FENOMENALNY CRAWFORD ZLAŁ SPENCE'A I ZEBRAŁ 4 PASY WAGI PÓŁŚREDNIEJ!

2023-07-30

Fantastycznie dysponowany Terence Crawford (40-0, 31 KO) całkowicie zdominował Errola Spence'a (28-1, 22 KO), sprawił mu straszne lanie i zunifikował wszystkie cztery pasy wagi półśredniej!

Obaj zaczęli spokojnie, trochę z szacunkiem dla siebie. Pierwsze trzy minuty to przede wszystkim rywalizacja na prawe proste. W drugiej większą inicjatywę wywierał Spence, ale na samym finiszu zapoznał się z deskami. Crawford skontrował jego atak szybkim lewym i poprawił krótkim prawym na brodę. Po liczeniu do ośmiu sędzia puścił walkę, a za moment zabrzmiał gong na przerwę. Po niej Errol ostro zaatakował, starając się zmazać gorsze wrażenie, jednak gdy nadział się na kolejną kontrę, spuścił nieco z tonu.

DOBRE WYNIKI PPV, PONAD 25 MILIONÓW DOLARÓW NA GŁOWĘ >>>

Na początku czwartego starcia Crawford po potrójnym prawym uderzył mocno lewym krzyżowym, a gry rywal podniósł ręce, natychmiast zakończył akcję lewym hakiem w okolice wątroby. Minutę później Terence trafił soczystym lewym sierpowym. Spence wydawał się zraniony, a jego oczy zaczęły puchnąć. Nokdaun wisiał w powietrzu, a rozpędzony Crawford trafiał praktycznie każdym ciosem. Tu po starcie piątej odsłony mistrz WBO przepuścił prawy rywala i błyskawicznie skontrował lewym sierpowym. Następnie ulokował na głowie przeciwnika kilkanaście prawych prostych. Spence odpowiedział raz lewym sierpowym, generalnie jednak wyglądał na rozbitego fizycznie i mentalnie. Kolejne trzy minuty to powiększająca się przewaga Terence'a. Każdy ruch Spence'a był karcony kontrą, a on reagował już na każdy zwód.

Crawford tuż po gongu na siódmą rundę włączył wyższy bieg. Pierwszy szturm jeszcze bez efektu, ale po minucie krótki prawy podbródkowy z kontry, w tempo, położył Spence'a na deski. Tuż przed przerwą prawy sierpowy rzucił Errola na matę ringu po raz drugi w tym starciu, a trzeci w walce. Mimo tego porozbijany mistrz IBF/WBA/WBC wyszedł do ósmej rundy, pokazał charakter i wciąż szukał szansy w pojedynczym uderzeniu. Pojedynek był jednak wyjątkowo jednostronny i w zasadzie czekaliśmy, kiedy przerwie go sędzia bądź narożnik.

CRAWFORD CHCE PRZESKOCZYĆ O 3 WAGI NA WALKĘ Z CANELO LUB CHARLO >>>

W dziewiątej rundzie Crawford przez minutę rozbijał i tak już pokiereszowaną twarz rywala sztywnym prawym prostym, by w końcu ruszyć po nokaut. Huknął prawym sierpowym, poprawił lewym, jeszcze raz uderzył prawą ręką i nierówną walkę, w tym momencie już rzeź, przerwał sędzia ringowy.