BOB ARUM: BETERBIJEW MOŻE BYĆ NAJLEPSZYM 'PÓŁCIĘŻKIM' W HISTORII

Redakcja, Boxingscene

2022-06-30

Promotor mistrza świata IBF, WBO i WBC wagi półciężkiej Artura Beterbijewa (18-0, 18 KO), Bob Arum widział w boksie niemal wszystko, ale boks Rosjanina robi na nim wielkie wrażenie.

PRAWNIK BETERBIJEWA: ARTUR CHCE ZUNIFIKOWAĆ CAŁĄ WAGĘ PÓŁCIĘŻKĄ >>>

- Myślę, że Beterbijew może być najlepszym "półciężkim" w historii. A wracam myślami do takich zawodników jak Bob Foster, John Conteh, Matthew Saad Muhammad czy Mustafa Muhammad. Nigdy nie widziałem takiego zawodnika jak Beterbijew - powiedział Arum.

- Nie myślałem, że Joe Smith (były mistrz świata WBO, zdetronizowany przez Beterbijewa niespełna dwa tygodnie temu - przyp. red.) zacznie w walce z Beterbijewem tak ostro. Ale wszyscy mówili, że Beterbijew zaczyna wolno, więc Joe zrobił to, co zrobił. Myślał, że to najlepsza opcja, jednak z takim gościem jak Artur nie możesz w ten sposób pogrywać. On zrzuca na rywali bomby nuklearne - dodał 90-letni szef grupy Top Rank.

Przypomnijmy, że w październiku mamy zobaczyć walkę Beterbijewa z Anthonym Yarde w Londynie, a w przyszłym roku może nas czekać starcie Rosjanina z jego rodakiem - mistrzem WBA Dmitrijem Biwołem - o wszystkie pasy w limicie 175 funtów.