FUNDORA POKONAŁ OCAMPO, KAVALIAUSKAS ZDOMINOWAŁ FOXA

2022-10-09

W daniu głównym gali w Carson tymczasowy mistrz WBC wagi junior średniej Sebastian Fundora (20-0-1, 13 KO) pokonał Carlosa Ocampo (34-2, 22 KO).

Od początku obaj stanęli na środku ringu i zaczęli wymieniać ciosy w półdystansie. Nieznaczną przewagę utrzymywał Amerykanin, ale rywal przez pierwsze pięć rund dzielnie stawiał mu czoła. Od szóstej Meksykanin zaczął jednak słabnąć.

W połowie ósmego starcia Fundora trafił kilka razy wydłużoną serią, a w przerwie arbiter Jack Reiss ostrzegł Ocampo, iż jeśli sytuacja się powtórzy, to zatrzyma pojedynek. Meksykanin charakternie dotrwał do końca, choć ostatnie minuty należały już wyraźnie do obrońcy tytułu.

Po ostatnim gongu sędziowie punktowali jednogłośnie na korzyść Fundory - 117:111, 118:110 i 119:109.

- Mam nadzieję, że spotkam się teraz ze zwycięzcą walki Charlo z Tszyu - powiedział po wszystkim tryumfator. Powodów do zadowolenia ma więcej, bo zarobi za ten pojedynek 300 tysięcy dolarów. Wypłata pokonanego to 75 tysięcy.

Wcześniej Egidijus Kavaliauskas (23-2-1, 18 KO) zdominował Mykala Foxa (22-4, 5 KO). W trzeciej odsłonie rzucił go dwukrotnie na deski i wygrał wyraźnie na kartach sędziów - 98:90, 99:89 oraz 100:88.