'CZOŁG' DAVIS Z OFERTĄ NA WALKĘ Z CONOREM BENNEM

2024-02-08, Redakcja, Matchroom Boxing

Długa kolejka chętnych ustawia się do Conora Benna (23-0, 14 KO), uznając chyba, że jego sława i rozpoznawalność mocno wyprzedzają umiejętności bokserskie. Nawet sam Gervonta Davis (29-0, 27 KO) wyraził wstępne zainteresowanie taką potyczką.

A Eddie Hearn potrafi wyczuć pieniądze i dobre zestawienia. Dlatego szybko zareagował.

- Jeszcze dziś Davis dostanie od nas konkretną ofertę. Jego walka z Bennem mogłaby odbyć się na przełomie kwietnia i maja, wzbudzając duże zainteresowanie zarówno w Ameryce, jak i Wielkiej Brytanii. Dużo rozmawiam z "Czołgiem". To zawodnik wagi lekkiej, który boksował kiedyś w super piórkowej, walczył również w super lekkiej, lecz nigdy dotąd nie walczył w półśredniej. Gervonta to jeden z najlepszych pięściarzy zestawienia P4P i starcie z nim byłoby bardzo trudną przeprawą dla Conora. Z drugiej strony widoczna byłaby duża różnica warunków fizycznych. Davis byłby mniejszy, ale on potrafi łamać przeciwników - powiedział szef grupy Matchroom.

Benn w miniony weekend pewnie wypunktował niepokonanego wcześniej Petera Dobsona, z kolei mający problemy z prawem "Czołg" Davis pod koniec kwietnia zeszłego roku znokautował w siódmej rundzie Ryana Garcię.

<< Powrót na stronę główną <<