W LEGNICY WYGRALI WRZESIŃSKI, WELTER I MŁODZIŃSKI

2023-10-28

W daniu głównym gali MB Boxing Night 17 w Legnicy Damian Wrzesiński (27-3-2, 7 KO) pokonał Reuquena Arce (17-12-2, 7 KO).

To nie był najlepszy występ w karierze "Wrzosa", który wskoczył niespodziewanie na walkę wieczoru na kilka godzin przed swoim występem. Po ośmiu rundach sędziowie niejednogłośnie wskazali na Polaka - 79:73, 75:77 i 77:75.

Wcześniej Karol Welter (15-1, 4 KO), któremu na ostatniej prostej zmieniono rywala, zastopował w czwartej rundzie ambitnego, ale nieprzygotowanego Wasyla Hrebinnyka (1-2-1).

Natomiast Kamil Młodziński (16-5-4, 8 KO) odprawił Victora Julio (16-9, 8 KO). Po równym początku, z każdą kolejną minutą przewagę zyskiwał "Camilo". W szóstej odsłonie najpierw osłabił przeciwnika ciosami na korpus, a w końcówce krótkim lewym sierpowym posłał go na deski. Julio dotrwał do przerwy, ale po niej nie chciał już kontynuować walki.