ROBIĄCY POSTĘPY KAJETAN KALINOWSKI POKONAŁ STANIOCHA

2024-03-02

Kajetan Kalinowski (8-1, 4 KO) pokonał po bardzo dobrym pojedynku Łukasza Staniocha (9-2-1, 1 KO). Przy okazji sięgnął po pas WBC Francophone wagi półciężkiej i w przyszłym miesiącu zadebiutuje w rankingu World Boxing Council.

Mocniej bijący Kalinowski pierwszą rundę zakończył ładną kontrą na lewy prosty po zakroku swoim prawym. Tuż po przerwie zaskoczył bardziej doświadczonego przeciwnika agresywnym atakiem, ale Łukasz szybko opanował sytuację i podjął wymiany w półdystansie. Po czterech odsłonach w otwartej punktacji dwóch sędziów miało na swojej karcie remis, a u trzeciego 39:37 prowadził Kajetan.

Kolejne minuty były zażarte, obaj mieli swoje kryzysy i lepsze momenty, a "punktowi" niezły orzech do zgryzienia. Ale zmęczony Kajetan sprytnie akcentował ostatnie dziesięć sekund każdej rundy, co zrobiło swoje. Otóż po ośmiu starciach prowadził już na wszystkich kartach 78:74. Stanioch wiedział już, że potrzebuje nokautu.

Końcówka, jak i cała walka, bardzo dobra dla kibiców. Obaj dali z siebie wszystko i po ostatnim gongu usłyszeli zasłużone oklaski. Kalinowski walkę skończył celnym prawym sierpowym, którym przypieczętował swój sukces. Werdykt - trzy razy 98:92.