SENSACYJNA WPADKA RAMIREZA - ESPINOZA NOWYM MISTRZEM WBO (WIDEO)

Redakcja, Top Rank

2023-12-10

Wysoki, niepokonany, ale tak naprawdę dotąd anonimowy Rafael Espinoza (24-0, 20 KO) zszokował bokserski świat, pokonując murowanego faworyta i zostając nowym mistrzem wagi piórkowej federacji WBO.

To miał być spacerek dla Robeisy Ramireza (13-2, 8 KO), tymczasem skończyło się na utracie tytułu World Boxing Organization w drugiej obronie.

Początek należał do wyższego o głowę pretendenta. Znakomity Kubańczyk - dwukrotny mistrz olimpijski (2012, 2016), dopiero w końcówce piątej rundy ściął rywala z nóg prawym sierpowym na szczękę z doskoku. Gdyby runda potrwała kilkanaście sekund dłużej, faworyt wygrałby przed czasem. Kiedy sędzia doliczył do ośmiu, Meksykanin był odłączony od prądu, ale wtedy właśnie zabrzmiał gong na przerwę.

Challenger przeżywał trudne chwile w kolejnych minutach, lecz gdy już opanował kryzys, znów zaczął dochodzić do głosu. Zdominował końcówkę, pół minuty przed upływem regulaminowego czasu po serii ciosów zmusił mistrza do przyklęknięcia i przypieczętował swój sukces. Sędziowie stosunkiem głosów dwa do remisu wskazali na Espinozę - 113:113, 114:111 i 115:112. Poniżej prezentujemy Wam statystyki ciosów oraz skrót najważniejszych akcji.

Ramirez 119/376 (32%) - Espinoza 222/995 (22%)