LUIS ORTIZ: SKRÓCĘ RUIZA O GŁOWĘ

Elisinio Castillo, Boxingscene

2022-06-18

Luis Ortiz (33-2, 28 KO) nie zna jeszcze konkretnej daty walki z Andym Ruizem (34-2, 22 KO), ale już szykuje się do tej walki. Pojedynek może odbyć się już 13 sierpnia.

Wcześniej Meksykanin chciał boksować z Tyrone'em Spongiem (14-0, 13 KO), lecz wszystko zablokował Kubańczyk, który miał już podpisaną wstępną umowę i poniekąd zmusił Ruiza do podjęcia rękawicy. Jedno jest pewne - lepszy z tej dwójki bardzo mocno przybliży się do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

ANDY RUIZ JR: ZOSTAŁEM MISTRZEM JAKO GRUBASEK I ZNÓW NIM BĘDĘ >>>

- Ja cały czas pozostaję w treningu i gotowy do walki. Słyszałem wypowiedzi ojca Ruiza, że oni chcą tej walki 13 sierpnia. Będę gotowy na ten dzień, byłbym gotowy nawet jutro. Trenuję więc i zamierzam zamknąć gębę Ruiza oraz jego taty raz na zawsze. Naprawdę nie walczę dla pieniędzy, tylko by spełnić marzenia o zostaniu mistrzem świata wagi ciężkiej. Najważniejsza w boksie jest dyscyplina, a ja mam tę dyscyplinę, bardzo ostro zasuwam na sali i mam więcej miłości do tego sportu niż on. Jestem gotów, by skrócić Ruiza o głowę - deklaruje kubański "King Kong".