KRISHAN vs HARCSA: WIDEO Z WALKI RYWALA JABŁOŃSKIEGO!

Vikas Krishan to młody Hindus, który już w 2011 roku podczas Mistrzostw Świata w wieku dziewiętnastu lat zdobył brązowy medal w dywizji do 69 kg. Na IO w Londynie uległ sławnemu Errolowi Spence'owi 13:15. Dziś startuje już w wadze średniej, a przed kilkudziesięcioma minutami pokonał Węgra Zoltana Harcsa. Sędziowie punktowali 30:27 i dwukrotnie 29:28. Dlaczego o tym piszemy? Ano dlatego, że to właśnie Krishan będzie w czwartek rywalem Tomasza Jabłońskiego (-75kg) w drugiej rundzie drabinki Mistrzostw Świata 2015 w Doha. Poniżej prezentujemy Wam rywala Polaka w dzisiejszej konfrontacji.


IGOR JAKUBOWSKI NA GODZINY PRZED PIERWSZĄ WALKĄ MŚ W DOHA

Igor Jakubowski (-91kg) w sierpniu zdobył srebrny medal ME. Dziś wieczorem rozpocznie starty na Mistrzostwach Świata w Doha. Pięściarz z Konina nie miał najlepszego losowania, jednak z optymizmem patrzy na ten turniej, będący jednocześnie formą eliminacji do przyszłorocznych IO. Posłuchajcie co powiedział nam na kilka godzin przed pojedynkiem z Jakhonem Qurbonovem z Tadżykistanu.


TOMASZ JABŁOŃSKI: JESTEM GOTOWY NA DOBRE WALKI

Dwa miesiące temu Tomasz Jabłoński (-75kg) zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy. Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Świata i znów będziemy liczyć na jego udane występy. Tomek zna już losowanie, czuje się mocny i za kilka godzin obejrzy w akcji swojego czwartkowego rywala. Posłuchajcie co dziś rano powiedział Piotrowi Jagiełło, który robił dla Was relację z ME, a teraz będzie relacjonował MŚ.


WIDEO: WARD vs SEP

Joseph Ward dwa miesiące temu sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy w wadze półciężkiej i jest jednym z głównych faworytów do złota rozpoczynających się jutro Mistrzostw Świata. Na rozgrzewkę przed tym turniejem prezentujemy Wam jego półfinałowe zwycięstwo z Samokowa nad Hrvoje Sepem z Chorwacji. Zobaczcie Irlandczyka w akcji!WIDEO: MATEUSZ MASTERNAK NA TARCZY GOSIEWSKIEGO

Mateusz Masternak (36-3, 26 KO) w ubiegłym miesiącu zanotował efektowny nokaut nad Carlosem Ailtonem Nascimento. Teraz powoli rozpoczyna przygotowania do kolejnego starcia. W Berlinie trenuje z niemieckimi szkoleniowcami, ale gdy przebywa we Wrocławiu, pomaga mu Zbigniew Gosiewski. Prezentujemy Wam ich wspólną tarczę.


WIDEO: TISZCZENKO vs PULEV (PÓŁFINAŁ ME 2015)

Za kilka dni start Mistrzostw Świata, będących jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. W wadze ciężkiej nas reprezentować będzie Igor Jakubowski, który podczas sierpniowych ME zdobył srebrny medal. W finale oddał walkowera i mistrzem Starego Kontynentu został świetny Jewgienij Tiszczenko (-91kg). Rosjanin prezentował się na bułgarskim turnieju znakomicie. W półfinale w wielkim stylu odprawił wielkiego faworyta gospodarzy - Tervela Puleva, brata znanego Kubrata. Wszystko skończyło się wysokim zwycięstwem punktowym, lecz gdyby Tiszczenko miał jeszcze jedną rundę, mógłby zakończyć pojedynek nawet przed czasem. To bez wątpienia jeden z głównych faworytów MŚ w wadze ciężkiej. Obejrzyjcie go więc w akcji w półfinałowym boju z Pulevem.WIDEO: MULLENBERG vs BUATSI

Przed nami Mistrzostwa Świata. A przecież dopiero co pasjonowaliśmy się zmaganiami na ME. W Samokovie srebrny medal w wadze półciężkiej zdobył Peter Mullenberg (-81kg) i to on będzie jednym z faworytów w Doha. Zobaczcie półfinałowe zwycięstwo Holendra nad Joshuą Buatsi.


WIDEO: MARIUSZ WACH TRENUJE DO WALKI Z POWIETKINEM

Mariusz Wach (31-1, 17 KO) zakończył etap przygotowań w Dzierżoniowie i dziś zmienia lokalizację na Zakopane. Tam przejdzie ostatnie szlify przed zaplanowaną na 4 listopada konfrontacją z faworyzowanym Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO). Do walki jeszcze sporo czasu, ale "Waszka" już teraz jest w niezłej formie.

MACIEJ SULĘCKI: CZEKAM NA NAZWISKO RYWALA

Kariera Macieja Sulęckiego (21-0, 6 KO) miała nabrać rozpędu po wielkim zwycięstwie nad Grzegorzem Proksą. Niestety trochę wyhamowała, ale "Striczu" ma nadzieję, że już kolejny rywal będzie znacznie mocniejszy niż dwaj poprzedni. Naszego najlepszego "średniego" złapaliśmy na moment i porozmawialiśmy przy okazji gali PBN.


PAWEŁ KOŁODZIEJ: MAM NADZIEJĘ, ŻE WRÓCĘ JUŻ W LISTOPADZIE

Paweł Kołodziej (33-1, 18 KO) wrócił już do regularnych treningów i liczy na to, że już w listopadzie uda mu się w końcu wrócić do gry. Będzie to waga ciężka, ale "Harnaś" nie wyklucza, iż w przypadku konkretnej, a zarazem atrakcyjnej oferty, znów wróci do limitu 90,7 kg. My porozmawialiśmy z nim chwilę przy okazji sobotniej gali Polsat Boxing Night.


KRZYSZTOF WŁODARCZYK: WIERZĘ W ODZYSKANIE TYTUŁU

Jak już szaleć, to szaleć ma maksa... Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) po kilku latach znów na BOKSER.ORG! Popularny "Diablo" jeszcze w tym roku ma zaboksować na gali w Polsce. Były dwukrotny mistrz świata kategorii junior ciężkiej wciąż wierzy w odzyskanie tytułu. "Tygrys" był dwukrotnym championem, "Góral" również, ale trzykrotny mistrz świata? To byłby wyczyn historyczny. I taki jest właśnie cel Włodarczyka.
TOMASZ ADAMEK PO ZWYCIĘSTWIE NAD SALETĄ

Tomasz Adamek (50-4, 30 KO) znów wyglądał jak za dawnych lat - przynajmniej na tle Przemysława Salety (44-8, 22 KO). "Góral" już wcześniej nie krył się z tym, że jeśli zaboksuje dobrze, to będzie chciał kontynuować karierę. Potwierdził to w wywiadzie z BOKSER.ORG. Czeka tylko na konkretne i ciekawe oferty. Zapraszamy!


MARCIN REKOWSKI PO KONTROWERSYJNEJ PORAŻCE Z AGUILERĄ

Marcin Rekowski (16-2, 13 KO) stoczył wczoraj porywającą wojnę z Nagym Aguilerą (20-9, 14 KO). Oglądało się to fantastycznie, lecz marne to pocieszenie dla Polaka, który nie ukrywa swojej wściekłości na kontrowersyjną decyzję sędziego, jaka pozbawiła go zwycięstwa na punkty. "Rex" był przybity, ale jak na zawodowca przystało, poświęcił nam parę minut. Zapraszamy!PBN: EWA BRODNICKA PO ZWYCIĘSTWIE NAD PIĄTKOWSKĄ

Ewa Brodnicka (9-0, 2 KO) już na samym początku po mocnym lewym sierpowym przeciwniczki zapoznała się z matą ringu w Atlas Arenie w Łodzi. Ale szybko doszła do siebie, narzuciła swój styl i po zażartych ośmiu rundach zwyciężyła stosunkiem głosów dwa do jednego. Posłuchajcie co powiedziała tuż po zejściu do szatni.Z ARCHIWUM BOKSER.ORG: SPARING BRODNICKA-PIĄTKOWSKA!

Wielu stawia sobie pytanie - Brodnicka czy Piątkowska? My Wam już podpowiadaliśmy dwa i pół roku temu! Obejrzyjcie sparing tuż przed wspólnym startem zawodniczek w Pionkach i na bazie tych kilku minut może zmienicie zdanie, a może tylko się w nim utwierdzicie. Na podgrzanie atmosfery przypominamy - sparing Brodnicka vs Piątkowska!


MARIUSZ WACH O ADAMEK-SALETA

Mariusz Wach był ostatnim sparingpartnerem Tomasza Adamka (49-4, 29 KO), który za kilka godzin skrzyżuje w Łodzi rękawice z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO). Poprosiliśmy więc "Wikinga" o krótki komentarz do tej walki.


JANUSZ PINDERA O ANDRZEJU GMITRUKU

Janusz Pindera zna Andrzeja Gmitruka od lat. Przy okazji dzisiejszej gali Polsat Boxing Night zapytaliśmy więc znanego żurnalistę o współpracę tego szkoleniowca z Maciejem Miszkiniem oraz Ewą Piątkowską, którzy dotąd pracowali przecież z Fiodorem Łapinem.