JERMALL CHARLO ZAATAKUJE TYTUŁ MISTRZOWSKI W TRZECIM LIMICIE

2026-03-17, Redakcja, ESPN

Jermall Charlo (34-0, 23 KO) przez blisko pięć lat stoczył zaledwie dwie walki, wciąż jednak ma duże nazwisko w świecie boksu. I właśnie dlatego dostanie mistrzowską szansę.

Były mistrz świata wagi junior średniej i średniej zapoluje na trzeci limit. Tym razem zaboksuje o mistrzostwo świata kategorii super średniej (76,2 kg).

W teorii spotka się z najsłabszym mistrzem, zasiadającym na tronie WBA Armando Resendizem (16-2, 11 KO). Ale nazwiska i liczby to jedno, a faktem jest, że Resendiz ma już na koncie dwie duże niespodzianki. Najpierw pobił Jarretta Hurda (KO 10), a w ostatni dzień maja zaskoczył Caleba Planta (PKT 12). Sięgnął wtedy po pas WBA w wersji tymczasowej, jednak po przejściu Terence'a Crawforda na sportową emeryturę został awansowany przez World Boxing Association na pełnoprawnego championa. Będzie to więc dla niego pierwsza obrona tytułu.

Pojedynek odbędzie się 2 maja na rozpisce gali Benavidez vs Ramirez w Las Vegas. Walka zostanie ujęta w przekazie PPV na antenie Prime Video.

<< Powrót na stronę główną <<