POBIŁ GŁOWACKIEGO, TERAZ CHCE MISTRZÓW ŚWIATA

2023-01-22, Redakcja, Sky Sports

- Następny przystanek, mistrzostwo świata - mówi Richard Riakporhe (16-0, 12 KO), który zastopował w czwartej rundzie Krzysztofa Głowackiego (32-4, 20 KO) i chyba na dobre pogrzebał jego marzenia o odzyskaniu tytułu mistrza świata.

Blisko dwumetrowy Anglik od początku kontrolował pojedynek, wykorzystują świetne warunki fizyczne i wciągając "Główkę" na kontry. Polak już w drugiej rundzie był mocno zraniony. W czwartej pojedynek przerwał sędzia. Kto następny?

- Od początku nastawialiśmy się na wygraną przez nokaut. Zapowiadałem znajomym z gymu, że skończę to w trzeciej lub czwartej rundzie i żeby tak stawiali swoje zakłady. Niektórzy będą więc szczęśliwi. Moja podróż trwa, następny przystanek to jeden z panujących mistrzów świata. Jai Opetaia, wiem, że to oglądasz, idę po ciebie. Ilunga Makabu, nie możesz wiecznie mnie unikać. Lawrence Okolie i Arsen Goulamirian, wiem o was wszystko i codziennie mam was w głowie. Idę po was wszystkich! Liczę na to, że jeden z was będzie moim kolejnym rywalem - dodał Riakporhe.

To już drugi polski pięściarz w CV Brytyjczyka. W październiku 2021 roku pokonał Krzysztofa Twardowskiego. Na punkty, ale miał go również na deskach.

<< Powrót na stronę główną <<