WAŻENIE: LETR vs PYLYPENKO

Włodzimierz Letr (3-3, 2 KO) próbuje odbudować swoją nadszarpniętą trochę reputację, a pomóc mu w tym ma jutrzejsze zwycięstwo nad Igorem Pylypenko (4-18-2, 1 KO). Póki co zobaczcie jak dziś obaj wyglądali podczas ceremonii ważenia.


WAŻENIE: MAZUR vs OVSJANNIKOVS

Jutrzejszy występ w Białymstoku będzie dla Tomasza Mazura (1-0, 1 KO) dopiero drugim zawodowym pojedynkiem. Jego rywalem w limicie kategorii junior średniej będzie jednak niewiele bardziej doświadczony Dmitrijs Ovsjannikovs (1-1). Zobaczcie jak obaj prezentowali się na wadze.


WAŻENIE: ŚWIERZBIŃSKI vs MENDY

Aż 0,9 kilograma przekroczył Patrick Mendy (15-8-1, 1 KO) wymagany limit kategorii średniej przed jutrzejszym spotkaniem z Robertem Świerzbińskim (14-3, 3 KO) o wakujący tytuł mistrza świata mniej poważanej organizacji WBF. Polak wywiązał się ze swoich obowiązków. Zobaczcie jak obaj prezentowali się podczas dzisiejszej ceremonii ważenia.


SPARING: OPALACH vs SAMEŁKO

Za dokładnie tydzień w Olsztynie odbędzie się gala "Spartan Boxing Night". W rolach głównych wystąpią Przemysław Opalach (15-2, 13 KO) oraz Cezary Samełko (2-0-1, 1 KO). Obaj w ramach przygotowań sparują między sobą i właśnie obszerne fragmenty takiego sparingu prezentujemy Wam poniżej.


MARIUSZ GRABOWSKI O GALI W RADOMIU I POWROCIE JONAKA

Jak zapewne wszyscy kibice doskonale już wiedzą, 12 grudnia w Radomiu odbędzie się gala "Windoor Boxing Night" przy współpracy Mariusza Grabowskiego i Mariusza Kołodzieja. Do ringu wyjdą między innymi Mariusz Wach (28-1, 15 KO), Damian Jonak (37-0-1, 21 KO) czy Kamil Łaszczyk (18-0, 7 KO), ale również inni. O wszystkich szczegółach imprezy porozmawialiśmy z szefem stajni Tymex Boxing - zapraszamy.ANDRZEJ GMITRUK O ZWYCIĘSTWIE SYROWATKI NAD CHUDECKIM

Michał Syrowatka (11-0, 3 KO) w wielkim stylu rozprawił się podczas Polsat Boxing Night niepokonanego wcześniej Michała Chudeckiego (10-1-1, 3 KO). O analizę tej krótkiej potyczki poprosiliśmy trenera tryumfatora, wielkiego speca w swoich fachu, Andrzeja Gmitruka. Posłuchajcie jego podsumowania z przygotowań oraz samego pojedynku.PRZYPOMINAMY: PACQUIAO - BRADLEY II

Największą walką zbliżającego się weekendu będzie starcie Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO) z niepokonanym Chrisem Algierim (20-0, 8 KO). Czy "Pacman" zaliczy pierwsze od pięciu lat zwycięstwo przed czasem, czy znów będzie musiał zadowolić się wygraną punktową? A może niedoceniany "Prawdziwy Rocky" zaskoczy faworyta i zdobędzie tytuł mistrzowski w drugiej kategorii? Przy okazji starcia Pacquiao-Algieri stacja HBO Sports zdecydowała się przypomnieć kibicom ostatnie występy obydwu zawodników - tym razem prezentujemy znakomity rewanżowy pojedynek Filipińczyka z Timothym Bradleyem (31-1, 12 KO).


WIDEO. BRUTALNY NOKAUT KALENGI

Pogromca Mateusza Masternaka, tymczasowy mistrz świata WBA w wadze junior ciężkiej Youri Kayembre Kalenga (21-1, 14 KO) po raz pierwszy obronił swój tytuł, brutalnie nokautując niezwyciężonego wcześniej Dentona Daleya (12-1, 6 KO). Po raz pierwszy "El Toro" rzucił rywala na deski w dziewiątej rundzie. W dwunastej odsłonie jego rywal jeszcze trzykrotnie zapoznawał się z matą ringu - przynajmniej o raz za dużo.


WIDEO: WŁADIMIR KLICZKO I JEGO TRENING MIĘŚNI KARKU

Władimir Kliczko (63-3, 53 KO) pozostaje niepokonany od ponad dekady. Wczoraj późnym wieczorem nokautując Kubrata Pulewa (20-1, 11 KO) już po raz siedemnasty obronił tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Ale Ukrainiec wciąż ma w pamięci porażki w przeszłości przed czasem z Sandersem czy Brewsterem. Jak sam przyznał, poza zmianą stylu boksowania, od tamtego czasu dużą uwagę zwraca również na ćwiczenia mięśni karku, które z kolei mają prowadzić do większej odporności na ciosy. I właśnie taką krótką migawkę z przygotowań do walki z Pulewem prezentujemy Wam poniżej.


MARIUSZ WACH O ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ WALCE Z TRAVISEM WALKEREM

Mariusz Wach (28-1, 15 KO) po wygranej nad Samirem Kurtagiciem kolejny pojedynek stoczy już 12 grudnia, mając naprzeciw siebie Travisa Walkera (39-12-1, 31 KO). O przygotowaniach do tej potyczki, ale również zachowaniu Shannona Briggsa czy dzisiejszej walce Kliczko vs Pulew - wszystko w obszernym i ciekawym wywiadzie Marcina Filipowskiego.WIDEO: PULEW CIĘŻSZY OD KLICZKI

Podczas oficjalnego ważenia przed sobotnią walką o mistrzostwo świata wagi ciężkiej w Hamburgu, pretendent Kubrat Pulew (20-0, 11 KO) okazał się nieznacznie cięższy od Władimira Kliczki (62-3, 52 KO). Bułgar wniósł na wagę 112 kg, natomiast Ukrainiec pół kilograma mniej - 111, 5 kg.DARIUSZ SĘK O PORAŻCE KOSTECKIEGO Z SOŁDRĄ

- Byłem załamany postawą samozwańczego mistrza świata - odgryza się Dariusz Sęk (21-1-1, 7 KO). Chodzi oczywiście o jego wcześniejsze przepychanki słowne z Dawidem Kosteckim (39-2, 25 KO), który niespodziewanie przegrał z Andrzejem Sołdrą (11-1-1, 5 KO) w sobotni wieczór. Podopieczny Andrzeja Gmitruka skomentował dla nas krótko ten pojedynek, nie szczędząc słów krytyki pod adresem popularnego "Cygana".NA ŻYWO: MUSZYNIANKA CUP 2014 KRYNICA ZDRÓJ

Zapraszamy na transmisję z walk kobiet podczas Krynica Open (13.11.2014) z Krynicy Zdrój. Jest to swoista rozgrzewka w sportach kontaktowych w tym mieście, bo już jutro rozpoczynają się zawody w Kickboxingu, z których również będzie można zobaczyć bezpośrednią relację na bratnim portalu SPORTY-WALKI.ORG. Wyniki i poszczególne walki w rozwinięciu.


MARIUSZ WACH O WALCE SZPILKA-ADAMEK

Starcie Artura Szpilki (17-1, 12 KO) z Tomaszem Adamkiem (49-4, 29 KO) reklamowano jako spotkanie dwóch najlepszych Polaków w wadze ciężkiej. Z taką opinią oczywiście nie zgadza się Mariusz Wach (28-1, 15 KO), który jednak pokusił się o podsumowanie ich walki.


BRIGGS ZNÓW PROWOKUJE, PRÓBOWAŁ ZAKŁÓCIĆ TRENING MEDIALNY

Shannon Briggs (57-6-1, 50 KO) pojawił się dziś na treningu medialnym Władimira Kliczki (62-3, 52 KO) by kontynuować swój żenujący spektakl. Przyjazd Amerykanina do Niemiec jak zwykle wzbudził duże zainteresowanie mediów. Już w najbliższą sobotę "Dr Stalowy Młot" będzie bronił swoich tytułów w walce z niepokonanym Kubratem Pulewem (20-0, 11 KO).


WIDEO. SKRÓT WALKI KOWALIOW-HOPKINS

Z tym potworem nawet "Kosmita" nie mógł sobie poradzić. Wprawdzie Siergiej Kowaliow (26-0-1, 23 KO) nie dał rady znokautować legendarnego rywala, lecz całkowice go zdominował - Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO) przegrał wszystkie rundy i stracił tytuły federacji IBF i WBA Super. "Krusher" ma więc w posiadaniu wszystkie pasy oprócz WBC należącego do Adonisa Stevensona (24-1, 20 KO).


WIDEO: BRUTALNY NOKAUT AMIRA MANSOURA

To był weekend ciężkich nokautów. Nie tylko na gali Polsat Boxing Night w Krakowie potężne uderzenia kończyły walki. Autorem być może najbardziej brutalnego nokautu ostatnich tygodni jest Amir Mansour (21-1, 16 KO), który udanie powrócił po porażce z rąk Steve'a Cunninghama, niszcząc Freda Kassiego (18-3, 10 KO) piekielnym prawym z doskoku. Zobaczcie sami...