JOE JOYCE PRZEŁAMAŁ HAMMERA - KTO NASTĘPNY?

2022-07-03

Bardzo wysoko notowany w rankingach Joe Joyce (14-0, 13 KO) pokonał przed czasem Christiana Hammera (27-10, 17 KO) i zrobił kolejny krok w kierunku walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

Brytyjczyk zaczął lewym prosty. Słabo przygotowany fizycznie Rumun z niemieckim paszportem trochę bojaźliwie się cofał, aż nagle w połowie rundy huknął prawym overhandem na szczękę. Za moment poprawił drugi raz, potem trzeci... Dziurawy w obronie Joyce od drugiej odsłony poszedł na przełamanie. Co prawda wciąż był otwarty na prawą rękę Hammera, ale spychał go coraz bardziej do odwrotu.

Joyce tuż przed końcem trzeciego starcia przełamał rywala. Hammer przyklęknął i dał się policzyć do ośmiu. Zaraz potem zabrzmiał gong na przerwę. Było to jednak tylko odroczenie wyroku. W czwartej rundzie Joyce przewrócił przeciwnika po raz drugi, po raz trzeci, a czwarty nokdaun - po lewym haku w okolice wątroby, zakończył ten pojedynek.