JOSEPH PARKER: CHCIAŁBYM WALCZYĆ Z MŁODYM MIKE'EM TYSONEM

Redakcja, IFL TV

2022-07-20

Były mistrz świata wagi ciężkiej Joseph Parker (30-2, 21 KO) odzyskał dawną miłość do boksu i jest na drodze do odzyskania tytułu. Dziś wypowiedział się na temat swojego wymarzonego rywala i sparingpartnera, biorąc pod uwagę również dawnych mistrzów.

- Chciałbym walczyć z młodym Mike'em Tysonem. W swoim szczycie formy był niesutraszony i bezwzględny, chciałbym doświadczyć konfrontacji z kimś takim. Jeśli chodzi o sparingi, to chciałbym regularnie sparować z Lennoxem Lewisem. Dzięki tym sparingom nauczyłbym się bardzo wiele. Na pewno unikałbym natomiast walki z Tysonem Furym. Mamy przyjacielskie relacje, a "Król Cyganów" jest przy tym cholernie trudny do boksowania - powiedział Parker.

Przypomnijmy, że Nowozelandczyk w swoich dwóch ostatnich walkach dwukrotnie pokonał w zeszłym roku Derecka Chisorę i można powiedzieć, że na dobre wrócił do ścisłej czołówki wagi ciężkiej. Niedługo powinniśmy go zobaczyć w kolejnych bardzo ciekawych walkach.

- Joseph jest otwarty na walkę z każdym. Chce Deontaya Wildera, Andy'ego Ruiza, my mamy wciąż nadzieję na walkę z Joe Joyce'em i rewanż z Dillianem Whyte'em, póki co zaoferowaliśmy jednak Josephowi starcie z Otto Wallinem. Parker wróci na przełomie września i października  - powiedział kilka dni temu promotor Parkera, Ben Shalom (grupa BOXXER).