IGRZYSKA EUROPEJSKIE: WYGRANA IWANOWA, PORAŻKA ROŚKOWICZA

2023-06-23

Jedna wygrana i jedna porażka - to bilans podopiecznych Wojciecha Bartnika na Igrzyskach Europejskich. Wygrał Jarosław Iwanow (57 kg), przegrał Bartłomiej Rośkowicz (63,5 kg).

Rośkowicz dobrze zaczął pojedynek. Pierwszą, równą rundę, zakończył dwoma ładnymi kombinacjami i wydawało się, że udanym finiszem zapewnił sobie po swojej stronie 10. Ale tylko dwóch sędziów przyznało mu ten odcinek. Drugie starcie nieznacznie na korzyść pięściarza z Azerbejdżanu. Problem w tym, że wszyscy sędziowie punktowali na jego korzyść, więc po sześciu minutach u dwóch sędziów był remis, a u trzech prowadził Hasanov. Wobec tego Bartek rzucił wszystko na jedną kartę. A to była woda na młyn dla przeciwnika, który rozstawił szeroko nogi i kontrował lewym hakiem na korpus bądź lewym podbródkiem. Po ostatnim gongu werdykt brzmiał 27:30, 27:29, 26:30, 26:30 i 28:29.

Bardzo dobrą walkę stoczył za to Iwanow. W połowie pierwszej, wyrównanej jeszcze rundy, huknął lewym sierpowym na szczękę. Końcówkę drugiej odsłony zaakcentował z kolei kontrą bezpośrednim prawym. Po sześciu minutach Kazach wygłupił się punktując 19:19, lecz pozostali czterej widzieli przewagę Polaka 20:18. W ostatnich trzech minutach działo się już mało i Jarosław pewnie dowiózł wygraną do końca.

Jarosław Iwanow (POL) vs Michele Baldassi (ITA) PKT 4:1
Bartłomiej Rośkowicz (POL) vs Malik Hasanov (AZE) PKT 0:5