WIDEO: BOKS WRACA DO TELEWIZJI PUBLICZNEJ

Telewizja Polska nabyła od firmy KnockOut Promotions prawa do zawodowych gal bokserskich, także z udziałem polskich pięściarzy. Umowa obowiązuje do końca 2021 roku, a w tym czasie na antenach Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć 32 gale bokserskie: zarówno z udziałem polskich zawodników, jak i tych najbardziej znanych bokserów zagranicznych. Będą one pokazywane w TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL a także w aplikacji TVP Sport. Dodatkowo, walka wieczoru z udziałem polskiego zawodnika będzie transmitowana w antenie otwartej. Na początek gala Joshua vs Parker (31 marca) o trzy pasy wagi ciężkiej.
WIDEO: OTWARCIE KLUBU KKS BOKS KALISZ

W miniony weekend odbyła się ceremonia otwarcia nowego klubu - KKS Boks Kalisz. Właścicielem jest Michał Miklas, współpracujący blisko z Adamem Balskim (11-0, 8 KO), najsławniejszym kaliskim pięściarzem. Adam czasami sam prowadzi zajęcia, ale głównym trenerem jest Dariusz Kisiel. Zajęcia odbywają się w Kaliszu przy ulicy Chopina 23. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.ANDRZEJ FONFARA: WRACAM W POLSCE

Informowaliśmy już Was o tym, że Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO) swój debiut w kategorii cruiser zanotuje 16 czerwca na warszawskim Torwarze. Sam pięściarz opowiedział o tym więcej w rozmowie z Robertem Małolepszym w programie #Ringwolny na zapinamypasy.pl.

KTO NUMEREM 1 - JOSHUA CZY WILDER? ANALIZUJE PRZEMYSŁAW SALETA

Deontay Wilder (39-0, 38 KO) czy Anthony Joshua (20-0, 20 KO)? Kto na dzień dzisiejszy jest numerem jeden w wadze ciężkiej? Obaj są pewni swego. Zresztą Wilder dziś w nocy będzie miał okazję udowodnić swoją wartość w starciu z groźnym Luisem Ortizem (28-0, 24 KO). O krótką analizę poprosiliśmy byłego mistrza Europy królewskiej kategorii, Przemysława Saletę. Zapraszamy.


WAŻENIE: KOWALIOW vs MICHALKIN

Siergiej Kowaliow (31-2-1, 27 KO) w starciu z Igorem Michalkinem (21-1, 9 KO) będzie bronił tytułu mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBO. Zobaczcie dwóch kumpli sprzed lat z reprezentacji Rosji na ceremonii ważenia. Dziś w nocy nie będzie jednak miejsca na przyjaźń.


WAŻENIE: BIWOL vs BARRERA

Dimitrij Biwol (12-0, 10 KO) w drugiej obronie tytułu mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBA skrzyżuje dziś w nocy rękawice z bardzo groźnym Sullivanem Barrerą (21-1, 14 KO). Oto jak obaj prezentowali się podczas ceremonii ważenia.


NA ŻYWO: PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

Zapraszamy na półfinałowe starcia juniorów podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Ciechocinku. Zanim zobaczymy przedstawicieli brzydszej części boksu, na ringu wystąpią panie, kończąc tym samym Mistrzostwa Polski Juniorek z Grudziądza. Komentarz na żywo prowadzi Włodzimierz Kromka, sędzia boksu zawodowego. Wyniki na żywo w rozwinięciu.


NA ŻYWO: WAŻENIE PRZED WALKĄ WILDER vs ORTIZ

Na ten pojedynek kibice czekali od dawna. Wciąż trochę niedoceniany Deontay Wilder (39-0, 38 KO) podejdzie już do siódmej obrony tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Naprzeciw niego stanie unikany przez większość, bardzo groźny Luis Ortiz (28-0, 24 KO). Zapraszamy Wasz do relacji na żywo z ceremonii ważenia.


NA ŻYWO: POLSKA VS LITWA

Zapraszamy na mecz, który będzie sprawdzianem naszych reprezentantów przed Turniejem Stamma. Kogo zobaczymy ringu? Jak zaprezentują się na wejściu w nowy sezon? Relacja z komentarzem redaktora portalu BOKSER.ORG na żywo - Łukasz Famulski będzie starał się przybliżyć sylwetki zawodników i na gorąco ocenić to co dzieje się w ringu. Karta walk w rozwinięciu.