FURY POTWIERDZA GOTOWOŚĆ DO WALKI Z JOSHUĄ: TO JA ROZDAJĘ KARTY

Redakcja, Social Media

2022-07-20

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) powtarza swoją niedawną deklarację dotyczącą walki z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) i dodaje kilka soczystych zdań w swoim stylu.

- Potwierdzam: zmierzę się z Joshuą w Wielkiej Brytanii, ale ta walka musi być darmowa, żadnego PPV, darmowe bilety. Ta walka nie może przynieść dochodów, nie jest dla pieniędzy. Podpisuję kontrakt - powiedział Fury.

- Takie są moje warunki, to ja rozdaję karty. Decyzja należy teraz do ekipy Joshuy. Bierzcie to albo spadajcie. Tak czy inaczej, ja mam wywalone - dodał "Król Cyganów".

Przypomnijmy, że 20 sierpnia w Dżeddzie Anthony Joshua i Aleksander Usyk (19-0, 13 KO) po raz drugi skrzyżują rękawice. Ukrainiec zdetronizował Joshuę we wrześniu zeszłego roku.

Zwycięzca walki Joshua vs Usyk II (jej stawką są należące do Usyka pasy IBF, WBA i WBO) mógłby się zmierzyć z mistrzem WBC Furym, choć po kwietniowym zwycięstwie nad Dillianem Whyte'em Fury ogłosił, iż przechodzi na emeryturę.

Mało kto jednak wierzy - zwłaszcza po ostatnich deklaracjach - że "Król Cyganów" nie skusi się na historyczny pojedynek o wszystkie pasy...