ZHANG ZHILEI: PARKER BĘDZIE CHCIAŁ WYDŁUŻAĆ WALKĘ

2024-02-10, Redakcja, South China Morning Post

- Jego plan jest prosty i wiem co będzie chciał robić - mówi Zhang Zhilei (26-1-1, 21 KO), który 8 marca w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej spotka się z Josephem Parkerem (34-3, 23 KO).

Obaj po bardzo udanym roku 2023 należą do ekstraklasy królewskiej kategorii. Chińczyk dwukrotnie zlał Joe Joyce'a, natomiast Nowozelandczyk zanotował cztery wygrane, w tym na koniec roku z Deontayem Wilderem. W stawce ich potyczki będzie pas WBO w wersji tymczasowej oraz status obowiązkowego pretendenta do pełnoprawnego tytułu z ramienia World Boxing Organization.

- Parker będzie chciał za wszelką cenę spowolnić mnie i jak najbardziej wydłużać walkę. Jego plan to zrobienie z tego nawet dwanaście rund. I właśnie na taki scenariusz się szykujemy i tak trenujemy. Robię wszystko aby być pewnym, że w baku będzie paliwa na pełne dwanaście rund. Oczywiście chcę wygrać to przez nokaut i taki mam plan, szykuję się jednak na potrzebę przeboksowania na pełnym dystansie. Póki co skupiam się tylko na Parkerze, a jak już się z nim uporam, wówczas rozejrzę się za kolejnymi krokami - powiedział Zhilei, wicemistrz olimpijski wagi super ciężkiej z 2008 roku.

<< Powrót na stronę główną <<