TWARDY LODZIK ZBIŁ POLSKIEGO, STANIOCH NA REMIS

2023-10-21

Przeciąganie kariery w boksie olimpijskim kończy się często właśnie w ten sposób. Ale oddajmy Janowi Lodzikowi (9-0, 2 KO) to, co jego.

W daniu głównym gali w Legionowie twardy kickbokser pobił Mateusza Polskiego (5-1, 3 KO), który swego czasu stawał na podium Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich. Ale 250 walk w boksie olimpijskim to stanowczo za dużo.

Pierwsze minuty były równe i - co warto dodać - ciekawe. W połowie piątej rundy Lodzik przepuścił lewy prosty rywala, po odchyleniu skontrował prawym na szczękę i zranionego Mateusza dobił jeszcze trzema krótkimi sierpami. Nokdaun! Polski aż do przerwy przeżywał trudne chwile. Po niej nie było wcale lepiej. W szóstym starciu Lodzik dwukrotnie wstrząsnął oponentem lewym sierpowym. W ósmej rundzie Mateusz zerwał się do odrabiania strat, w ringu wywiązała się fajna bitka w półdystansie i kibice mieli co oglądać.

Po ostatnim gongu sędziowie jednogłośnie wskazali na Janka - 96:93 i dwukrotnie 97:92. Tym samym sięgnął on po pas WBC Francophone wagi półśredniej.

Wcześniej Łukasz Stanioch (9-1-1, 1 KO) tylko zremisował z Maksem Miszczenką (9-2-1, 4 KO), a i tak nie ma co narzekać na punktację, która mu ten remis dała...