MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIKÓW: MAMY JUŻ 9 MEDALI

Redakcja, PZB

2022-08-16

To był znakomity dzień w wykonaniu polskich pięściarzy na Mistrzostwach Europy Młodzików do lat 14 w tureckim Erzurum. W pierwszej serii do półfinału awansował Patryk Dudek (54 kg), a w wieczornej jego wyczyn powtórzyli Kajetan Bajzert (70 kg), Daniel Murawski (75 kg) i Jerzy Armatys (90 kg).

Jako pierwszy w popołudniowej serii boksował i także odniósł zwycięstwo walczący w kategorii 63 kg Bartosz Kuroś (Stal Rzeszów). Pokonał w 1/8 finału Rumuna Roberta Cucu Alexandru 5:0 (ostatnia runda u czterech sędziów 10-8) i jest w najlepszej ósemce ME.

A po nim trzech kolejnych polskich zawodników triumfowało i jednocześnie zapewniło sobie medale.

W kolejności, w swoistym meczu Polska - Ukraina, Kajetan Bajzert (Zagłębie Konin) wygrał z Vladyslavem Naumenko 5:0, Daniel Murawski (Pomorzanin Toruń) z Dmytro Diadią 5:0 i Jerzy Armatys (Iryda Mielec) z Artemem Petrivem. W pierwszej rundzie nasz reprezentant zwyciężył 3:2, a w następnej zdecydowanie zaatakował, doprowadził do liczenia rywala, po którym sędzia zakończył pojedynek.

Wcześniej do strefy medalowej ME U-14 w Erzurum awansowały: Gabriela Wawszczyk (44 kg), Maria Gorzelanna (48 kg), Oliwia Wasiakowska (51 kg), Zuzanna Gołębiewska (57 kg) i Judyta Andrukajtis (64 kg).