WIDEO: PAWEŁ GŁAŻEWSKI WRACA DO FORMY

Paweł Głażewski (23-4, 5 KO) ma za sobą trudny okres. Dwie bolesne porażki zachwiały jego pewność siebie, jednak po krótkim odpoczynku popularny "Głaz", były pretendent do pasa WBA, znów ciężko pracuje i zamierza wrócić silniejszy niż wcześniej. Odwiedziliśmy go na sali treningowej w Białymstoku. Jak widać na materiale wideo poniżej, w formie jest dobrej.PIOTR WILCZEWSKI O WARSZTACIE TRENERSKIM

Na naszym podwórku pojawiło się kilku młodych i zdolnych trenerów, jacy powoli będą zajmować miejsce tych starszych i bardziej doświadczonych. Jednym z nich jest z pewnością Piotr Wilczewski, niegdyś zawodowy mistrz Europy i wychowanek Andrzeja Gmitruka, spod ręki którego wychodzą przecież tylko dobrzy zawodnicy. O warsztacie trenerskim i ciągłej nauce w tym fachu porozmawialiśmy z "Wilkiem" tuż przed jego wyjazdem za ocean. Tam od kilku dni przebywa z Kamilem Laszczykiem i przygotowuje go do startu 14 sierpnia.


UGONOH NOKAUTUJE QUARRIE'EGO

W sobotni poranek czasu polskiego Izuagbe Ugonoh (13-0, 10 KO) dopisał do swojego rekordu trzynaste zawodowe zwycięstwo i czwarte w wadze ciężkiej. Na gali w Invercargill Polak zastopował w drugiej rundzie Williama Quarrie'ego (5-4, 2 KO).


WIDEO: KRZYSZTOF ZIMNOCH NA WORKU BOKSERSKIM

Krzysztof Zimnoch (17-0-1, 11 KO) już na pewno nie zdąży przygotować się na galę PBN, jednak nie ustaje w ciężkiej pracy do powrotu na ring po długiej przerwie. W Łodzi go jeszcze nie zobaczymy, lecz forma jest już zwyżkowa, a pięściarz z Białegostoku może sobie pozwolić na coraz więcej podczas treningów. Poniżej prezentujemy Wam Krzyśka na worku bokserskim.ADAMEK-SALETA - PRZEMEK: RYWAL W MOIM ZASIĘGU

- Adamek jest w moim zasięgu. Muszę tylko ciężko trenować i dać z siebie wszystko podczas walki - mówi Przemysław Saleta (44-7, 22 KO), który 26 września w łódzkiej Atlas Arenie skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem (49-4, 29 KO). Byłego mistrza Europy królewskiej kategorii odwiedziliśmy na jednym z ostatnich treningów.


ADAMEK-SALETA: ROBERT ZŁOTKOWSKI O PRZYGOTOWANIACH PRZEMKA

Przemysław Saleta (44-7, 22 KO) w ostatni weekend września ma spotkać się z Tomaszem Adamkiem (49-4, 29 KO). W narożniku byłego mistrza Europy wagi ciężkiej znów stanie Robert Złotkowski, który poprowadził go do zwycięstwa nad Andrzejem Gołotą. Tym razem zadanie będzie chyba jeszcze trudniejsze. Z tej okazji spotkaliśmy się jednym z najlepszych szkoleniowców na naszym podwórku i porozmawialiśmy o przygotowaniach Przemka, a także samej potyczce z "Góralem".


KRZYSZTOF ZIMNOCH: WSZYSTKO MUSI BYĆ NA 100%

- Już ciężko trenuję, ale jeśli poczuję jakiś ból, to po prostu odwołam walkę. Wszystko musi być na sto procent - mówił nam kilka dni temu Krzysztof Zimnoch (17-0-1, 11 KO). Ten wywiad mieliśmy Wam pokazać dopiero jutro, lecz wobec decyzji naszego ciężkiego, prezentujemy już dzisiaj. Nasza rozmowa z pięściarzem z Białegostoku odbyła się na początku tygodnia. Wtedy jeszcze jego udział na gali PBN wydawał się realny. Krzysiek opowiedział o najbliższych planach, wyjeździe zagranicznym oraz nowym trenerze. Zapraszamy.


KAMIL SZEREMETA: HERMANN MA CZYM UDERZYĆ

Kamil Szeremeta (10-0, 1 KO) ostatnimi występami zdążył wyrobić sobie nazwisko na naszym podwórku. Kolejny pojedynek stoczy 22 sierpnia na ringu w Międzyzdrojach, gdzie skrzyżuje rękawice z Arthurem Hermannem (16-1, 13 KO). Potem jest szansa na występ podczas gali Polsat Boxing Night. I właśnie o tych dwóch potyczkach z pięściarzem z Białegostoku porozmawialiśmy w jego mieście. Zapraszamy.PRZEMYSŁAW SALETA: NIEOBECNOŚĆ GMITRUKA JEST MI OBOJĘTNA

Jak już informowaliśmy Was rano, nici z powrotu do korzeni. Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) do starcia z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO) nie będzie trenował z Andrzejem Gmitrukiem, a znów z Rogerem Bloodworthem. Ta decyzja w ogóle nie poruszyła jednak byłego mistrza Europy wagi ciężkiej, gdyż zdaniem Salety niespełna dwumiesięczna współpraca i tak była zbyt krótka, by mogła jakoś znacząco odmienić jego przeciwnika i losy pojedynku.PIOTR WILCZEWSKI: WACH IDZIE W DOBRYM KIERUNKU

Mariusz Wach (31-1, 17 KO) czeka na oficjalne potwierdzenie rywala, choć na dobrą sprawę w grę wchodzą dwa nazwiska. Ciężko pracuje w Warszawie - oczywiście pod okiem Piotra Wilczewskiego, ale również Krzysztofa Drzazgowskiego, który stara się poprawić jego tężyznę fizyczną. O efektach tej współpracy porozmawialiśmy z popularnym "Wilkiem" z Dzierżoniowa, pierwszym trenerem Wacha.


KRZYSZTOF DRZAZGOWSKI O WALKACH BRODNICKA vs PIĄTKOWSKA/SIDORENKO

Krzysztof Drzazgowski pomaga Piotrowi Wilczewskiemu w prowadzeniu Mariusza Wacha od strony przygotowania fizycznego, sam natomiast jest pierwszym szkoleniowcem Ewy Brodnickiej (8-0, 2 KO) i stoi w jej narożniku. Właśnie o łączeniu tych funkcji oraz ewentualnej walce Brodnickiej z Piątkowską bądź Sidorenko na gali Polsat Boxing Night porozmawialiśmy z nim na jednym z ostatnich treningów.


PIOTR GUDEL O STARCIU Z VIDALEM W MIĘDZYZDROJACH

Piotr Gudel (3-1) występuje rzadko, ale gdy już boksuje, to zostawia po sobie dobre widowisko. Najbliższy start zaplanowano na 22 sierpnia w Międzyzdrojach. Jego rywalem będzie Marc Vidal (4-1-3, 1 KO). Odwiedziliśmy więc pięściarza z Białegostoku i porozmawialiśmy z nim o zbliżającym się pojedynku z Hiszpanem.


WIDEO: KRZYSZTOF ZIMNOCH SZYKUJE SIĘ DO POWROTU

Krzysztof Zimnoch (17-0-1, 11 KO) w końcu może trenować na poważnie i szykować się do kolejnego startu. Po blisko dwuletniej przerwie ma wrócić między liny wczesną jesienią, być może już na gali Polsat Boxing Night. Prezentujemy Wam skrót jednego z jego treningów, a już wkrótce na łamach BOKSER.ORG więcej materiałów z udziałem naszego niepokonanego "ciężkiego".


WIDEO: EWA BRODNICKA I JEJ TRENING NA MIĘŚNIE BRZUCHA

Sporo szumu zrobiło się ostatnio wokół Ewy Brodnickiej (8-0, 2 KO) przy okazji konfliktu z Ewą Piątkowską (7-0, 4 KO). Być może obie spotkają się w ostatni weekend września podczas gali Polsat Boxing Night. Póki co Brodnicka ostro pracuje na treningach i prezentujemy Wam teraz krótką migawkę z jej zajęć. Trening na mięśnie brzucha - zapraszamy.


MARIUSZ WACH: MOGĘ WALCZYĆ Z KAŻDYM, MI TO OBOJĘTNE

Mariusz Wach (31-1, 17 KO) jeszcze oficjalnie nie poznał nazwiska zagranicznego rywala, z którym przyjdzie się mu zmierzyć 26 września w Łodzi podczas kolejnej gali z cyklu Polsat Boxing Night. Rozpatrywane są w tej chwili już tylko dwie kandydatury - Cieszę się, że w końcu zaboksuję na tej imprezie, a z kim, to jest mi już obojętne - zapewnia były pretendent do tytułu wszechwag.


WIDEO: NADJIB MOHAMMEDI I JEGO TRENING WYTRZYMAŁOŚCIOWY

Nadjib Mohammedi (37-3, 23 KO) za kilkanaście godzin spotka się z Siergiejem Kowaliowem w potyczce o trzy pasy mistrzowskie wagi półciężkiej. Przy tej okazji poszperaliśmy w naszym archiwum i złożyliśmy film z treningu wytrzymałościowego Francuza, który nakręciliśmy w Dzierżoniowie, gdzie gościł w zeszłym roku przy okazji sparingów z Mateuszem Masternakiem.


WIDEO: EWA BRODNICKA O WALCE Z EWĄ PIĄTKOWSKĄ

Po wczorajszych kłótniach na linii Ewa Bronicka (8-0, 2 KO) - Ewa Piątkowska (7-0, 4 KO), odwiedziliśmy tą pierwszą na treningu. Oczywiście nie mogliśmy sobie odpuścić porozmawiania z Brodnicką o wyczekiwanej potyczce z "Tygrysicą", a także o jej przygotowaniach do najbliższego startu.


WIDEO: DĄBROWSKI vs SZWARCZYŃSKI

Trzy dni temu Norbert Dąbrowski (18-4, 7 KO) przełamał złą passę i pokonał w drugim starciu Bartosza Szwarczyńskiego (5-21, 4 KO). Teraz prezentujemy Wam tę walkę z podkładem muzycznym, bo nie zarejestrowaliśmy oryginalnego dźwięku.
WIDEO: WALKA WAWRZYK vs KOWOLL

Andrzej Wawrzyk (30-1, 16 KO) już na początku drugiej rundy zastopował dziś w powrocie na ring Patryka Kowolla (3-15, 2 KO). Teraz prezentujemy Wam nagranie z tej potyczki, a już wkrótce zaprezentujemy inną, lepszą wersję. Bądźcie cierpliwi.