MIAŁO BYĆ WACH-JOSHUA, BĘDZIE MROCZKOWSKI vs DUBOIS (+91kg)

Pisaliśmy o efektownym zwycięstwie Kamila Mroczkowskiego (+91kg), pokazywaliśmy jego walkę, ale również zwracaliśmy uwagę, że dziś w ćwierćfinałowym pojedynku Młodzieżowych Mistrzostw Europy na jego drodze stanie zbudowany niczym gladiator i silny jak tur Daniel Dubois z Anglii. Na rozgrzewkę przed ich dzisiejszym starciem pokazujemy teraz występ Anglika i wygraną w półtora minuty nad niezłym przecież Bułgarem. Następca Joshuy? Dziś zweryfikuje go Mroczkowski. Lepszy będzie miał już medal w kieszeni.


WIDEO: OTROUMOV vs URBAŃSKI

Patryk Urbański (Gwardia Wrocław) po zwycięstwie w pierwszej walce, w drugiej musiał uznać wyższość Mikhaela Otroumova z Izraela i odpadł z rozgrywanych w Kołobrzegu Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Poniżej zapis wideo tego pojedynku.


KONFERENCJA PRASOWA PRZED GALĄ W ŁOMIANKACH

Jak już zapewne dobrze wiecie, 19 grudnia odbędzie się gala Budweld Boxing Night w Łomiankach, podczas której Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrzyni Europy wagi lekkiej, mierząc się z Belgijką Elfi Philips (6-2-3, 2 KO). Ponadto Sasza Sidorenko (1-0) skrzyżuje rękawice z Kariną Kopińską (4-9-3, 1 KO), a na ringu zameldują się również Karolina Łukasik (11-1, 3 KO), Nikodem Jeżewski (11-0-1, 6 KO), Robert Parzęczewski (9-1, 4 KO) czy Marcin Brzeski (7-0, 5 KO). Za nami konferencja prasowa promująca to wydarzenie - zapraszamy.


WIDEO: WIKTORZAK vs MARKOV

Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin) jako drugi dzisiaj, a piąty w ogóle polski pięściarz, zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W pojedynku 1/8 finału pokonał stosunkiem głosów dwa do jednego Iliana Markova z Bułgarii. Teraz zaś prezentujemy Wam nagranie z tego pojedynku.


WIDEO: KOWAL vs SZCZEBRA

Karol Kowal (Skorpion Szczecin) wygrywając dziś niejednogłośnie na punkty z Jaroslawem Szczebrą z Ukrainy zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze lekkiej. Teraz prezentujemy Wam nagranie z tego pojedynku.


WIDEO: MROCZKOWSKI vs KORNIŁOW (+91kg)

Występujący w wadze super ciężkiej Kamil Mroczkowski (+91kg) został już teraz namaszczony przez niektórych na przyszłą gwiazdę polskiego boksu. Pięściarz z Chojnowa wczoraj stoczył pierwszy pojedynek podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy i w zaledwie 75 sekund zdemolował Jaroslawa Korniłowa z Estonii. Dziś prezentujemy Wam nagranie z tej bardzo krótkiej walki.


WIDEO: ŻURAKOWSKI vs CHALOYAN (-91kg)

Maciej Żurakowski (-91kg) pokonał wczoraj Davita Chaloyana z Armenii podczas rozgrywanych w Kołobrzegu MME. Już w trzeciej sekundzie posłał go na deski, ale ostatecznie musiał przeboksować pełen dystans. Obejrzyjcie zresztą sami tych zawodników w akcji. Zapraszamy!





WIDEO: KOZŁOWSKI vs BALSYS

W ramach rozgrzewki przed dzisiejszymi startami Młodzieżowych Mistrzostw Europy, wracamy do ostatniej wczorajszej walki Polaków. Startujący w wadze średniej Konrad Kozłowski (-75kg) pokonał Vytautasa Balsysa z Litwy i jest o dwie wygrane od strefy medalowej. Zobaczcie ich pojedynek i zwycięstwo Kozłowskiego na punkty.



WIDEO: SOCZYŃSKI vs POLETAN

Michał Soczyński (Paco Lublin) po bardzo trudnej, ale wygranej pierwszej walce, w drugim występie podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy musiał uznać wyższość Sandro Poletana z Bośni i Hercegowiny. Obejrzyjcie teraz na spokojnie ich potyczkę w wadze półciężkiej.



WIDEO: URBAŃSKI vs BATAVINS

Startujący w wadze -64 kg Patryk Urbański (Gwardia Wrocław) pokonał w pierwszym występie Młodzieżowych Mistrzostw Europy Borissa Batavinsa. Polak zastopował Łotysza w trzecim starciu. Teraz prezentujemy Wam nagranie z tego pojedynku.


KLICZKO-FURY: TYPUJE PIOTR WILCZEWSKI

Już tylko sześć dni zostało do ekscytującej walki na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy pretendującym do pasów WBA/WBO/IBF Tysonem Furym (24-0, 18 KO), a broniącym ich Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO). O typ na ten pojedynek poprosiliśmy Piotra Wilczewskiego.



WIDEO: SOCZYŃSKI vs SOS

Boksujący w wadze półciężkiej Michał Soczyński (Paco Lublin) pomimo dwóch liczeń w pierwszej rundzie zdołał odrobić straty i w pierwszym występie podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy pokonał dwa do remisu silnego fizycznie Kocharyana Sosa z Armenii. Teraz prezentujemy Wam obiecaną walkę!





ALL ACCESS: JACOBS vs QUILLIN

Bardzo ciekawie zapowiada się potyczka Petera Quillina (32-0-1, 23 KO) z Danielem Jacobsem (30-1, 27 KO) o pas WBA Regular wagi średniej, do której dojdzie 5 grudnia w Barclays Center na Brooklynie. Z tej okazji stacja Showtime zaprezentowała film z serii ALL ACCESS, poświęcony oczywiście tylko tej walce.


MICHALCZEWSKI: GŁOWACKI MA POKORĘ, SZPILKA JEJ NIE MA

Dariusz Michalczewski pozytywnie wypowiedział się o naszym nowym mistrzu świata wagi junior ciężkiej, Krzysztofie Głowackim (25-0, 16 KO). Popularny "Tiger" uważa, że pięściarz z Wałcza w przeciwieństwie do Artura Szpilki ma pokorę i w przyszłości może zunifikować mistrzowskie tytuły. O "Szpili" były czempion ma jednak również dobre zdanie i w żaden sposób go nie skreśla. Wręcz przeciwnie.


MAREK CHROBAK: CORAZ WYŻSZE CELE PRZED NAMI

Tomaszowi Jabłońskiemu (-75kg) nie udał się start w Mistrzostwach Świata, ale paradoksalnie przywiózł z nich kwalifikację olimpijską i jako pierwszy z naszych pięściarzy zagwarantował sobie start na turnieju w Rio. Po MŚ porozmawialiśmy z Markiem Chrobakiem, jego klubowym trenerem i twórcą sukcesów.


MICHALCZEWSKI: WOLĘ TAKĄ GALĘ, NIE KUPUJĘ TYCH PSEUDO ZAWODOWCÓW

- To była najlepsza gala, jaką do tej pory widziałem. Nawet takie gale jak Saleta - Gołota czy Adamek - Saleta nie były tak prawdziwe, fajne, tak sympatyczne, tak szczere jak te dzisiejsze walki. Na tamtych galach wpuszcza się zawodników słabych, żeby boksowali z tymi lepszymi i nabijali rekordy, a tu chłopaki pokazali serce - powiedział po walce Dariusz Michalczewski, który wczoraj wystąpił charytatywnie w głównym pojedynku wieczoru podczas gali "Białych Kołnierzyków" w Poznaniu.


WALKA: DARIUSZ MICHALCZEWSKI KONTRA PREZYDENT POZNANIA

W walce wieczoru wczorajszej gali Biznes Boxing Polska w Poznaniu Dariusz Michalczewski skrzyżował rękawice z prezydentem Jaśkowiakiem. Popularny "Tiger" pomimo 47 lat i 10-letniego rozbratu z boksem nie wyglądał źle, wręcz przeciwnie, walka była niespodziewanie na bardzo solidnym poziomie. Prawdziwym bohaterem był Jaśkowiak, który kilkakrotnie zaskoczył Michalczewskiego, sam również broniąc się przed ciosami mistrza.


PAWEŁ PASIAK: MISTRZOSTWA ŚWIATA TO JUŻ POLITYKA

Trener kadry narodowej - Paweł Pasiak, nie kryje żalu z upolitycznienia dużych wydarzeń we współzawodnictwie sportowym, ale pełen zapału i optymizmu stawia na szkolenie i jak najlepsze, metodyczne przygotowania, aby udowodnić, że ten kto uczciwie pracuje - wygrywa! Posłuchajmy co ma do powiedzenia selekcjoner kadry kobiet - jakie przeciwniczki czekają w zbliżających się Mistrzostwach Świata i jakie mamy szanse na medale w tym współzawodnictwie. Zapis całego wywiadu w przekazie z Hajnówki.


WIDEO: HURD STOPUJE GALARZĘ

W starciu dwóch niepokonanych "junior średnich" tylko przez trzy rundy walka była w miarę równa. Potem już dominował Jarrett Hurd (17-0, 11 KO), który ostatecznie zastopował w szóstej odsłonie Franka Galarzę (17-1-2, 11 KO). Poniżej moment zatrzymania pojedynku.


WIDEO: BENAVIDEZ DEMOLUJE ROMERO

Obchodzący za miesiąc dopiero dziewiętnaste urodziny David Benavidez (11-0, 10 KO) potwierdził, że jest jednym z ciekawszych prospektów kategorii super średniej. Młodzian z Phoenix w dwie minuty zdemolował twardego przecież Felipe Romero (19-10-1, 13 KO), znanego nam z walk z "Masterem" oraz "Główką". Zobaczcie młodego Benavideza w akcji.


WACH NOWA HUTA W CZOŁÓWCE

Za nami trzecie Grand Prix - tym razem gościliśmy w Koniuszy. Pokusiliśmy się więc o punktację i podsumowanie indywidualne oraz drużynowe. W dotychczasowych zmaganiach wystartowało 124 zawodników i zawodniczek z 25 klubów. Poniżej skrót wideo z kolejnej, udanej małopolskiej imprezy na której zjawił się, praktycznie tuż po zejściu z ringu w Kazaniu - Mariusz Wach.