka). Pozostałe pojedynki części amatorskiej w rozwinięciu.


MACIEJ SULĘCKI O WALCE W ZAKOPANEM

- Nie mam czasu, ochoty, ani ambicji, żeby boksować o miano króla polskiego podwórka. Moje ambicje sięgają znacznie wyżej - nie ukrywa Maciej Sulęcki (23-0, 8 KO), który wraca na na nasz rynek i 8 kwietnia w Zakopanem wystąpi w swojej ojczyźnie po raz pierwszy od 2014 roku. O tej walce, przygotowaniach oraz sztabie szkoleniowym porozmawialiśmy ze "Striczem" w ten weekend. Zapraszamy.


DARIUSZ SĘK: OSTRO ZASUWAM

Wiecie już zapewne o tym, że Dariusz Sęk (26-2-2, 8 KO) związał się promotorskim kontraktem z Tomaszem Babilońskim i w przyszłym miesiącu zadebiutuje oficjalnie w jego grupie. Przy okazji piątkowej gali w Żyrardowie chwilę porozmawialiśmy z Darkiem - zapraszamy.
EWA PIĄTKOWSKA PRZED PIERWSZĄ OBRONĄ PASA: JESTEM PEWNA WYGRANEJ

- Naprawdę wierzę, że wrócę z pasem, choć zdaję sobie sprawę z tego, że muszę tam wygrać przed czasem - mówi na pięć tygodni przed pierwszą obroną tytułu mistrzyni świata federacji WBC wagi junior średniej Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO). Nasza "Tygrysica" 22 kwietnia spotka się w Szwecji z miejscową zawodniczką, Mikaelą Lauren (28-4, 13 KO). Z Ewą porozmawialiśmy właśnie o tym pojedynku, ale również o przykrych wydarzeniach z niedawnych Mistrzostw Polski Seniorek. Zapraszamy.

WIDEO: WAŻENIE PRZED WALKĄ DĄBROWSKI vs GRASZEK

Norbert Dąbrowski (19-6-1, 7 KO) przekonuje, że stać go na rywalizację z najlepszymi, co poniekąd udowodnił dobrą walką z Eleiderem Alvarezem. Jutro "Noras" spotka się na odbudowanie rekordu ze przeciętnym boksersko, ale silnym fizycznie Michałem Graszkiem (6-5, 4 KO). Dziś obaj panowie spotkali się na ceremonii ważenia. Zobaczcie jak prezentowali się w przeddzień walki.
WIDEO: WAŻENIE PRZED WALKĄ KULIŃSKI vs PODŁUCKI

Stawka w walce Jordana Kulińskiego (3-0-1, 1 KO) z Piotrem Podłuckim (4-0, 2 KO) będzie podwójna, bo lepszy z tej pary zagarnie całą sumę, a przegrany pozostanie bez złotówki. Obaj więc powinni dać z siebie jutro w Żyrardowie wszystko. Dziś spotkali się na ważeniu i bez problemu osiągnęli umówiony wcześniej limit.