APELACJA DUBOIS ODRZUCONA, WYNIK UTRZYMANY, USYK 21-0

Redakcja, WBAboxing/Foto: Piotr Duszczyk

2023-10-13

To była oczywista oczywistość... Federacja WBA odrzuciła apelację złożoną przez grupę Queensberry Promotions, która domagała się unieważnienia wyniku walki Aleksandra Usyka (21-0, 14 KO) z Danielem Dubois (19-2, 18 KO).

W ostatni weekend sierpnia na wrocławskim stadionie Usyk znokautował obowiązkowego pretendenta z ramienia WBA w dziewiątej rundzie i obronił pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. Obóz challengera miał jednak pretensje do sędziego Luisa Pabona za sytuację z piątej rundy, gdy uznał hak Dubois za zbyt niski, nie liczył zranionego mistrza i dał mu trzy minuty na odpoczynek za faul. Bo uznał tę akcję za nieprawidłową.

TRENER WILDERA: PO TYM, CO USYK POKAZAŁ Z DUBOIS, STAWIAM NA FURY'EGO >>>

Już na konferencji prasowej - kilkadziesiąt minut po walce, Frank Warren, promotor Dubois, zapowiedział zaskarżenie wyniku. Wystosowano oficjalną skargę, która właśnie została odrzucona. Niezależny panel dokonał przeglądu walki, aby ustalić, czy sędzia Pabon dopuścił się jakichkolwiek nieprawidłowości i ostatecznie głosował za utrzymaniem wyniku walki.