ANDY CRUZ PO NIEUDANEJ PRÓBIE UCIECZKI WYKLUCZONY Z REPREZENTACJI

Redakcja, TalkSport

2022-07-20

Andy Cruz, jeden z najwspanialszych pięściarzy naszych czasów, ma przechlapane. Nie udała mu się ucieczka, o boksie zawodowym może pomarzyć, a i z boksu olimpijskiego został wykluczony.

Teoretycznie boks zawodowy wrócił na Kubę, ale wszystko musi odbywać się pod bacznym okiem Kubańskiej Federacji Boksu (FCB). Kilka tygodni temu zawodnikowi zarzucono brak motywacji, wykluczono go z zawodowego projektu pod egidą kubańskiej federacji i nic nie wyszło z jego debiutu. Przypomnijmy, że Cruz to trzykrotny mistrz świata w boksie olimpijskim (2017, 2019, 2021) i złoty medalista igrzysk w Tokio (2021).

Potem pojawiła się informacja o jego ucieczce z "Gorącej Wyspy". To był jednak blef. Cruza złapano, próba ucieczki się nie udała, a on dostał najgorszą karę z możliwych. Został właśnie wykluczony ze struktur sportowych Kuby i nie będzie mógł już reprezentować tego kraju na arenie międzynarodowej. Na pocieszenie Cruzowi - i nam, kibicom, pozostaje fakt, że Yordenis Ugas też był kilka razy łapany, zanim udało mu się przedostać do USA...