MASTERNAK PROWADZIŁ, ALE KONTUZJA ŻEBER ZŁAMAŁA JEGO MARZENIA

2023-12-10

Michalczewski, Adamek, Włodarczyk, Głowacki, Różański - Mateusz Masternak (47-6, 31 KO) był blisko, ale nie mamy szóstego w historii boksu zawodowego mistrza świata. Kontuzja żeber sprawiła, że Chris Billam-Smith (19-1, 13 KO) pozostał na tronie WBO wagi junior ciężkiej.

Pierwsza runda równa. Obaj próbowali narzucić swój styl, obaj trafili kilka razy lewym prostym, a sędziowie po trzech minutach musieli wskazać na jednego z nich, co łatwe nie było. Po przerwie mistrz ostro ruszył, próbując zaskoczyć wrocławianina, ten jednak był czujny, przyjął wszystko na gardę, a za moment odpowiedział prawą ręką. Minutę przed końcem "Master" znów trafił prawym krzyżowym.

LICZBY WALKI: MASTERNAK PROWADZIŁ >>>

Jeszcze lepsza runda trzecia. Mateusz zaczął kąsać championa lewym prostym, a pół minuty przed końcem wykorzystał jego nieuwagę i władował długą serię z obu rąk. A Billam-Smith udowodnił, że potrafi przyjąć... Masternak oddał nieco inicjatywę w pierwszej połowie czwartej odsłony, ale zdominował drugą połowę. Brytyjczyk schodził do narożnika krwawiąc z nosa i ciężko oddychając. Piąte starcie to kolejne trzy minuty dla Polaka, który rozciął przeciwnikowi lewą powiekę.

Billam-Smith wrócił po wyraźnym kryzysie do walki w szóstym starciu i lekko podbił prawe oko "Mastera". W siódmym Mateusz zaczął krwawić z lewego łuku brwiowego, a champion coraz częściej polował swoimi hakami na korpus.

Po siedmiu rundach Polak prowadził zapewne na punkty, ale... Mateusz do ósmej nie wyszedł. Prawdopodobnie przez złamane żebra, co sugerował narożnik Mateusza...