ATLAS O WALCE SMITHA Z BETERBIJEWEM: TO STARCIE POTWORÓW

Redakcja, The Fight

2022-06-17

Mistrz świata IBF i WBC wagi półciężkiej Artur Beterbijew (17-0, 17 KO) kontra czempion WBO Joe Smith Jr (27-3, 21 KO) - ta walka unifikacyjna czeka nas już jutro w Nowym Jorku. Oto entuzjastyczna opinia, jaką wyraził na temat tego starcia uznany trener i ekspert telewizyjny Teddy Atlas.

- Smith Jr ma realną szansę na zwycięstwo, ale Beterbijew jest zasłużonym faworytem. Obaj są potworami. Joe ma dużo mniejsze doświadczenie amatorskie niż Artur (były mistrz świata i były dwukrotny mistrz Europy w boksie olimpijskim - przyp. red.), ale robi stałe postępy. Amerykanin i Rosjanin biją bardzo mocno i są bardzo twardzi. To nie są najszybsi zawodnicy i nie tańczą w ringu. Będą się bić, bo do tego się urodzili. To będzie kapitalna walka, pełna potężnych uderzeń - powiedział Atlas.

- Może zdecydować to, kto ma twardszą szczękę, kto będzie sprytniejszy i będzie lepiej używał lewego prostego. Ale nie spodziewajmy się wyrafinowanego boksu. To będzie jatka, wspaniały pojedynek - dodał charyzmatyczny fachowiec.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Smith Jr znokautował Steve'a Geffrarda, natomiast Beterbijew zafundował w grudniu zeszłego roku nokaut Marcusowi Browne'owi. Mało kto twierdzi, że jutrzejsza konfrontacja amerykańsko-rosyjska nie skończy się przed czasem.